HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Bundy Helly Hansen ODIN 9 WORLDS JACKET

Recenze: Bundy Helly Hansen ODIN 9 WORLDS JACKET

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Helly Hansen ODIN 9 WORLDS JACKET
Druh sportu lezení, skialp, outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Helly Tech® Professional
Hmotnost 666 g
Vodní sloupec 20000
Prodyšnost 20000
Barevné varianty bright char, blue mirage
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Infocena 10490 Kč Kč
Dodává Helly Hansen Czech Republic, s.r.o.
Více info na www.hellyhansen.com

Zaujalo mě

  • Odolnost
  • Několik způsobů ventilace
  • Vnitřní kapsy na drobnosti
  • Dva jezdci na zipech hlavních kapes

Shrnutí recenze

Odolná bunda, která vás nenechá na holičkáchani v největší vánici. Je vyrobena z kvalitní 3vrstvé membrány Helly Tech® Professional. Promyšlená ventilace, vnitřní kapsy na drobnosti, dvojité zipy na kapsách. Ještě něco?

PODROBNÝ POPIS

Materiál do nepohody

Odolná hard-shell bunda z třívrstvého laminátu Odin 9 Worlds s membránou Helly Tech® Professional pojmenovaná podle postav severské mytologie. Podle parametrů by vám měla poskytnout ochranu před nepřízní počasí i po delší dobu. To mohu potvrdit i podle prvního dojmu z bundy a z materiálu ze kterého je vyrobena. Na omak pevný a tužší materiál než jste zvyklí u jiných bund. Jedná se o nejvyšší řadu membrány v nabídce Helly Hansen.

HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt na hřebenech Krkonoš po prvním sněžení.HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt na hřebenech Krkonoš po prvním sněžení.

HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt ve Sněžných jamách.HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt ve Sněžných jamách.

HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt na skialpech.HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt na skialpech.

Vychytávky a technické detaily

Kapuce bundy Odin si rozumí s helmou a vejde se pod ní běžná horolezecká helma. Štítek kapuce je kvalitně vyztužen a dobře drží i ve větru nebo dešti. Stahování kapuce je řešeno klasicky pomocí pružných tkanic a samosvorek. Avšak konce vedou do límce bundy a nikde tudíž nepřekážejí. Při stažení kapuce stačí zatáhnout za volné konce. pro povolení je nutné stlačit malé samosvorky. Pro stažení kapuce ještě slouží jedno stahování, vzadu na kapuci. Centrální zip je voděodolný avšak jednocestný.

Bunda HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt se dá takto složit do kapuce.Bunda HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt se dá takto složit do kapuce.

Reflexní kapuce a límec bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Reflexní kapuce a límec bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Konec stahování kapuce míří do bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Konec stahování kapuce míří do bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Kapsy – kapitola sama pro sebe

Dvojice kapes, která zároveň slouží jako „mikro“ ventilace, jelikož v jejich horních částech je schována větrací síťka. Nutné je však mít horní část těchto kapes mít pootevřenou. A to leze všechno díky dvěma jezdcům na těchto kapsách. Další vychytávkou je, že se do kapes dostanete i s nasazeným sedákem. Opět díky dvou jezdcům.

Tím technické vychytávky kapes ještě nekončí. Uvnitře se nachází ještě menší kapsy pro uložení drobných věcí jako je například elektronika. Tím pádem je máte odděleny v kapsách a navíc situované v její horní části, což je skvělé. Táhla na zipech jsou velké a dají se dobře chytnout i v rukavicích. Zip však už nejsou „water tight“.

Přídavná ventilace uvnitř kapes bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Přídavná ventilace uvnitř kapes bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Vnitřní menší kapsa na uložení drobností u bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Vnitřní menší kapsa na uložení drobností u bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Hlavní kapsa se zipem s dvěma jezdci HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Hlavní kapsa se zipem s dvěma jezdci HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Další technický popis

Ventilační zipy v podpaží jsou voděodolné avšak jednocestné. Jezdci jsou opatřeny opět větším táhlem pro lepší úchop.

Helly Hansen si zákládá na dobré vizibilitě uživatelů jejich produktů. Proto do vnitřku bund v oblasti kapuce, límce a lemů používá jasné nebo reflexní barvy.

Z vnitřní strany límce je použitý příjemný materiál, který nedráždí bradu nebo krk. Stahování rukávu je na suchý zip.

Lokty a boky jsou zesíleny materiálem, odolným proti otěru. Zadní díl je prodloužen. Velikost L mi při výšce 174 cm absolutně vyhovovala.

Ventilace byla během testování vzorku bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt notně zvětšena.Ventilace byla během testování vzorku bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt notně zvětšena.

Vyztužené lokty bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.Vyztužené lokty bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt.

Vnitřní etiketa bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt kromě názvu, velikosti obsahuje i příběh.Vnitřní etiketa bundy HELLY HANSEN Odin 9 Worlds Jkt kromě názvu, velikosti obsahuje i příběh.

Hodnocení

Odin 9 Worlds Jkt je bunda určená do opravdové nepohody. Ať už drsným počasím nebo zacházením. Ocenil jsem vnitřní kapsy, které jsem využíval na telefon a navigaci. Též přídavné větrání přes kapsy jsem často využíval. U topové bundy bych uvítal poutko na pověšení. To mi schází.

Fotogalerie bundy Helly Hansen ODIN 9 WORLDS Jkt

Další informace

Helly Hansen

Helly Hansen je lídr v oblasti oblečení pro závodní plachtění a výkonnostní lyžování, stejně jako prémiového outdoorového oblečení. V současné době značka Helly Hansen obléká přes 50 tisíc profesionálů ve více než 200 resortech po světě. A právě zpětná vazba od nich je pro ni tou největší inspirací vyvíjet pořád lepší a dokonalejší výrobky.  Více informací na www.hellyhansen.com.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: