HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP – Vlněná kšiltovka

Recenze: BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP – Vlněná kšiltovka

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP
Druh sportu outdoor, skialp, vodáctví
Druh oblečení čepice, šátek, čelenka
Rozdělení podle pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Kšiltovka: 90 % Merino, 8 % bavlna (vnitřní proužek), 2 % Elastane
Materiál 2 Kšilt: 100 % Polyurethane
Gramáž Cap 315 g/m2, čepice HAT 630 g/m2
Barevné varianty mix
Velikostní varianty one size
Infocena 1 169 Kč Kč
Dodává STG Elcon, s.r.o.
Více info na www.headwear.cz/

Zaujalo mě

  • Příjemný vlněný materiál
  • Sbalitelný kšilt
  • Mulesing free produkce vlny

Shrnutí recenze

Buff obohatil svou sérii vlněných produktů o celou řadu nových modelů z nového materiáluMerino Wool Fleece je unikátní přírodní a zároveň velmi příjemný materiál na dotek, navíc dostatečně elastický, aby se přizpůsobil takřka každé velikosti. Jak se tento materiál líbil redakci Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Buff Pack Merino Wool Fleece Cap vypadá na první pohled malinko „staromódně“. Jako kšiltovka s klapkama na uši. Kdo však nezkusil, neví, jak je to praktické. Navíc vyrobeno z nového materiálu Merino Wool Fleece. Ze stejného materiálu jsem ještě testoval opravdu hodně teplou čepici s gramáží 630 g/m2! Jako doplněk merino šátek a lehkou čapku. Všechno vlněné. Takže pěkně popořadě.

Označení BUFF v barvě kšiltovky BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP
Označení BUFF v barvě kšiltovky BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP

Materiál

Buff obohatil svou sérii vlněných produktů o celou řadu nových modelů z nového materiálu – Merino Wool Fleece je unikátní přírodní a zároveň velmi příjemný materiál na dotek, navíc dostatečně elastický, aby se přizpůsobil takřka každé velikosti. Další informace vás asi překvapí, ale osobně mi přijde důležitá. Kompletní produkce vlny je Mulesing free! Co to znamená? Jde o poměrně drsný chirurgický zákrok, který je na ovcích prováděn v rámci prevence infekcí a nemocí souvisejících s parazity v ovčí srsti. Detaily i otřesné záběry z jeho průběhu si můžete lehce najít na webu. Ovce jsou svázány nebo znehybněny pomocí konstrukce, jsou bez anestetik a často bez následné péče. Mnoho z nich v důsledku tohoto mrzačení umírá. Mulesing se týká zejména merino ovcí chovaných v Austrálii …

Chladné údolí Jizery a obhlídk apřed splutím úseku Riegrovy stezky - BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP
Chladné údolí Jizery a obhlídk apřed splutím úseku Riegrovy stezky – BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP

Buff Pack Merino Wool Fleece Cap

Kromě šátků a čepic v různých gramážích, které jsem testoval, mě nejvíce zaujala skládací vlněná kšiltovka s měkkým kšiltem, který se dá kompletně složit do kornoutu či do ruličky. Nebo jen prostě přeložit a uložit do kapsy od bundy nebo do víka na batohu. Beze strachu ze zlomení kšiltu. Přesto je dostatečně tuhý, aby držel i ve větru. Uvnitř je opatřen ještě extra bavlněnou podšívkou pro pocení při aktivním pohybu. Jinak určení je spíše na aktivity v chladnějším prostředí o nižší intenzitě – treking, chůze nebo třeba i pádlování na seakayaku. Obvod se dá regulovat elastickou šňůrkou se samosvorkou z recyklovaného materiálu. Osobně bych spíše uvítal nějakou méně reflexní šňůrku, spíše verzi barvu v barvě. A mohla by taky lépe držet stažená. Velmi lehce se povoluje.

Kryty uší se dají, když se oteplí zaklopit - BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP
Kryty uší se dají, když se oteplí zaklopit – BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP

Dále je možno kšiltovku buď přetáhnout přes uši, nebo okraje založit dovnitř a vytvořit tak „baseballku“. A jako extra bonus, který jsem však osobně neocenil, je otvor na protažení culíku. Za tento otvor však kšiltovku cvakám karabinou k sedáku nebo k plovací vestě.

BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP v akci při focení ptáků a čekání na záběr
BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP v akci při focení ptáků a čekání na záběr

Kšiltovku Buff Pack Merino Wool Fleece Cap jsem testoval při výletech během karantény, při pádlování na seakayaku nebo i při objevování zapadlých míst v podkrkonoší. Na hlavě mi tahle čapka strávila už měsíc mýho života?

BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP v Krkonoších na těžko
BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP v Krkonoších na těžko

Merino Wool Fleece Hat

Tak gramáž téhle čepice je úctyhodná. Gramáž je 630 g/m2 a to je opravdu hodně. Tohle je prostě drtič mrazu. Na střihu není ni unikátního. Klasická, ale designově čistá čepice, která vás udrží v teple v tom největším mraze. Navíc je vyroben z obnovitelných zdrojů, nesmrdí a hřeje i teplá.

Do opravdové zimy se hodí Merino Wool Fleece Hat s vysokou gramáží
Do opravdové zimy se hodí Merino Wool Fleece Hat s vysokou gramáží

Lightweight Merino Wool Hat

Velmi příjemné, lehká a v podstatě pro nás prostovlasé celoroční čepička z merino vlny o gramáži 125 g/m2. Logo BUFF je vyvedeno velmi decentně a tahle pokrývka hlavy neudělá ostudu ve městě ani v divočině. Po Složení není větší než kapesník a vejde se i do kapsy od kalhot.

Lightweight Merino Wool Hat během toulek údolím Jizerky
Lightweight Merino Wool Hat během toulek údolím Jizerky

Lightweight Merino Wool Multifunctional Headwear

Tenhle produkt jsem snad ani nemusel testovat. Jednoduchý a prověřený design „dutého“ šátku znám již od dětských let. Tenhle byl však z merino vlny. Univerzální kousek pro celoroční použití.

Lightweight Merino Wool šátek na skalách
Lightweight Merino Wool šátek na skalách

Závěr

Osobně mám rád vlněné produkty a oblečení z merino vlny. A testované výrobky BUFF mohou tak obohatit i váš šatník o funkční a z obnovitelných zdrojů vyrobené doplňky. Merino Wool Fleece je příjemný materiál. A vybrat si můžete z několik gramáží a barev.

Spojení seakayaku a hor do jednoho ma Špindlerovské přehradě - BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP
Spojení seakayaku a hor do jednoho ma Špindlerovské přehradě – BUFF PACK MERINO WOOL FLEECE CAP

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: