Recenze batohu Osprey Talon: na kolo i jednodenní túry

Recenze batohu Osprey Talon: na kolo i jednodenní túry

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Osprey Talon
Hmotnost 500 g
Infocena 2399
Dodává Outdoor Concept
Více info na www.RockPoint.cz

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost
  • promyšlené detaily
  • všetrannost

PODROBNÝ POPIS

Batoh je koncipován jako cyklistický, ale svoje využití najde i při jednodenních túrách. Měli jsme jej možnost vyzkoušet převážně při několika vícedenních vyjížďkách na kole po brdských stezkách a na velkolepém okruhu Brenta Bike a v Karwendelu.

Co nás jednoznačně zaujalo, je jeho váha, a to necelých 500 g. Talon je velmi lehký, a pokud si jej pořádně nenaložíte, tak ho na zádech téměř neucítíte. Pravdou je, že použitý materiál může vzbudit i obavy ohledně výdrže, ale z vlastní zkušenosti můžeme říct, že snesl i hrubší zacházení bez újmy.

Co je pro Osprey typické, je množství různých vychytávek. Velmi praktický je například klip na uchycení helmy, umístěný na čele batohu, či poutko na trekové hole uzpůsobené tak, abyste při jejich upevnění či odebírání nemuseli batoh sundat ze zad.

Mezi další přednosti patří velké kapsy na bederním pásu; rozhodně se nejedná o titěrné kapsičky, do kterých nedáte víc než kapesník, a tak pojmuly například celoprstové rukavice, sadu imbusů či peněženku, zkrátka věci, které chcete mít hned při ruce.

Objem 22 litrů je tak akorát na jednodenní horskou túru či celodenní cyklovýlet, ale dovedeme si představit, že ti, kteří se umějí zabalit „na lehko“, do něj dají i celovíkendovou výbavu.

Na zádech sedí velmi dobře, a to i při prudkých a technických sjezdech. Odvětrání zajišťuje síťované polstrování. Člověk nemůže čekat stejný průvan jako u zádových systémů pouze se síťkou, ale svou funkci plní podle nás nadprůměrně dobře.

Do Talonu je možné vložit i hydrovak, který najde místo přímo za zády, a je tak oddělen od hlavní komory. Co bych vytkl, je skutečnost, že v Talonu není integrována pláštěnka, u cyklistického batohu bych ji určitě očekával, ale jde ji dokoupit.

Jak už jsme u Osprey zvyklí, jedná se celkově o praktický a všestranný batoh s nízkou hmotností, výbornou ergonomií a množstvím drobných a promyšlených detailů, které oceníte jak při jízdě na kole, tak i při turistice.

Další informace

Americká firma Osprey se od roku 1974 soustředí výhradně na výrobu batohů, což se odráží v kvalitě, designu, spoustě technických detailů a vylepšení. V jejich sortimentu najdete nejen batohy na několikadenní treky do přírody, ale i na své si přijdou i skalní příznivci lezení a potěší i malé cestovatele. Batohy Osprey zakoupíte v prodejnách a na webu Rockpoint.cz.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: