Recenze batohu: Doldy Arrow Light – lehký lezecký batoh

Recenze batohu: Doldy Arrow Light – lehký lezecký batoh

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Doldy Arrow Light
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, lezecký, skialpový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 TripleRip Light
Objem batohu 42 l
Hmotnost 1100 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 1
Velikost zad UNI
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 2 898 Kč
Dodává Doldy
Více info na www.doldy.cz

Zaujalo mě

  • Odnímatelný bederní pás
  • Odolný materiál
  • Střih
  • Kovová spona na zavírání batohu
  • Poutka na uchycení cepínů či trekových hůlek

Shrnutí recenze

Lehký a jednoduchý batoh určený pro skialpinismus, lezení či horskou túru pro muže i ženy. Doldy Arrow Light je velice praktický a bez zbytečných „pseudovychytávek“, ale zároveň na něm najdete vše, co hledáte. Co jsme na něm našli my?

PODROBNÝ POPIS

Batoh DOLDY Arrow Light se sněžnicemi
Batoh DOLDY Arrow Light se sněžnicemi

Charakteristika

Velmi lehký a jednoduchý batoh určený jak pro skialpinismus, lezení či horskou túru. Doldy Arrow Light je praktický batoh bez zbytečných “pseudovychytávek”, ale zároveň na něm najdeme vše, co hledáme. Prostorná hlavní komora, odnímatelný bederní pás s jednoduchým systémem uchycení lyží, cepínů či hůlek z něj dělají ideální batoh do stěny, skialpovou nebo VHT túru. Batoh je také vybaven kompresním popruhem pro připevnění lana pod víko a píšťalkou na hrudním pásu.

Celkový pohled na batoh DOLDY Arrow Light
Celkový pohled na batoh DOLDY Arrow Light

Zaujalo mě

Batoh mě zaujal svojí jednoduchostí a „krásou“. Nenajdeme na něm například kapsičky na bidony a jiné drobnosti, které ale mohou v podstatě přinést více škody než užitku. Například při celodenním vícedélkovém lezení, nebo skialpové túře se mohou tyto kapsičky zachytávat o skálu, větve atd. a hlavně tyto předměty vypadávají. Navíc při takových aktivitách máme pití a vše potřebné stejně uvnitř.

Zádový systém batohu DOLDY Arrow Light
Zádový systém batohu DOLDY Arrow Light

Designově se mi batoh velmi libí, včetně takových drobností jako je česká vlaječka, což ovšem našinec velmi ocení. Asi jedinou výtkou k batohu by mohla být jeho barva. Světle šedivá barva je sice velmi hezká, ale je jasné, že po pár měsících intenzivního používání to na batohu bude vidět, ale to je např. mě úplně jedno. Batoh můžu doporučit v podstatě na jakoukoliv aktivitu venku či v horách.

Sponou lze otevřít lahváč! - DOLDY Arrow Light
Sponou lze otevřít lahváč! – DOLDY Arrow Light

Materiál

Batoh je vyroben z lehkého, avšak odolného materiálu, s 3D tvarováním zad.
Výrobce uvádí, že nový materiál zabraňuje ulpívání sněhu a nečistot, a dle vlastních zkušeností musím říci, že se „bordel“ na batohu opravdu nějak zásadně nedrží.

Kompresní popruhy a fixace cepínu na batohu DOLDY Arrow Light
Kompresní popruhy a fixace cepínu na batohu DOLDY Arrow Light

Popruhy a uchycení materiálu

Popruhy jsou snadno nastavitelné a lze je jednoduše povolovat i utahovat za chůze. Bederní pás je odnímatelný, bez kapsiček a zapínáním na klasickou přezku. Utahovat jde pohodlně jednou rukou. Hrudní pás je výškově nastavitelný, s píšťalkou na přezce. Batoh má poutka pro snadné přidělání hůlek nebo cepínů, boční popruhy pro přidělání lyží a pod víkem kompresní popruh pro připevnění lana (vše testováno a vše funguje dobře). Hlavní zapínací popruh nemá klasickou plastovou přezku, ale kompresní hliníkovou sponu, podobnou jako na sedáku či bouldermatce. Je to kov, takže vydrží více než plast, zapíná se jednoduše a lze s ní otevřít lahvové pivo, což se může velmi hodit.

Fixace cepínů - DOLDY Arrow Light
Fixace cepínů – DOLDY Arrow Light

Víko

Víko má jednu hlavní kapsu zvenku a jednu menší zevnitř (pod víkem). Ve vrchní kapse nechybí plastová karabinka na klíče. Velmi jsem ocenil, že vstup do této kapsy je v podstatě na temeni batohu (oproti standardnímu umístění více za krkem). Toto se muže zdát jako maličkost, ale znáte to, když si otevřete víko postaveného batohu a vše z něj se vysype ven. U Doldy toto nehrozí. Víko má stahovací popruhy, takže jde nastavit jeho délka, nelze ho však odejmout.

Vnitřní kapsa ve víku batohu DOLDY Arrow Light
Vnitřní kapsa ve víku batohu DOLDY Arrow Light

Zádový systém

Zádový systém s tvarováním Air Light kopíruje tvar páteře a na zádech sedí hezky. Nemá žádné odvětrávací kanálky a mezery, ale osobně to nevidím jako velký nedostatek. Celý zádový systém je poměrně dlouhý, takže pro dámy či menší pány může být poněkud delší. V zádovém systému je umístěna plastová výztuha, která jde vyjmout, takže batoh lze pak lépe prát, nebo sbalit do jiného zavazadla, např. do odbaveného zavazadla do letadla.

Detail kompresních popruhů na batohu DOLDY Arrow Light
Detail kompresních popruhů na batohu DOLDY Arrow Light

Testování

Batoh jsem testoval s přítelkyní převážně při kratších výletech, při lezení a na skialpech. Na jednodenní túru, lezení či na skialpy jsem se do něj sbalil bez problémů. Jelikož se nejedná o skialpový speciál, nemá speciální kapsy na lavinovou výbavu (sonda a lopata). Cepíny, hůlky i lyže šly upevnit velmi jednoduše, včetně širokých „prašanovek“.

Detail vlajky na batohu DOLDY Arrow Light
Detail vlajky na batohu DOLDY Arrow Light

Další informace

DOLDY-logoFirma Doldy působí na Českém trhu od roku 1988. Původně začínala pod názvem Marmot, který se po krátké době změnil na Doldy, pod tímto názvem bez větších změn působí až do současnosti. Naše firma se zabývá výrobou ruksaků všech velikostí a zaměření a také jejich různých doplňků a příslušenství.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: