HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Climbing Technology Top Shell Slider – tlumič pádu pro intenzivní používání

Recenze: Climbing Technology Top Shell Slider – tlumič pádu pro intenzivní používání

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Top Shell Slider – tlumič pádu
Typ výrobku Tlumič pádu
Použití lezeckého vybavení na via ferratu
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Hmotnost 550
Pevnost podélná 30
Pevnost příčná 12
Pevnost s otevřeným zámkem 12
Světlost 24
Typ karabiny K
Infocena 2300 Kč
Dodává R-Sport

Zaujalo mě

  • Zesílení karabiny - K-Advance Shell
  • Zesílené navazovací oko
  • Malý a kompaktní absorbér
  • Zesílené restovací oko

Shrnutí recenze

Jaký je tlumič pádu Climbing Technology Top Shell Slider, který vyhovuje nové evropské normě EN 958:2017? Co se ještě dá vylepšit na tomto vybavení? Zjistěte víc v naší recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Tlumič pádu CT Top Shell Slider byl vyvinut v souladu s kritérii stanovenými v nové evropské normě EN 958:2017. Dlaňové karabiny (typ K) jsou vybaveny krytem K-Advance Shell odolným proti opotřebení, a proto je tlumič jako dělaný pro intenzivní používání.

Celkový pohled na tlumič pádů Climbing Technology Top Shell Slider.Celkový pohled na tlumič pádů Climbing Technology Top Shell Slider.

Na první pohled

Zaujaly mě masivní elastické popruhy. Karabiny s ocelovou vložkou pro ochranu hliníkového těla karabiny. Malý a kompaktní obal na tlumič pádu a silné připojovací oko.

Zesílené extra odsedávací oko - Climbing Technology Top Shell Slider.Zesílené extra odsedávací oko – Climbing Technology Top Shell Slider.

Karabiny

I u tohoto modelu se jedná o klasické dlaňové karabiny s pojistkou. Co je však na nich jiné, je vložená ocelová vložka. Climbing Technology nazývá tento kousek ocelového plechu jako K-Advance Shell. Proto je tento set vhodný především pro náruživé ferratové lezce nebo jako tlumič do půjčoven nebo lanových center. Celkově tedy k velmi intenzivnímu používání. Osobně si myslím a mám vyzkoušeno i na svém tlumiči pádu, že bych musel snad lézt zajištěné cesty každý týden několik let, abych využil tuto vychytávku. Dříve jej asi vyřadím kvůli nadměrnému opotřebení textilních částí. Pro malé děti je tento typ karabiny již příliš velký a doporučil bych jiný model tak, aby se jim karabiny dařilo dobře ovládat.

Dlaňová karabina s ocelovým zesílením proti opotřebení - Climbing Technology Top Shell Slider.Dlaňová karabina s ocelovým zesílením proti opotřebení – Climbing Technology Top Shell Slider.

Elastické lanyardy

Tak ty působí opět bytelným dojmem. Šířka popruhu je (naměřeno) 22 mm. Délka smrštěného popruhu je cca 47 cm. Nataženého 80 cm. Včetně karabiny 92 cm. Celková max. délka včetně navazovacího oka je 130 cm. Tyto lanyardy jsou k absorbéru připojeny nezávisle na sobě. Nejedná se tedy o přeložený a zašitý popruh. Navíc jsou ještě v „rest loopu“ neboli v odsedávacím oku překříženy a zašity vzájemně do sebe. Restovací oko je zesíleno dalším popruhem a označeno nášivkou s nápisem REST LOOP. Tedy i tento model má toto oko pro odsednutí a není tedy nutno používat další odsedávací smyčku. Síla pro spuštění tlumiče nesmí být menší než 120 kg!

Nezávislé spojení obou elastických lanyardů - Climbing Technology Top Shell Slider.Nezávislé spojení obou elastických lanyardů – Climbing Technology Top Shell Slider.

Pohodové a bezpečné odsednutí přímo do tlumiče pádu Climbing Technology Top Shell Slider.Pohodové a bezpečné odsednutí přímo do tlumiče pádu Climbing Technology Top Shell Slider.

Zesílené extra odsedávací oko - Climbing Technology Top Shell Slider.Zesílené extra odsedávací oko – Climbing Technology Top Shell Slider.

Tlumič pádu

Tlumič je vybaven páracím absorbérem Slider a mohou jej používat lidé vážící od 40 kg (včetně vybavení) do 120 kg (taktéž včetně vybavení). Absorbér zaručuje progresivní brzdění a nízkou rázovou sílu na uživatele v případě pádu, a to i když je váha uživatele uprostřed povoleného spektra (60 – 80 – 100 kg). Ochranné pouzdro tlumiče pádu obsahuje štítek s bezpečnostními pokyny v případě pádu a instrukce ke kontrole před každým použitím. Dále obsahuje i bezpečnostní párací či trhací etiketu, která detekuje aktivaci tlumiče pádu (pád). V případě, že je tato etiketa přetržena, neměli byste tlumič pádu používat. Dobré si takový tlumič zkontrolovat například vždy, když si jej půjčujete z půjčovny nebo vám ho někdo vrací. Oproti klasickým páracím tlumičům pádu je u tohoto modelu navíc na tento popruh vložena ještě brzdící destička. Proto je absorber tak kompaktní a relativně malý. Jeden z nejmenších na trhu. Obal na něj lze snadno rozepnout pomocí spirálového zipu a pravidelně tak kontrolovat jeho stav.

Detail na párací popruh a vložený kovový tlumící segment - Climbing Technology Top Shell Slider.Detail na párací popruh a vložený kovový tlumící segment – Climbing Technology Top Shell Slider.

Párací etiketa - indikátor - aktivace tlumiče Climbing Technology Top Shell Slider.Párací etiketa – indikátor – aktivace tlumiče Climbing Technology Top Shell Slider.

Potisk obalu tlumiče pádu s jasnými symboly a údaji - Climbing Technology Top Shell Slider.Potisk obalu tlumiče pádu s jasnými symboly a údaji – Climbing Technology Top Shell Slider.

Navazovací oko

Navazovací oko je kapitola sama pro sebe. Je masivní a patřičně zesílené. Navíc je i popruh přetočen tak, aby při navazování na jistící oko sedáku pomocí liščího uzlu, byl tento uzel pravidelný a nepřetočený. Délka oka je dostatečná pro pohodlné provlečení absorbéru včetně lanyardu a karabin. Veliká spokojenost.

Detail spojení tlumiče pomocí liščí smyčky - Climbing Technology Top Shell Slider.Detail spojení tlumiče pomocí liščí smyčky – Climbing Technology Top Shell Slider.

Lezení

Při lezení na zajištěné cestě působí tento set velmi důvěryhodně. Vše je zesíleno. Karabiny, navazovací oko a restovací oko taktéž. Práce s karabinami je tradičně pohodlná. Rozpětí elastických popruhů je cca 180 cm. Tedy jste snadno schopni například předběhnout lezce před vámi a být stále zajištěni.

Systém K-Advance Shell v akci, který chrání karabinu proti nadměrnému opotřebení - Climbing Technology Top Shell Slider.Systém K-Advance Shell v akci, který chrání karabinu proti nadměrnému opotřebení – Climbing Technology Top Shell Slider.

Hodnocení

Tlumič pádu CT Top Shell Slider patří k jedněm z nejmenších tlumičů na trhu. Jedná se o bytelný tlumič pádu na zajištěné cesty, který byl vytvořen s jediným záměrem. Aby se s ním lezlo co nejvíce!

Další informace

Logo Climbing Technology.

Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě! Climbing Technology má pro své produkty tři základní kritéria: bezpečnost, jednoduchost a funkčnost. Rozsáhlé know-how v kombinaci s nejnovějšími výrobními technologiemi jsou ideálními podmínkami pro vývoj a výrobu toho nejlepšího lezeckého vybavení.
Lezte bezpečně a…dobře se bavte!
www.climbingtechnology.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: