HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: CEP Hiking Merino Compression Socks – Outdoorové kompresní podkolenky

Recenze: CEP Hiking Merino Compression Socks – Outdoorové kompresní podkolenky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku CEP Hiking Merino Compression Socks
Druh sportu outdoor
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví pánské, dámské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 60 % polyamid
Materiál 2 20 % merino vlna
Materiál 3 12 % spandex
Materiál 4 8 % hedvábí
Hmotnost 290 g
Barevné varianty šedá/černá, žíhaná modrá/černá, tmavě červená/černá
Velikostní varianty dámské II–IV, pánské III–V
Infocena 1 250 Kč Kč
Dodává MAXIS a.s.
Více info na www.cepsports.cz/

Zaujalo mě

  • Příjemné nošení
  • Zesílené polstrované části
  • Antibakteriální, pach pohlcující schopnost
  • Rozlišení pravé a levé nohy

Shrnutí recenze

Outdoorové kompresní podkolenky CEP kombinují jak syntetické (polyamid a spandex), tak přírodní materiály (merino a hedvábí). Mají pohodlné ploché švy, zesílené polstrované části a dokonale padnoucí tvar. Díky těmto vlastnostem zajišťují výbornou kompresi a uleví Vašim nohám. Jsou tak opravdu spolehlivými parťáky na cesty. Co ještě umí nebo by měly zvládnout kompresní podkolenky do přírody?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Kompresní podkolenky CEP Merino jsou určené pro pěší turistiku a horolezectví. Jsou dostupné v dámských i pánských velikostech a několika barvách. Jejich kvalitní provedení zajišťuje oporu a úlevu pro svaly a klouby jak během výkonu, tak při následné regeneraci.

Podkolenky CEP Hiking Merino Copression Socks
Podkolenky CEP Hiking Merino Copression Socks

Pohodlí

Na tom, aby se Vaše nohy cítily jako v bavlnce, má zásluhu hned několik věcí. Kompresní podkolenky CEP Merino jsou příjemné na nošení a docela snadno se navlékají. Šev přes prsty nikde netlačí, v botě o něm skoro nevíte. Horní lem příliš nestahuje, ale zároveň nedovolí, aby Vám podkolenky sklouzávaly. Zesílené polstrované části v oblasti prstů chodidla a paty chrání nohy proti otlakům a tvorbě puchýřů. Jsou viditelně odlišeny černou barvou.

Každá podkolenka je anatomicky vytvarovaná a označená písmenkem, abyste ji nazuli na správnou nohu
Každá podkolenka je anatomicky vytvarovaná a označená písmenkem, abyste ji navlékli na správnou nohu

Zásluhou merino vlny podkolenky zajišťují správnou termoregulaci. V chladnějším počasí zahřejí a v horkém zase oceníte jejich schopnost odvádět vlhkost od těla. Navíc mají antibakteriální vlastnosti. Každá podkolenka je speciálně anatomicky tvarovaná pro pravou a levou nohu, takže dobře padne. Jak si podkolenky správně obléct, poznáte pomocí písmenek L a R na každém nártu.

Barevně odlišené polstrované části, brání otlaků a puchýřům z bot
Barevně odlišené polstrované části brání otlakům a puchýřům z bot

Testování

Outdoorové podkolenky merino jsem nosila na jednodenní výšlapy, ale i na vícedenní túry. Mohu tedy potvrdit, že podkolenky zajišťují lepší stabilitu kloubů, protože během nošení jsem o svém „pochroumaném“ kotníku prakticky nevěděla. Podkolenky také velice dobře fungovaly jako ochrana proti otlakům z bot a mým neustálým puchýřům na patách. Necítila jsem ani svalovou únavu po náročnějších výstupech přes kameny a kořeny. Podkolenky výborně podporují svalovou regeneraci, ani následující den mě nebolela lýtka a mohla jsem bez problému vyrazit na další túru. Musím říci, že díky merino vlně odolávají zápachu i po opakovaném nošení a tak Vám ušetří nějaké to místo v batohu.

Podkolenky CEP Hiking Merino Compression Socks při testování
Podkolenky CEP Hiking Merino Compression Socks při testování

Testováno v českých luzích a hájích: Jeseníky, Krkonoše, Orlické hory, Slavkovský les. Nachodila jsem v nich okolo 200 km.

Závěrem

Kompresní podkolenky CEP Hiking Merino Compression Socks jsem si rychle oblíbila, člověk si na ně snadno zvykne. Ráda je proto zařadím do své výbavy. Ocením je především při náročnějších túrách, kdy chci nohám dopřát větší komfort a stabilitu.

Podkolenky CEP Hiking Merino Compression Socks
Podkolenky CEP Hiking Merino Compression Socks

Další informace

CEP-LogoCo znamená CEP?

Jedná se o anglickou zkratku vytvořenou ze slovního spojení CELL ENERGY PROTECTION = ochrana energie buňky. Každá svalová buňka potřebuje energii ve formě kyslíku, který je do svalů přenášen krví. Čím lepší je proudění krve v tepnách, tím efektivněji jsou svaly zásobovány okysličenou krví. A právě toto může být pozitivně ovlivněno kompresí.

Více informací naleznete na www.cepsports.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: