Recenze: Běžecký batoh Ferrino X-TRACK 20

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Běžecký batoh Ferrino X-TRACK 20
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu běžecký
Objemová kategorie Malý - 25 l a méně
Materiál 1 Nylon Dobby: 50D Dot Dobby Ripstop
Objem batohu 20 l
Hmotnost 579 g
Počet komor 2
Počet vnějších kapes 5
Počet vnitřních kapes 3
Kapsa na hydrovak ano
Oddělené komory ano
Infocena 2601 Kč
Dodává Ferrino.cz
Více info na www.ferrino.cz

Zaujalo mě

  • komprese objemu batohu během nošení
  • oddělená vnitřní komora
  • nastavitelná délka ramenních popruhů
  • prodloužená záruka 3 roky

Shrnutí recenze

Trailový batoh pro střední a dlouhé vzdálenosti s délkově přizpůsobitelnými ramenními popruhy, změnou objemu batohu bez nutnosti sundávání, spoustou kapes, s dělením na dvě komory a dalšími vychytávkami. Jak se nám však osvědčil v terénu?

Hlavní část recenze

Fixace obsahu batohu

Do dvaceti litrového batohu se toho už vejde docela dost. Nemusíte však zoufat, že vám bude při běhu s poloprázdným batohem lítat vybavení nahoru a dolů jako v automatické pračce. Obsah batohu se dá pomocí tkanic jednoduše stáhnout a to i bez nutnosti batoh sundávat. To je jedna z nestandardních vychytávek tohoto batohu. Zatažení batohu se děje na bederním pásu pomocí tkanic, které se zajišťují samosvorkami. Zatahuje se především horní část resp. horní komora batohu. Spodek batohu zůstáva beze změn. zatažení a povolení vyžaduje na poprvé trochu cvik. Po rychlém vyzkoušení už to jde snadno.

Ferrino X-TRACK 20 2D pohled na celý batoh.Ferrino X-TRACK 20 2D pohled na celý batoh.

Doporučuji obě dvě strany stahovat stejně. Nenechat tedy jednu úplně povolenou a druhou zataženou. V tomto případě dojde k tomu, že jedna strana včetně rameního poruhu vám nebude sedět. Batoh se bude na ramenních popruzích přetáčet. Přišel jsem na to náhodou, když jsem stahování zkoušel a pak jsem zapomněl povolit obě dvě strany. Nechal jsem jednu zataženou. Nasadil jsem si batoh a první kilometr běhu jsem neustále laboroval a přemýšlel, proč mi nesedí.

Dále můžete zamezit pohybu věcí v batohu tím, že ho rozdělíte pomocí vnitřní zipové přepážky na poloviny. Tedy na dvě nezávislé komory. Můžete tak vytvořit vyvážený batoh, kdy vám většina věcí (těžiště) spočívá na bederech a zbytek máte na zádech. Do spodní komory se dostanete i z vnější strany zipovou kapsou. Tento vstup n ana batohu z pravé strany – vychází na pravou ruku.

Ferrino X-TRACK 20 Povolení samosvorky stahování batohu.Ferrino X-TRACK 20 Povolení samosvorky stahování batohu.

Ferrino X-TRACK 20 Pohled do spodní komory.Ferrino X-TRACK 20 Pohled do spodní komory.

Ferrino X-TRACK 20 Detail stahování obsahu batohu pomocí lanek a samosvorek na bederáku.Ferrino X-TRACK 20 Detail stahování obsahu batohu pomocí lanek a samosvorek na bederáku.

Nastavení velikosti ramenních popruhů

Proč nastavat vůbec nějakou velikost ramen? Především z důvodu toho, aby vám kapsy na nich dobře seděly na hrudníku. A taky aby vám dobře batoh seděl za krkem podle toho, jak jste urostlí. Jejich správnou polohu zajišťuje dvojice výškově stavitelných hrudních popruhů. Ty dostatečně a pohodlně drží tyto ramenní popruhy u sebe. Nastavení probíhá jednoduše pomocí velkých suchých zipů, které jsou uvnitř batohu. Pro seřízení je tedy nutné batoh otevřít. Velikost S až L je naznačena i na ramenních popruzích. Rozsah je cca +- 3 cm.

Ferrino X-TRACK 20 Detail regulace délky ramenních popruhů pomocí velkých suchých zipů.Ferrino X-TRACK 20 Detail regulace délky ramenních popruhů pomocí velkých suchých zipů.

Ferrino X-TRACK 20  Dvojice hrudních popruhů fixuje ramena.Ferrino X-TRACK 20 Dvojice hrudních popruhů fixuje ramena.

Ferrino X-TRACK 20 Regulace velikostí ramenních popruhů.Ferrino X-TRACK 20 Regulace velikostí ramenních popruhů.

Kapsy a úložná místa

Na bederáku jsou 3D kapsy na zip, dostatečně velké, aby pojaly občerstvení nebo elektroniku. Na ramenních popruzích naleznete další 3 kapsy a dvojici pružných tkanic pro fixaci lahví. Na levé straně je dvojice síťovaných kapes, píšťalka a fixační pružná tkanice se samosvorkou. Do kapsy jsem v pohodě uložil mobil, gel, energy tablety. Do druhé jsem pohodlně dal i 1/2 l PET lahev. Vše sedělo jak má, nevypadávalo a bylo dobře přístupné.

Hydrovak se ukládá do extra kapsy na zádech. Hadičku můžete protáhnout libovolným ramenním popruhem. Pro fixaci nebo uložení jejího konce s ventilem je potřeba trochu popřemýšlet a najít si systém, který vám vyhovuje. Já jsem doplnil hadičku vyzkoušeným magnetickým držákem.

Ferrino X-TRACK 20 Levý ramenní popruh s jednou kapsou.Ferrino X-TRACK 20 Levý ramenní popruh s jednou kapsou.

Ferrino X-TRACK 20 Na pravém ramenním popruhu je dvojitá kapsa a pružná tkanice na zajištění lahve.Ferrino X-TRACK 20 Na pravém ramenním popruhu je dvojitá kapsa a pružná tkanice na zajištění lahve.

Ferrino X-TRACK 20 Malý a důležitý detail - píšťalka.Ferrino X-TRACK 20 Malý a důležitý detail – píšťalka.

Celkový dojem

Batoh při litráži 20 litrů je určen pro náročné podniky nebo adventure závody. Avšak jeho objem se dá pomocí systému stahování zmenšit minimálně na polovinu. Díky propracovanému systému nastavování velikosti ramen a zad, dělitelné přepážce a celkové velikosti malinko batoh narostl na hmotnosti a překročil magickou hranici 500 gramů. Na druho stranu však do něj dostanete vše potřebné i na delší akce nebo na běhy do míst, kde se mění klimatické podmínky a vy musíte mít s sebou i záložní oblečení nebo další vybavení.

V případě, že hledáte parťáka na dlouhé nebo extrémní akce, mohl by být běžecký batoh Ferrino X Track 20 vaše volba. Stačí si ho nastavit na svou postavu, napěchovat do něj věci, stáhnout a vyrazit.

Ferrino X-TRACK 20 Testování a zase testování.Ferrino X-TRACK 20 Testování a zase testování.

Kompletní fotogalerie Ferrino X-TRACK 20

Další informace

FerrinoPříběh italské značky Ferrino začíná v Turíně v roce 1870. Spolupráce se světoznámým horolezcem Reinholdem Messnerem přinesla první kopulovitou konstrukci stanu a mnoho impulzů v evoluci outdoorového vybavení. Během let se výrobky Ferrino staly součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Dnes Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: