HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze batohu Osprey Kestrel 38

Recenze batohu Osprey Kestrel 38

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Osprey Kestrel 38
Základní rozdělení podle pohlaví Pánský
Určení batohu treking, volnočasový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Objem batohu 38 l
Hmotnost 1.44 g
Počet komor 1
Velikost zad L
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 3390 Kč
Dodává Outdoor Concept
Více info na rockpoint.cz

Zaujalo mě

  • Možnost snadného doplnění vodního vaku
  • Celková jednoduchost konstrukce
  • Precizní provedení

Shrnutí recenze

Kestrel je v nabídce Osprey stálicí v řadě turistických batohů klasické komínové konstrukce v rozsahu velikostí od 28 do 68 litrů. Objem 38 l poskytuje dostatek prostoru na věci nezbytné pro menší výlet či denní horskou túru, minimalisté nebudou mít problém přibalit i věci na přenocování.

PODROBNÝ POPIS

Už při prvním pohledu zaujme jednoduchostí při velmi dobrém komfortu a členění. Batoh je rozdělen na dvě komory přepážkou nastavitelnou popruhy (dá se i odepnout), s horním hlavním a spodním vstupem. Dvě síťované kapsy na bocích, dostatečně velké pro láhev, doplňuje větší kapsa, umístěná na čelní straně, ideální pro usušení mokré větrovky nebo jiných věcí. Chlopeň je kromě klasické kapsy vybavena i menší síťovanou kapsou našitou zespodu. Praktické jsou i prostorově šité kapsy na obou stranách bederního pásu, schopné pojmout mobil, navigaci nebo další drobnosti, které potřebujete mít po ruce.

Z batohu však nikde nic zbytečně nevisí. Zvenčí jsou připevněny pouze poutka na cepíny s podařenými horními úchyty, jež jdou snadno uchopit i v rukavicích, a poutka určená k horizontálnímu upevnění karimatky, která je však možné odstranit. Příjemně prostorná je kapsa na integrovanou pláštěnku, kterou po použití nebudete mít problém sbalit zpět.

Co mě na tomto batohu oslovilo nejvíce, je kapsa na vodní vak, umístěná za zádový systém, a hlavně je přístupná zvenčí, což umožňuje doplnit vodu kdykoliv bez nutnosti otevírat celý batoh. Samotný zádový systém je nastavitelný a vhodně tvarovaný dvěma výztuhami po stranách, s dobrým odvětráváním, což je u batohů Osprey v podstatě standardem.

Jak jsem napsal v úvodu, Kestrel 38 je batoh spíše turistický než horolezecký. I když působí robustním dojmem, rozhodně není dělaný na pravidelný kontakt se skálou, při němž hrozí prodření kapes z jemnějších materiálů. Určitě však může být alternativou pro ty, kterým nevyhovují měkká záda většiny horolezeckých batohů. A pak samozřejmě pro všechny, kteří hledají dobrý univerzální batoh na cestování nebo pro většinu outdoorových aktivit.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: