HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Asolo Fandango Duo GV MM – vylepšené pohorky

Recenze: Asolo Fandango Duo GV MM – vylepšené pohorky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Fandango Duo GV MM
Určení lehký treking, těžký treking, VHT
Základní vlastnosti outdoorových bot Kožená
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek odolný hovězinový Nubuk tl. 2,4 mm
Materiál: membrána GORE-TEX®
Materiál: mezipodešev EVA s dvojí hustotou
Materiál: podrážka Vibram® Radiant Megagrip
Hmotnost 1310
Velikost testované boty v UK 3,5
Dostupné velikosti 6–3,5 (pánské), 3,5–8,5 (dámské)
Infocena 5390 Kč Kč
Dodává SPORT prima
Více info na www.asolo.cz

Zaujalo mě

  • Minimum švů
  • Kladkové stahování
  • Komfort

Shrnutí recenze

Celokožené, relativně lehké a v Evropě vyrobené pohorky Fandango mají pro pohodlí dost důvodů. Jsou tu i další důvody pro jejich výběr? To zjistíte v naší redakční recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Úvod

„Tak takhle pohodlně mi zatím nesedly žádné boty,“ prohlásili dorostenci při prvním vyzkoušení těchto pohorek. Celokožené, relativně lehké a v Evropě vyrobené pohorky Fandango mají pro pohodlí dost důvodů. Celkově se jedná o vylepšenou verzi již testovaného modelu Fandango GV. V čem vylepšení spočívá?

Levitující pohorky Asolo Fandango Duo GV MM.Levitující pohorky Asolo Fandango Duo GV MM.

Testování na Šumavě - Asolo Fandango Duo GV MM.Testování na Šumavě – Asolo Fandango Duo GV MM.

Pohorka Asolo Fandango Duo GV MM je vhodná pro dospělé i odrostlejší děti.Pohorka Asolo Fandango Duo GV MM je vhodná pro dospělé i odrostlejší děti.

Podrážka

Podrážka Vibram Radiant z měkké Megagrip samočistící gumy a výztuhy mezipodešve Asoflex 4 mm s mezipodešví EVA s dvojitou hustotou v patní části Asobrake zajišťuje bezpečný došlap. První zkušenosti toto pohodlí a jistý krok zatím zcela potvrzují. Více uvidíme po delším testu.

Kvalitní vibramová podrážka pohorek Asolo Fandango Duo GV MM.Kvalitní vibramová podrážka pohorek Asolo Fandango Duo GV MM.

Další materiály

Boty mají minimum švů a použitý Nubuk je 2,4 mm silný. O zvýšenou nepromokavost se kromě kůže stará membrána GTX Performance s textilní podšívkou. Gumová obsázka chrání špičku bot. Vnitřní vložka Lite 2 je vyjímatelná a tak lze dobře větrat celý vnitřek bot. Kladkové šněrování umožňuje snadné utažení odolných tkaniček, a v horní části tkaničky jistí háčky.

Testované pohorky Asolo Fandango byly ve velikosti EU 41 1/3 a jedna pohorka vážila 655 g. Lze potvrdit, že boty jsou proto zcela nepromokavé a membrána pracuje jak má. V mokru je prodyšnost pocitově horší, důležité jsou proto správně funkční ponožky, ne tedy ty bavlněné. Gumová obsázka dobře chrání špičku bot. Zakopne, otře se o kámen přece občas každý.

Boční pohled na pohorky - Asolo Fandango Duo GV MM.Boční pohled na pohorky – Asolo Fandango Duo GV MM.

Pohled zezadu na pohorky - Asolo Fandango Duo GV MM.Pohled zezadu na pohorky – Asolo Fandango Duo GV MM.

Boty Asolo Fandango Duo GV MM jsou hlavně určeny pro střední hory, trekking a lesy kdekoliv.Boty Asolo Fandango Duo GV MM jsou hlavně určeny pro střední hory, trekking a lesy kdekoliv.

Šněrování

Kladkové šněrování umožňuje snadné a správné utažení šněrování, a v horní části to konečné dotažení jistí háčky. První háček v řadě je zasekávací tak, abyste mohli rozdílně dotáhnout nártovou a kotníkovou část. Další dva páry háčků slouží k dotažení kotníku. U háčků je dobré používat krátké smyčky u zavázání, aby se nezachytily za háček druhé boty, což se ve složitějším terénu může někdy stát.

Přes nárt se pohorky utahují 4 páry kladek.Přes nárt se pohorky utahují 4 páry kladek.

Testování

Pohorky byly zatím nošeny v jarních českých horách, jako jsou Jizerky, Šumava, Vysočina i Pálava, ale v létě je čekají i Alpy, takže celý test těchto univerzálních bot bude myslím dostatečně vypovídající. Bude-li to vyžadovat počasí, půjdeme v nich i letošní Prčice.

Test pohorek Asolo Fandango Duo GV MM ne voděodolnost.Test pohorek Asolo Fandango Duo GV MM ne voděodolnost.

Testování pohorek Asolo Fandango Duo GV MM v bažinách.Testování pohorek Asolo Fandango Duo GV MM v bažinách.

Výsledek testování pohorek Asolo Fandango Duo GV MM v bažinách.Výsledek testování pohorek Asolo Fandango Duo GV MM v bažinách.

Hodnocení

Boty po vyčištění vypadají stále jako nové, nic se nikde neodlepuje, nepárá, a podrážka velmi dobře drží na různém povrchu a došlap je dobrý i na tvrdém podkladu. V blátě a mokřinách lze také postupovat bez obav, je nutné jen hlídat, aby voda nenatekla do bot vrchem. Myslím, že i pro náročnější horskou turistiku, feráty a přechody sněžných polí jsou tyto boty dostatečně odolné a vhodné a při dobrém ošetřování vydrží nejen stovky, ale možná i tisíce nachozených kilometrů, což je asi představa každého, kdo si turistické pohorky vybírá a kupuje. Dosavadní zkušenosti pohodlí a jistý krok zatím zcela potvrzují, jen je nutné připomenout, že jako většina italských bot jsou vhodnější pro užší nohu, což právě mladí turisté často splňují.

Kvalitní pevná pohorka pro 4 roční období - Asolo Fandango Duo GV MM.Kvalitní pevná pohorka pro 4 roční období – Asolo Fandango Duo GV MM.

Další informace

Asolo

Společnost SPORT prima působí na českém trhu od roku 1993. Od samého počátku se specializuje na dovoz a prodej známých outdoorových a sportovních značek včetně světoznámého italského výrobce obuvi ASOLO.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: