HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Bunda Pinguin Signal – nenápadný, ale spolehlivý parťák do nepohody

Recenze: Bunda Pinguin Signal – nenápadný, ale spolehlivý parťák do nepohody

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Bunda Signal
Druh sportu outdoor, skialp, běžecké lyžování, vodáctví
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 A.C.D. membrana
Materiál 2 Nylon 6 Stretch
Materiál 3 Nylon 6.6 Stretch
Hmotnost 560 g
Vodní sloupec 20000
Prodyšnost 25000
Náplň jiná
Barevné varianty červená, žlutá, šedá
Velikostní varianty S / M / XL / XXL
Infocena 3994 Kč Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • velká nastavitelná kapuce
  • voděodolné zipy
  • vyztužení nejvíc namáhavých částí
  • Velké kapsy (i pro manipulaci v rukavicích) které navíc nebrání ani použití sedáku či bederního pásu
  • stahování na spodním lemu zabraňující vyhrnování

Shrnutí recenze

Čtyřsezónní, přitom lehká a od nepřízně počasí v divočině dobře chránící – taková je novinka firmy Pinguin, bunda Signal. Taková by měla být. Je taková doopravdy? Dozvíte se v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Čtyřsezónní, přitom lehká a od nepřízně počasí v divočině dobře chránící – taková je novinka firmy Pinguin, bunda Signal. Díky 4-směrně strečovému materiálu, anatomicky tvarovaným rukávům, regulovatelné kapuci a zodolněnými rameny a lokty se s ní nemusíme bát ani do pořádné divočiny.

Bunda Pinguin Signal má stahování ve spodním lemu což zabraňuje vyhrnováníBunda Pinguin Signal má stahování ve spodním lemu což zabraňuje vyhrnování

Bunda Signal má stahování ve spodním lemu.Bunda Signal má stahování ve spodním lemu.

Dobrou vychytávkou bundy Signal jsou velké větrací otvoryDobrou vychytávkou bundy Signal jsou velké větrací otvory

Jak to vidí tester?

Přitom není ani cítit, že ji máte na sobě, jak je tenká a lehká – její váha je jen 560 gramů – a sbalit se dá i do kapsy outdoorových kalhot nebo maskáčů. I přes svou lehkost, ale bunda Pinguin Signal dobře chrání od větru i deště, což bylo opakovaně vyzkoušeno při přechodu studené fronty na horách.

Vnitřek bundy chrání před mechanickým poškozením membrány A.C.D. praktická a lehká síťovina.Vnitřek bundy chrání před mechanickým poškozením membrány A.C.D. praktická a lehká síťovina.

Zaujalo testera

Na první pohled u bundy Pinguin Signal zaujmou bytelně podlepené voděodolné zipy. Jako jsou jindy zipy slabinou nepromokavosti, tudy se voda dovnitř opravdu nedostane. A nemá moc šancí ani jinudy, protože je vyrobena z hydrofilní A.C.D. membrane 2L, garantující voděodolnost 20000 mm.

Kompletní fotogalerie Pinguin Signal Jacket

A má i další výhodu: na rozdíl od klasické membrány, jejíž póry se ucpávají tuky a solí vylučovanými z těla, tady toto riziko vzhledem k použité technologii nehrozí. Japonská A.C.D. 2L membrána tedy dokáže spolehlivě odvádět pot a vlhkost od těla i při velké fyzické námaze, a bundu Signal lze tak klidně používat po celý rok na většině míst naší planety. Pro ještě větší účinnost lze při aktivním pohybu nebo oteplení použít ventilační otvory v podpaží.

Mezi dobré vychytávky bundy Pinguin Signal patří i velké větrací otvoryMezi dobré vychytávky bundy Pinguin Signal patří i velké větrací otvory

Kapsy

Hlavní kapsy jsou dostatečně velké na to, aby pojaly velké množství věcí, od rukavic přes Tolstého Vojnu a mír až po litrovou polní láhev, přičemž místa v nich stále ještě zbývalo dost. Zároveň jsou kapsy umístěny v přirozené výšce, takže na rozdíl od řady jiných výrobků v této kategorii člověk co si v nich zahřívá ruce, nemá pocit, že visí na hrazdě. A další plus: kapsy nepřekážejí sedáku ani bederáku u batohu. Další vnitřní kapsa, třeba na doklady, by ale neuškodila.

Bunda Pinguin Signal má tři kapsy- dvě hlavní na boku a malou na levé straně prsouBunda Pinguin Signal má tři kapsy- dvě hlavní na boku a malou na levé straně prsou

Hlavní kapsy bundy Signal jsou velmi prostorné.Hlavní kapsy bundy Signal jsou velmi prostorné.

Voděodolné podlepené švy zipů brání proniknutí vlhkosti dovnitř bundy Signal.Voděodolné podlepené švy zipů brání proniknutí vlhkosti dovnitř bundy Signal.

Kapuce

Kapuce sice není odepínací nebo složená do límce (, který je z příjemného materiálu a tak vysoký, že brání nachlazení krku) lze jí ale stáhnout ve dvou směrech a tak minimalizovat její velikost. Je schopná skrýt nejen hlavu, ale i menší lyžařskou nebo jinou přilbu. Navíc je vpředu vybavena štítkem, takže voda nestéká do obličeje.

Kapuce bundy Pinguin Signal je natolik prostorná, že se pod ní vejde i většina horolezeckých přileb.Kapuce bundy Pinguin Signal je natolik prostorná, že se pod ní vejde i většina horolezeckých přileb.

Kapuce bundy Pinguin Signal je velikostně variabilní.Kapuce bundy Pinguin Signal je velikostně variabilní.

Kapuce Pinguin je opatřena praktickým štítkem a je velikostně nastavitelná.Kapuce Pinguin je opatřena praktickým štítkem a je velikostně nastavitelná.

Hodnocení

Díky nenápadné barvě můžete brát tuto bundu i do lesa a nemusíte být hned na „ráně“. Ocenil jsem propracovanou kapuci. Kvalitní materiály a voděodolné zipy. Bunda Pinguin Signal Jacket by mohla být spolehlivým parťákem do nepohody nejednoho českého doprodruha.

Kapuce bundy Pinguin Signal je vybavena praktickým štítkem.Kapuce bundy Pinguin Signal je vybavena praktickým štítkem.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: