Recenze: Coleman Drake 3 – středně velkého kempovacího stanu

Recenze: Coleman Drake 3 – středně velkého kempovacího stanu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Drake 3
Typ výrobku stan
Použití stanu camping
Materiál tropiko polyester, PU zátěr 3000 mm
Materiál vnitřní stan Prodyšný polyester
Hmotnost 5800 g
Testovaná velikost Samonosný rodinný stan do kempu pro tři osoby
Vodní sloupec 3000 mm
Barevné varianty zeleno modrá
Šířka v obalu 62 cm
Průměr v obalu 21 cm
Počet vchodů 1
Počet osob 3
Výbava 1 Rozměry postaveného stanu: 330x200x130 cm
Výbava 2 3 sklolaminátové pruty
Infocena 4000 Kč
Dodává Camping Gaz CZ
Více info na www.coleman.eu

Zaujalo mě

  • Snadné stavění stanu i za deště
  • Skladnost
  • Velmi stabilní i bez napínacích šňůr
  • Podlážka i v předsíňce
  • Technologie Fire Retardant

Shrnutí recenze

Stan Drake 3 je rodinným stanem, do kterého se pohodlně vejdou 3 dospělé osoby. Pokud vás nebaví každodenní zdlouhavé stavění stanu v kempu, je Drake 3 pro vás ten pravý. Díky systému zvanému Fast Pitch, zvládnete bydlet do několika málo minut.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Stan COLEMAN Drake 3 unese téměř každý. Váží pouhých 5,8 kg, což je na rodinný stan velmi příjemná hmotnost. Taška nepříliš velkých rozměrů (62x 21,5×21,5 cm) ve mně budí zvědavost, jak se v něm bude nocovat ve 3 lidech.

Coleman Drake 3Coleman Drake 3

Výhody stanu Coleman Drake 3.Výhody stanu Coleman Drake 3.

Vnitřek stanu pro 3 karimatky.Vnitřek stanu pro 3 karimatky.

Stavění stanu

Když poprvé rozbaluji stan, chvíli přemýšlím, jak stan vůbec postavit. Zachrání mě jednoduchý návod, který je přišitý uvnitř v obalu stanu. Postavit stan není těžké, ale na systém Fast Pitch Hub nejsem zvyklá. Tento systém stavění spočívá v tom, že jednotlivé tyčky jsou sice rozloženy, ale již jsou ke stanu připevněny. Nejprve zakolíkuji stan v rozích a již se vše zdá jednodušší. Tyčky jsou barevně odlišeny, takže poté, co se složí, je jasné, do kterého místa je upevnit.

Kompletní fotogalerie stanu Coleman Drake 3

Třetí extra tyčka je na předsíňku a také je nahoře připevněna pomocí textilního popruhu (na uzel). Díky tomuto systému vám tyčky nepadají na zem, ale drží nahoře na kopuli i na předsíňce ještě předtím, než se připevní do speciálních úchytů u kolíků. Moje doporučení je stan při „kolíkování“ nenapínat na krev, ale spíše volněji tak, abyste mohli vnější stran pohodlně a bez násilí nacvakat pomocí plastových klipů na tyče. Podle návodu se doporučuje vykolíkovat pouze stan 4 kolíky a předsíňku nechat nejprve volně a tu zakolíkovat až na závěr.

Uchycení předsíňkové tyčky.Uchycení předsíňkové tyčky.

Upevnění tyčky nahoře.Upevnění tyčky nahoře.

Pohled z předsíňky na otevřený stan.Pohled z předsíňky na otevřený stan.

Kolíky, šňůry a konstrukce

Tento stan je samozřejmě dvouplášťový, ale sklolaminátové tyčky, které tvoří konstrukci stanu, jsou zvenčí. Tuto výhodu oceníte především za deště, protože vám nenaprší dovnitř v průběhu stavění jako u jiných stanů. To, že můžete postavit vnitřek stanu i tropiko najednou, vám podstatně urychluje postavení. Takže si při příštím balení stanu můžete nechat vnitřní stan vepnutý k tropiku. V návodu to však nenajdete. Tam je uvedeno balení i s odepnutím a vyjmutím stanu vnitřního.

Kompletně vypnutý stan Coleman Drake 3 pomocí reflexních šňůr.Kompletně vypnutý stan Coleman Drake 3 pomocí reflexních šňůr.

Stan Coleman Drake 3 poskytuje dostatek prostoru pro 3 dospělé.Stan Coleman Drake 3 poskytuje dostatek prostoru pro 3 dospělé.

Stan Coleman Drake 3 s dobře viditelnou podlážkou v předsíňce.Stan Coleman Drake 3 s dobře viditelnou podlážkou v předsíňce.

Vypnutí stanu

Aby stan dobře držel stabilitu, stačí vám prakticky pouze 6 kolíků (4 z nich upevníte hned na začátku samotného stavění, 2 z nich drží předsíňku). Stan tvaru kopule je takto velice stabilní a vydrží i nápory větru. Samozřejmě můžete využít i vypínací šňůry a dostatečné množství kolíků. Vypínací šňůry jsou reflexní, takže za svitu čelovky se o ně nepřerazíte. Vy nebo někdo jiný. Součástí balení je i několik záplat.

Dvě velká okénka.Dvě velká okénka.

Pohled z předsíňky na zavřený stan.Pohled z předsíňky na zavřený stan.

Připevnění tyček.Připevnění tyček.

Uvnitř stanu

Při nepřízni počasí jsou důležité podlepené švy a odolnost tropika 3000 mm. Uživatelsky příjemná je také podlážka v předsíňce, díky které nebudete mít svá zavazadla mokrá ani špinavá. Vnitřek stanu tvoří prostor o rozměrech 210 x 180, kam se bez problémů vejdou 3 karimatky vedle sebe. Po straně stanu se nachází pouze jedna kapsa na drobnosti. Taktéž v něm nehledejte síťku n aodkládání věcí pod strop. Aby se stan v noci nezapařil, je vybaven 4 odvětrávacími otvory, které lze v případě potřeby samozřejmě i zavřít. Avšak pouze z vnější strany, takže to znamená vylézt ven.

Uvnitř stanu Coleman Drake 3 naleznete pouze jednu odkládací kapsu.Uvnitř stanu Coleman Drake 3 naleznete pouze jednu odkládací kapsu.

Vnitřní stan Coleman Drake 3 visí na systému oček a gumiček.Vnitřní stan Coleman Drake 3 visí na systému oček a gumiček.

Při zavěšování vnitřního stanu si pohlídejte tento symbol a vchod do vnitřního stranu, aby vám směřoval do předsíňky.Při zavěšování vnitřního stanu si pohlídejte tento symbol a vchod do vnitřního stranu, aby vám směřoval do předsíňky.

Technologie

Tento stan myslí i na Vaši bezpečnost, je totiž vybaven nehořlavou úpravou zvanou Fire Retardant, která zajišťuje, že v případě požáru stan nevzplane, ale oheň zhasne. Neméně důležitá je úprava UV Guard-Sun protection, kde speciální vrstva poskytuje ochranu před UV zářením.

Všechny technologie a důležité informace o stanu Coleman Drake 3 naleznete na přepravním obalu.Všechny technologie a důležité informace o stanu Coleman Drake 3 naleznete na přepravním obalu.

Sbalený stan Coleman Drake 3. Obal je bez kompresních popruhů.Sbalený stan Coleman Drake 3. Obal je bez kompresních popruhů.

Uvnitř obalu Coleman Drake 3 naleznete 5 ks opravných záplat.Uvnitř obalu Coleman Drake 3 naleznete 5 ks opravných záplat.

Hodnocení

Stan se mi líbí díky své stabilitě i své vnější konstrukci. Ložnice je ideální pro tříčlennou rodinu, a protože stan váží necelých 6 kg, není problém ho stavět nejen v kempu u auta, ale i v přírodě. Oceníte taktéž poměrně velikou předsíňku s extra podlážkou a slídovými okýnky.

Vchod do stanu Coleman Drake 3 je prostorný a dostatečně široký.Vchod do stanu Coleman Drake 3 je prostorný a dostatečně široký.

Další informace

COLEMAN

Značka Coleman využívá vysoce kvalitních materiálů, znalosti v oboru a snahu o inovaci tak, aby mohla nabídnout praktické, odolné a výkonné produkty, ať už je potřebujete v kempu či v divočině. Proto se nemusíte bát říci si „POJĎME VEN S COLEMANEM, SPECIALISTOU NA VYBAVENÍ DO PŘÍRODY“.
www.coleman.eu

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: