RECENZE: batoh Hannah Element 36 – Lehký parťák na výlety

RECENZE: batoh Hannah Element 36 – Lehký parťák na výlety

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Batoh Element 36
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, volnočasový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 100 % nylon
Objem batohu 36 l
Hmotnost 1080 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 6
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad XS
Barevné varianty šedá, zelená, modrá, červená
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ano
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ano
Výbava 1 pláštěnka
Výbava 2 poutko na hole/cepín
Výbava 3 materiálová poutka
Výbava 4 kapsa na hydrovak
Výbava 5 píšťalka na hrudní sponě
Infocena 2190 Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • skvělé odvětrání zad
  • nízká hmotnost
  • technické detaily

Shrnutí recenze

Jednokomorový batoh Element 36 od české značky Hannah se skvěle hodí na turistiku, feraty i další outdoorové aktivity. Při testování mě zaujala hlavně nízká hmotnost, skvěle odvětraný zádový systém a řada praktických detailů. Ale vezměme to popořadě…

PODROBNÝ POPIS

V přední části batohu se nachází hluboká kapsa s kontrastním zipem.V přední části batohu se nachází hluboká kapsa s kontrastním zipem.

Detail bederního pásu.Detail bederního pásu.

Hrudní popruh s nouzovou píšťalkou.Hrudní popruh s nouzovou píšťalkou.

Minimalismus je v kurzu

Batoh s objemem 36 litrů mě zaujal nízkou hmotností (1080 g), ve své kategorii rozhodně patří k lehčím kouskům. Už na první pohled zaujme minimalistickým pojetím při zachování maximální funkčnosti.

Určitě se najdou tací, kterým vyhovuje masivní polstrování zad, bederáku i ramenních popruhů, ale to u Elementu nehledejte. U batohu pro lehčí turistiku to totiž není vůbec potřeba a zbytečně vás to zatíží. Pokud holdujete lehkosti a úspornému balení na jednodenní výlety i na vícedenní přechody se spaním na chatě, pak vás tenhle batoh nadchne.

Hannah Element 36: Testování při dvoudenním zimním přechodu Orlických hor.Hannah Element 36: Testování při dvoudenním zimním přechodu Orlických hor.

Pohodlně a s lehkostí

Anatomicky tvarovaný zádový systém Air lite se síťovanou konstrukcí výborně větrá a dobře sedí na zádech. Odlehčené kovové výztuhy udržují mezeru mezi batohem a síťovaným zádovým systémem a zajišťují tak maximální odvětrání. Ačkoli nejsem fanda kovových výztuh, má tohle řešení opravdu maximální funkčnost.

Zádový systém Air lite pro odvětrání zad.Zádový systém Air lite pro odvětrání zad.

Polstrované ramenní popruhy i bederní pás jsou odlehčené, i tak se ale pohodlně nosí. Měkký a ohebný materiál ramenních popruhů je perforovaný a navrch ještě překrytý síťovinou, takže větrá.

Bederní pás je velmi úsporný – podobně jako u ramenních popruhů ho tvoří perforovaný poddajný materiál se síťovinou, který obepíná boky. Hrudní popruh se dá snadno posunout nahoru i dolů a přezku doplňuje praktická nouzová píšťalka.

Kapsy

Celkem má batoh 8 kapes: jednu celkem hlubokou vepředu na zip, který je svou kontrastní barvou zároveň zajímavým designovým prvkem. Dvě kapsy najdeme ve víku – zvenčí a zevnitř. Rozměrem se do vrchní kapsy vejde např. mapa a další drobnosti.

Prohlédněte si celou fotogalerii k recenzi…

Dvě boční síťované kapsy se hodí zejména na lahev s vodou apod., ale užší (půllitrové) lahve mi z nich při méně naplněném batohu bohužel při náklonu vypadávaly, batoh totiž nemá stahovací popruhy. S litrovou lahví typu Nalgen už ale problém nebyl.

Boční kapsa s litrovou lahví typu Nalgen. Hannah Element 36.Boční kapsa s litrovou lahví typu Nalgen. Hannah Element 36.

Dvě malé kapsičky jsou pak ještě na bederním pásu – vejde se do nich např. balení papírových kapesníků nebo telefon – telefon s větším displejem se ale při zapnutém bederáku do kapsy dával obtížněji.

Uvnitř batohu je na zádech ještě kapsa a poutko na hydrovak – zkoušela jsem vak o objemu 2 litry, ale vejde se i třílitrový. Vývod na hydrovak je v pravém horním rohu (když máte batoh na zádech – nad pravým ramenem).

Bederní pás má po obou stranách menší kapsy.Bederní pás má po obou stranách menší kapsy.

Praktické detaily

Batoh má poutko na cepín a hole a gumičku se stahováním pro připevnění rukojeti. Poutko má jedno větší oko na cepín a dvě menší na hroty holí. Drobnou vadou je, že gumička v horní části mi přišla trochu krátká pro přichycení obou holí. Možná to bylo tím, že čtyřdílné skládací hole jsou o něco tlustší než třídílné.

Nechybí integrovaná pláštěnka s reflexními prvky, kterou najdete v kapse na zip na dně batohu. Na přední části batohu najdeme také přídavné úchyty na materiál.

Hroty hůlek se provlečou poutky. Hannah Element 36.Hroty hůlek se provlečou poutky. Hannah Element 36.

Hodnocení testerky

Hannah Element 36 jsem měla možnost testovat už od podzimu, takže se mnou vyrazil na nejrůznější výpravy. Výborně se mi osvědčil jak při jednodenních výšlapech V Jizerkách, běžkování v Krkonoších i při dvoudenním zimním přechodu Orlických hor s přespáním na chatě. Pohodlně seděl na zádech také na kole, vyzkoušela jsem ho třeba na cyklotoulkách Litovelským Pomoravím.

Díky šikovnému rozložení kapes se do batohu sbalím i na víc dní a vše má přitm své místo. Důležitá je pro mě především univerzálnost a pohodlí při nošení.

Další informace

HannahHANNAH je česká značka outdoorového a lyžařského oblečení a vybavení s tradicí od roku 1991. Spolehněte se na kvalitní osvědčené materiály, které vám dopřejí užívat si outdoor naplno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: