HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Coleman® Kobuk Valley 2 – stan s tmavou ložnicí

Recenze: Coleman® Kobuk Valley 2 – stan s tmavou ložnicí

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kobuk Valley 2 – stan s tmavou ložnicí
Typ výrobku stan
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Použití stanu camping
Materiál tropiko Polyester 68D, PU zátěr 4500 mm
Materiál vnitřní stan Polyester a síťovina / Podlážka: polyetylen, nepromokavá
Hmotnost 3200 g
Počet vchodů 1
Počet osob 2
Výbava 1 Pruty: laminátové
Infocena 2949 Kč
Dodává CAMPING GAZ CZ
Více info na www.coleman.eu/cz

Zaujalo mě

  • Tmavá ložnice blackout Bedroom®
  • Samozhášivá úprava Fire Retardant
  • Jednoduchost konstrukce

Shrnutí recenze

Testování stanu Coleman® Kobuk Valley 2 ve kterém je tma i ve dne a nedovolí ohni, aby se šířil dál. Co ještě umí tento jednoduchý stan? To se dozvíte v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Kobuk Valley 2 je nejmenší ze stanů značky Coleman, který disponuje „tmavou“ ložnicí s patentovanou technologií BlackOut Bedroom®.

Stan Coleman® Kobuk Valley 2.Stan Coleman® Kobuk Valley 2.

BlackOut Bedroom®

Jedná se o speciální úpravu materiálu vnitřního stanu, který blokuje 99 % denního svitu, takže můžete jít brzo spát a vstávat pozdě. Navíc snižuje i teplotu uvnitř stanu. Opravdu mohu potvrdit, že při zapnutém stanu je i při plném slunci uvnitř tma. Při nočním testování neboli zanechání čelovky uvnitř stanu jsme nezahlédli takřka žádné prosvícení. Pouze u země mezi tropikem a podlážkou byl proužek světla. Jinak nic. Výrobce uvádí, že: „Přes den je teplota uvnitř stanu průměrně o 5°C nižší, v noci o 1°C vyšší.“

Pouštíme do stanu světlo - Coleman® Kobuk Valley 2.Pouštíme do stanu světlo – Coleman® Kobuk Valley 2.

Fire Retardant

Vždy mě potěší u stanů Coleman samozhášivá úprava, která se jmenuje Fire Retardant. Materiály stanu nehoří plamenem a díky tomu jsou výrazně bezpečnější, při kontaktu s ohněm dochází pouze ke spálení daného místa, ale ne k vznícení. Díky této technologii lze ze stanu v případě nouze i včas utéct. Jinak Coleman vaření ve stanu vyloženě nedoporučuje.

Použité technologie na stanu Coleman® Kobuk Valley 2.Použité technologie na stanu Coleman® Kobuk Valley 2.

UV Guard™

Tropiko je ošetřeno ochrannou vrstvou, takže jste chráněni faktorem UV 50 a prodloužena je tak i jeho životnost.

Kompletní fotogalerie Coleman Kobuk Valley 2

Stavba

Stavba stanu je jednoduchá, jelikož se jedná o kopulovitou konstrukci se zkříženými laminátovými pruty. Po rozložení vnitřního stanu podlážkou dolů stačí nasadit konce prutů do rohu, ve kterých je kotvící kroužek a trn. Ten pasuje do konců prutů. Zkřížené pruty pak stačí ve vrchlíku zajistit tkanicemi. Osobně bych uvítal nějaký sofistikovanější způsob, ale v jednoduchosti je asi síla. A po obvodu na několika místech zavěsit vnitřní stan na konstrukci pomocí několika plastových háčků. Po zavěšení vnitřního stanu a zakolíkování se přes konstrukci přehodí vnější stan neboli tropiko. To je možno na 4 místech zajistit k prutům suchým zipem. A v rozích opět zakolíkovat. Posledním úkonem je napnutí malé předsíňky před vchodem a případně i vypnutí 4 šňůr. Kolíky pro jejich kotvení jsou ocelové.

Kolíky, opravná sada a pruty - Coleman® Kobuk Valley 2.Kolíky, opravná sada a pruty – Coleman® Kobuk Valley 2.

Zavěšení vnitřního stanu na zkřížené pruty - Coleman® Kobuk Valley 2.Zavěšení vnitřního stanu na zkřížené pruty – Coleman® Kobuk Valley 2.

Detail na zafixování tyčí pomocí kroužku s trnem - Coleman® Kobuk Valley 2.Detail na zafixování tyčí pomocí kroužku s trnem – Coleman® Kobuk Valley 2.

Velikost stanu

Šířka stanu poskytuje příjemných 70 cm a délku 210 cm na jednoho nocležníka. Výška podlážky a vchodu dostatečně zabraňuje vnikání vlhkosti či profukování do vnitřního stanu. Podlážka je polyetylenová. Menší předsíňka bez podlážky slouží k uložení opravdu malé bagáže či bot. Uvnitř stanu je možno sedět. V tropiku najdete i dva klasické uzavíratelné ventilační otvory, který omezují kondenzaci vody ve stanu. Ovládání těchto ventilačních otvorů je možnou pouze zvenčí. Uvnitř stanu jsou kapsy na drobnosti. Vlez do stanu je menší, protože část předsíňky se nerozepíná a překrývá tak část vchodu ve vnitřním stanu. Vchod není tedy veden středem, ale je zahnutý do oblouku a zip je překrytý légou.

Část vchodu stanu je překrytá tropikem - Coleman® Kobuk Valley 2.Část vchodu stanu je překrytá tropikem – Coleman® Kobuk Valley 2.

Takto vypadá vchod do stanu Coleman® Kobuk Valley 2.Takto vypadá vchod do stanu Coleman® Kobuk Valley 2.

Velikost předsíňky je určena spíše pro boty nebo malá zavazadla - Coleman® Kobuk Valley 2.Velikost předsíňky je určena spíše pro boty nebo malá zavazadla – Coleman® Kobuk Valley 2.

Doporučení

Stan je díky své konstrukci, tmavé ložnici a jednoduchému stavění vhodný pro vodáky, příznivce letních festivalů či cykloturistiky. Po sbalení se jedná o relativně malý váleček v zipové tašce s dvěma madly.

Připravený stan na nocování - Coleman® Kobuk Valley 2.Připravený stan na nocování – Coleman® Kobuk Valley 2.

Další informace

Značka Coleman využívá vysoce kvalitních materiálů, znalosti v oboru a snahu o inovaci tak, aby mohla nabídnout praktické, odolné a výkonné produkty, ať už je potřebujete v kempu či v divočině. Proto se nemusíte bát říci si „POJĎME VEN S COLEMANEM, SPECIALISTOU NA VYBAVENÍ DO PŘÍRODY“.
www.coleman.eu

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: