HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Asolo Apex GV – skalní speciálka

Recenze: Asolo Apex GV – skalní speciálka

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Apex GV - skalní speciálka
Určení lehký treking, via ferrata, nástupová, volnočasové
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek hydrofobní kůže 1,8 mm
Materiál: membrána GORE-TEX® Extended Comfort Footwear
Materiál: mezipodešev Asoflex Approach 00 SR
Materiál: podešev Vibram® Ground
Hmotnost 864
Velikost testované boty v UK 8
Barevné varianty grey/graphite, grey/english ivy
Dostupné velikosti pánská 7 – 13 UK, dámská 4,5 – 7,5 UK
Odpružení Anti Shock zóna z PU na patě
Infocena 4590 Kč Kč
Dodává SPORT prima
Více info na www.asolo.cz

Zaujalo mě

  • Šněrování do špice
  • Poutko na zavěšení
  • Climbing zone
  • Anti Shock zóna z PU na patě

Shrnutí recenze

Nízké a pevné boty na překonávání zajištěných cest, nástupů ke skalám a na lehký trekking. Kožený svršek, gumový lem, měkký okraj okolo kotníků, GTX membrána a značková podešev Vibram. Chybí něco těmto „nástupovkám“?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Nízké a pevné boty na překonávání zajištěných cest, nástupů ke skalám a na lehký trekking. Tam všude a hodně jsme tyto boty testovali. Nosil jsem je na lezení na zajištěné cesty, do skal nebo jako nástupovky pod věže nebo pod stěny. Na první pohled tedy celokožená „nástupovka“, která je olemována ochranným gumovým lemem. Ten zabraňuje jednak poškození boty, ale navíc dobře drží i ve spárách.

Bota Asolo Apex GV je měkčí a je nutné nohu při stání na malých stupech zpevnit.Bota Asolo Apex GV je měkčí a je nutné nohu při stání na malých stupech zpevnit.

Další testování bot Asolo Apex GV na zajištěných cestách v okolí Karlsbader hütte.Další testování bot Asolo Apex GV na zajištěných cestách v okolí Karlsbader hütte.

Kompletní hřebenovka Suchých skal je nejlepším testováním pro boty Asolo Apex GV.Kompletní hřebenovka Suchých skal je nejlepším testováním pro boty Asolo Apex GV.

Membrána

O nepromokavost se stará nepromokavá membrána GORE-TEX®. Počítejte tedy s tím, že v parném létě se vám bude potit noha. GTX membrána stíhá celoroční použití v mírném pásu, ale na opravdové vedro a aktivní pohyb je krátká. Stejně tak při dlouhých cestách autem si jej raději zujete. Zkrátka je to bota do přírody, do skal a na hory.

Nepromokavost bot Asolo Apex GV zajišťuje membrána GTX.Nepromokavost bot Asolo Apex GV zajišťuje membrána GTX.

CLIMBING ZONE u bot Asolo Apex GV je samozřejmost.CLIMBING ZONE u bot Asolo Apex GV je samozřejmost.

Testování Asolo Apex GV na zajištěné cestě.Testování Asolo Apex GV na zajištěné cestě.

Podešev

S podešví Vibram® Ground a hladkou lezeckou špičkou (climbing zone) překonáte buď lehčí lezecký terén, nebo v klidu přelezete i těžkou ferratu. Ideálně je dobré si boty dobře zatáhnout. K tomu slouží dlouhé šněrování téměř až do špičky. Boty je celkově spíše měkčí. V podélném směru výrazněji než napříč. Čili se nemusíte obávat si stoupnout či ustát stup na vnější či vnitřní straně. A využít k tomu můžete, v takové zajištěné cestě, i menší stupy. A s Vibramem Ground Megagrip se nemusíte bát ani na mokrých kamenech.

Nejužší místo hřebene Suchých skal je pro boty Asolo Apex GV výzva.Nejužší místo hřebene Suchých skal je pro boty Asolo Apex GV výzva.

Tlumení

Polyuretanový klín pod patou změkčuje a tlumí došlap na tvrdém povrchu. V těchto botách zvládnete dlouhý sestup či nástup i v kamenitém terénu. Boty jsou opravdu pohodlné. Potvrdit můžu i komfort na šířku, jelikož mám široké chodidlo.

Pogumovaná pata a Anti Shock na botách Asolo Apex GV.Pogumovaná pata a Anti Shock na botách Asolo Apex GV.

Další

Za poutko můžete boty zavěsit na sedák nebo na batoh. Jazyk je též kožený a je uchycen na šněrování a takto vám nepadá při nazouvání do boty. O dlouhou životnost se stará hydrofobní kůže o tloušťce 1,6 až 1,8 mm. Navíc je tento model dostupný hned v několika barevných variantách (grey/graphite, grey/english ivy). Stejně tak i k mání v dámské verzi pro partnerku do skal nebo na via ferraty.

Vstup do boty Asolo Apex GV a nazouvání je pohodlné.Vstup do boty Asolo Apex GV a nazouvání je pohodlné.

Oblast okolo kotníků u bot Asolo Apex GV je dobře postrována a nijak netlačí.Oblast okolo kotníků u bot Asolo Apex GV je dobře postrována a nijak netlačí.

Zkouška lezení v botech Asolo Apex GV až do obtížnosti 5 UIAA.Zkouška lezení v botech Asolo Apex GV až do obtížnosti 5 UIAA.

Hodnocení

Tyhle boty jsou opravdové boty do skal a na skály. Kdo hledá kožené boty s GTX membránou tak, aby byl připraven na všechny nástrahy ve skalách nebo na horách, by mohl o těchto botách popřemýšlet. A navíc vyrobeno v Evropě!

Díky dlouhému šněrování se dají boty Asolo Apex GV dobře stáhnout.Díky dlouhému šněrování se dají boty Asolo Apex GV dobře stáhnout.

Další informace

Asolo

Společnost SPORT prima působí na českém trhu od roku 1993. Od samého počátku se specializuje na dovoz a prodej známých outdoorových a sportovních značek včetně světoznámého italského výrobce obuvi ASOLO.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: