Recenze bundy: The North Face Dryzzle Futurelight

Recenze bundy: The North Face Dryzzle Futurelight

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku The North Face Dryzzle
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% recyklovaný třívrstvý Polyester
Hmotnost 300 g
Použitá membrána Futurelight technologie
Barevné varianty modrý melír, modrá, černá, zelená, šedá
Velikostní varianty XS - XXL
Výbava 1 tři vnější kapsy
Výbava 2 nastavitelná kapuce
Výbava 3 stahování spodního lemu
Infocena 5990 Kč Kč
Dodává The North Face
Více info na www.thenorthface.cz

Zaujalo mě

  • vysoký límec
  • stahování kapuce
  • technologie Futurelight

Shrnutí recenze

The North Face Dryzzle je 100% nepromokavá bunda, která se pyšní technologií Futurelight. Tento materiál se vyrábí s pomocí technologie „nanospřádání“ a měl by mít vysokou prodyšnost. Jak bunda obstála v našem testování, se dozvíte na dalších řádcích.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Bundu podobného charakteru má doma snad každý z nás. Ne vždy člověk vyráží do jistého počasí, nepromokavá bunda pro případ náhlé změny počasí tak tíží batoh většiny cestovatelů. Váha cca 300 g je v dnešní době slušné číslo s přihlédnutím k odolnosti vnějšího materiálu.

Bunda The North Face Drizzle do lesa i do města
Bunda The North Face Dryzzle do lesa i do města

Střih a vychytávky

Bunda Dryzzle má střih, který je běžný spíše v USA, pro našince doporučuji dobře vyzkoušet. S výškou 176 cm a 75 kg jsem testoval velikost M, potřeboval bych ale trošku nabrat přes hrudník (jinak rukávy, délka bundy ideální). Pod bundu bych mohl nosit i střední zateplovací vrstvu.

Bunda The North Face Drizzle vás v pohybu neomezuje
Bunda The North Face Dryzzle vás v pohybu neomezuje

Kapsy a kapuce

Bunda disponuje celkem třemi kapsami. Do dvou kapes na bocích uložíte i slušný náklad (mobilní telefon + peněženku + svačinu). Kapsy jsou chráněny krycí légou.  Při nasazení sedacího úvazku jsou tyto kapsy nedostupné. Levá hrudní kapsa slouží např. pro uložení mobilního telefonu a je kryta voděodolným zipem.

Plně nastavitelná kapuce je dostatečně velká, gumičky stahování v oblasti tváří jsou vedeny vnitřkem bundy. Při regulaci kapuce tak musíte vždy rozepnout hlavní zip. Výhled není kapucí omezen, vyztužený kšilt funguje dobře i ve větru. Límec je dostatečně vysoký tak, že je krytá celá brada až pod nos.

Spodní okraj bundy je pružný a jde nastavit jednou rukou v pravé části. Konce rukávů se regulují pomocí suchého zipu. Jednocestný YKK zip je prodloužen popruhem pro lepší úchop v rukavicích (stejně jako zipy na kapsách) a je chráněn vnitřní a vnější légou. Na spodním a horním konce zipu jsou umístěny pruhy suchých zipů pro fixaci vnější légy.

Hrudní kapsa bundy The North Face Drizzle
Hrudní kapsa bundy The North Face Dryzzle

Odolnost vůči rozmarům počasí

Bundu Dryzzle se rozhodně nemusíte bát vzít do pořádného nečasu. Ochrana proti větru je absolutní, během testování bunda neprotekla (ani pod batohem). Zajímavým řešením je využití technologie Futurelight. Jedná se nanotechnologii, kdy je polyuretanový roztok nanášen na podklad (rub i líc tkaniny) a vytváří membránu. Tato membrána funguje tak, že v určité míře propouští vzduch (dovnitř i ven). Díky tomu dochází k rychlejší výměně vzduchu pod tkaninou, což zrychluje i odpařování potu z vrstev pod svrchní bundou. Vrstva nanovláken zastaví vítr, dovnitř prochází jen malé množství čerstvého vzduchu bez kinetické energie (nedochází k „wind chill“ efektu).

Krycí léga zipu bundy The North Face Drizzle
Krycí léga zipu bundy The North Face Dryzzle

Testování

Bundu Dryzzle jsem využíval jak na horách, tak ve městě. Líbí se mi její jednoduchý střih a určitá decentnost. Ve městě pak nevypadáte, jako byste zrovna došli z base campu pod Everestem. Materiál je na omak velmi příjemný, mírně pruží. Po prvním vyprání je ještě příjemnější.

Technologie Futurelight

Podstatným parametrem je pro mě pocit při dešti. Vyrobit nepromokavou bundu dnes není problém. Jak ale vytvořit snesitelné klima při aktivní činnosti v dešti? Ani nanotechnologie v mém případě neudělala díru do světa. V bundě jsem se potil srovnatelně jako v bundách jiných výrobců. Což samozřejmě může být způsobeno tím, že se obecně více potím. Naštěstí mě toto moc netrápí, protože vyrážím jenom za hezkého počasí 🙂

Zajímavou zkušeností pro mě byla technologie Futurelight. Při nenáročných aktivitách  bez batohu jsem na zádech cítil „větrání“. Šlo o příjemný pocit, který však nošení batohu eliminuje.

Moc jsem si oblíbil střih kapuce. Mám rád vyšší ochranu krku a ani při větším větru mi kapuce na hlavě nedělala problém. Kapuci je možné přetáhnout přes helmu (byť by pro toto využití mohla být maličko větší.)

Absence větracích otvorů se bohužel nedá řešit ani otevřenými kapsami, protože v nich není síťovina.

Neomezený pohyb v bundě The North Face Drizzle
Neomezený pohyb v bundě The North Face Dryzzle

Závěr

Bunda Dryzzle vstupuje na trh s technologií Futurelight, která sází na nanotechnologie. Jde o 100% nepromokavou bundu pro rozmanité spektrum činností. Tím, že se nejedná vyloženě o specializovanou bundu (není úplně UL, není vyloženě lezecká), oceníte její univerzálnost i např. ve městě. Skvěle střižená kapuce vám nebude bránit ve výhledu a spolu s vyšším límcem se postará o tepelnou pohodu v oblasti krku. Objemné kapsy poslouží pro uložení potřebných věcí.

Kapuce bundy The North Face Drizzle kryje i bradu
Kapuce bundy The North Face Dryzzle kryje i bradu

Další informace

the-north-face-logo-1

Technologii Futurelight najdete ve třech řadách oblečení The North Face

Summit Series určené do extrémních podmínek na expedicích.

Steep Series určené do drsných horských oblastí a divočiny

Flight Series určené do nepředvídatelných podmínek na rozbitých cestách

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: