HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Čelovka Sencor SLL 55

Recenze: Čelovka Sencor SLL 55

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze: Čelovka Sencor SLL 55
Druh svícení (Svícení) čelovka
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 plast
Hmotnost 50 g
Barevné varianty bílá, tmavě šedá
Napájení baterie
Druh baterie nebo AKU AAA
Pozice napájení interní
Počet akumulátorů nebo baterií 3
Mody svícení 4
Použité LED diody 1x 3 W a 2x červené ledky CREE XPE Q3
Upevnění čelovky jednopáskové
Výbava 1 Stupeň krytí: ipx5
Infocena 439 Kč
Dodává www.sencor.cz
Více info na www.sencor.cz

Zaujalo mě

  • klasická bateriová konstrukce
  • noční režim
  • odolnost ipx5

Shrnutí recenze

Malá, lehká a přesto dostatečně výkonná je tato čelovka Sencor SLL 55 a proto vhodná pro nejširší řady uživatelů. Ideální pro všechny vyznavače napájení klasickými tužkovými bateriemi. Co umí a jak svítí? To se dozvíte v našem redakčním testu.

PODROBNÝ POPIS

Uplatnění najde v opravdu rozličných činnostech v běžném životě, tak i ve sportech a různých nouzových situacích. Napájení je třemi AAA bateriemi skrytými v těle čelovky a vodotěsně chráněných ipx5 (proti stříkající vodě, dešti).

Baterie AAA se dobře vkládají a v držáku jistě drží.Baterie AAA se dobře vkládají a v držáku jistě drží.

Čelovka Sencor SLL 55 GREY je malá a celkem nenápadná.Čelovka Sencor SLL 55 GREY je malá a celkem nenápadná.

Pro noční či nenápadné vidění jsou dvě červené LEDky.Pro noční či nenápadné vidění jsou dvě červené LEDky.

Módy svícení

Hmotnost pouhých 50 gramů při maximálním světelném toku až 150 lm svědčí o výkonném 3 W Led chipu CREE XPE Q3. Samozřejmě, že čelovka pracuje v různých režimech, nejen maximálním, ale i 30%, což na běžnou činnost bohatě stačí a šetří energii z baterií. V čelovce jsou také 2 Ledky červené barvy, pro využití v noci, přičemž neztrácíme citlivost oka na tmu. Zvolit jde i výstražné svícení, kdy bílá a dvě červené Ledky rychle blikají.

Kompletní fotogalerie čelovky Sencor SLL 55

Sencor uvádí i max. dobu svícení až 60 hodin, ale neuvádí ve kterém režimu a asi těžko toho lze běžně dosáhnout. Posouzení uvedeného parametru dosvitu 100 m je subjektivní. Na takovou vzdálenost lze určitě v dáli rozeznat například oči zvěře a reflexní prvky na oblečení nebo i dopravní značky.

Červené světlo čelovky Sencor SLL 55 GREY se využije nejlépe ve tmě.Červené světlo čelovky Sencor SLL 55 GREY se využije nejlépe ve tmě.

Signální blikání třemi LEDkami současně.Signální blikání třemi LEDkami současně.

Jasné bílé světlo 100 lm, nebo úsporné 30%.Jasné bílé světlo 100 lm, nebo úsporné 30%.

Materiály

Plast čelovky je šedé barvy se žlutozeleným tlačítkem na její horní části. Upevnění na hlavě, helmě je pomocí 2,5 cm široké regulovatelné pružence, přičemž čelovku lze sklápět do pěti různých stupňů, podle okamžité potřeby svícení. V čelovce je možno používat alkalinové baterie nebo lehčí a výkonnější baterie LiIontové. Levnější standardní baterie lze využít jen při sníženém výkonu, nebo pro červené světlo, ale nemohu je, jinak než nouzově, doporučit.

Balení čelovky Sencor SLL 55 Grey.Balení čelovky Sencor SLL 55 Grey.

Čelovka Sencor SLL 55 Grey - detail těla svítilny.Čelovka Sencor SLL 55 Grey – detail těla svítilny.

Při pohybu v chodeckém terénu dostačuje i méně světla a šetříme tak baterii.Při pohybu v chodeckém terénu dostačuje i méně světla a šetříme tak baterii.

Hodnocení testera

Na této, ale i na podobných čelovkách mi nevyhovuje to, že si nejde navolit režim svícení, třeba v noci tu červenou, ale po novém zapnutí se musím k červené proklikat přes dvě jasné bílé… a vypnutí přes výstražné svícení. Čelovku tedy musím buď z hlavy sundat nebo světla rukou zakrýt a nastavit si pak požadovanou funkci, či vypnutí. Bohužel je to vlastnost většiny čelovek co znám. Čelovka SLL 55 přesto spolehlivě splňuje běžné požadavky na kvalitní světlo a to je myslím hlavní požadavek všech uživatelů. K dostání i v bílé variantě jako Sencor SLL 55 WHITE.

Čelovka jde sklopit v 5 různých sklonech asi o 30 stupňů.Čelovka jde sklopit v 5 různých sklonech asi o 30 stupňů.

Další informace

SencorSENCOR dnes dodává své výrobky do více než 25 zemí světa a reaguje na každý podnět, který současný život přináší a neustále rozšiřuje portfolio svých výrobků, kterých je dnes už více než tisíc v šesti sortimentních skupinách (spotřební elektronika, tablety a telefony, kancelářská technika, autoelektronika kuchyň, domácnost, zdraví a krása) a měsíc co měsíc přibývá několik nových.  A tak zatímco ostatní značky o inovacích neustále mluví, SENCOR je pravidelně promítá do své nabídky.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: