Recenze bundy: Ferrino Malatra Jacket Man

Recenze bundy: Ferrino Malatra Jacket Man

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ferrino Malatra Jacket Man
Druh sportu outdoor, skialp
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Primaloft® Silver
Materiál 2 HL THERMOSOFT
Materiál 3 HL Thermo Medium Stretch
Materiál 4 HL Superlight 100% 20D Polyester Ripstop
Materiál 5 HL SUPERLIGHT - polyester
Hmotnost 480 g
Náplň syntetika
Barevné varianty deep blue, black, bordeaux
Velikostní varianty S - XXL
Infocena 2961 Kč Kč
Dodává Ferrino
Více info na www.ferrino.cz

Zaujalo mě

  • Prodyšnost i při zvýšené zátěži
  • Teplotní komfort
  • Chlupatý materiál
  • Střih a řešení elastické kapuce

Shrnutí recenze

Inovovaná zateplovací bunda Ferrino Malatra Jacket Man je ideálním parťákem do chladnějšího počasí, větru a nepohody univerzálně pro pomalé i rychlé pohybové aktivity. Na první pohled je většina bundy „chlupatá“ jako „myší“ kožíšek s doplněním o zateplenou přední část trupu.

PODROBNÝ POPIS

Pro koho je Malatra Jacket?

Malatra Jacket je výrobcem určena pro všechny myslitelné aktivity za nižších teplot od turistiky, přes skialpinismus, lezení, horolezectví, až třeba po nordic walking. V případě čistě zimního použití na sněhu se předpokládá, že při intenzivním sněžení bude mít na sobě uživatel ještě tenkou krycí bundu, neboť „kožíšek“ by mohl být rychle obalen sněhem. Bunda v kombinaci chlupatých rukávů s kapucí a zatepleného těla vypadá od pohledu dobře, a stejně dobře i funguje. Měli jsme možnost ji vyzkoušet od září do konce roku 2019 v různých podmínkách při turistice i skialpu od Evropy po Sibiř. Díky strečovým materiálům bunda dobře obepíná tělo, ale například lavinový vyhledávač pak vytváří bouli v místě zavěšení.

Sjezd po ledovci v bundě Ferrino Malatra
Sjezd po ledovci v bundě Ferrino Malatra

Zateplení

Na zateplení bundy vepředu od hrudníku po pás a v předozadním pruhu přes kapuci je použit izolační materiál Primaloft® Silver (40g/m2) potaženým ultralehkou tkaninou HL Superlight 100% 20D Polyester Ripstop (43 g/m2). Tato látka odolá i velmi silnému větru a má vodoodpudivý povrch. To bylo ověřeno při přechodu chorvatského pohoří Velebit v září 2019, kde část hřebene foukala bora rychlostí hodně přesahující 100 km/h a v nárazech podstatně více. Zatímco přes rukávy bylo trochu cítit vítr, střed těla o větru věděl jenom v tom, že bylo velkým problémem se udržet na nohou.

V případě pádu do sněhu se na materiál bundy Ferrino Malatra chytá sníh
V případě pádu do sněhu se na materiál bundy Ferrino Malatra chytá sníh

Rukávy a záda

Rukávy, záda a velká část kapuce je tvořena „chlupatým“ rychleschnoucím materiálem HL THERMOSOFT Thermolite, který zajišťuje dostačující tepelný komfort, ale zároveň si dokáže dobře poradit z vlhkostí v obou směrech. Stejně jako ostatní materiály na bundě je i HL THERMOSOFT Thermolite natahovací a docela odolný vůči oděru. Pro intenzivní aerobní pohyb je na bocích a vnitřní straně rukávů použit vysokoprodyšný strečový materiál HL Thermo Medium Stretch, který účinně odvádí vlhkost a zároveň rychle schne.

V bundě Ferrino Malatra na ledovci v Söldenu
V bundě Ferrino Malatra na ledovci v Söldenu

Kapuce

Kapuce má zakončení pružnou légou, takže není potřeba dodatečné stahování. Bunda má dvě zateplené kapsy kryté zipem s jezdci s prodlouženými úchytkami pro snadné ovládání i v rukavicích. Hlavní zip bundy je zespodu krytý légou a jeho horní zakončení má překrytí proti poškrábání krku.

Bunda Ferrino Malatra díky kapuci a límci dobře chrání i krk a hlavu
Bunda Ferrino Malatra díky kapuci a límci dobře chrání i krk a hlavu

Testování

Bunda byla používána ve většině případů s batohem od malého jednodenního až po přechodovou padesátku. Osvědčila se při podzimním přechodu chorvatského Velebitu, stejně jako při následných skialpových výletech na začátku sezóny jak v Alpách, tak na Sibiři. Zažila i ježdění ve volném terénu v rakouských a švýcarských Alpách. Nošení batohu nijak neovlivňovalo zateplovací funkci bundy. Prodyšnost bundy byla samozřejmě horší v místech ramenních popruhů batohů, stejně jako v ploše, kde leží batoh na zádech.

Díky zateplenému přednímu dílu odolá bunda Ferrino Malatra i větru
Díky zateplenému přednímu dílu odolá bunda Ferrino Malatra i větru

Další informace

logo ferrinoVýrobky Ferrino jsou součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: