RECENZE: ARMYTEK WIZARD C2 PRO – MULTIFUNKČNÍ SVÍTILNA

RECENZE: ARMYTEK WIZARD C2 PRO – MULTIFUNKČNÍ SVÍTILNA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ARMYTEK WIZARD C2 PRO
Druh svícení (Svícení) čelovka, ruční svítilna, svítilna na kolo
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 Hliník
Materiál 2 Baterie: 1x18650 Li-Ion
Hmotnost Hmotnost (bez baterie) 65 g / Hmotnost s baterií 115 g g
Barevné varianty Černá
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Pozice napájení interní
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 112 mm
Výška 21 mm
Hloubka 33 mm
Mody svícení 12
Světelný tok v jednotlivých modech 1400 / 770 / 335 / 140 / 27 / 5 / 1.2 / 0.1 / 1400 / 140 / 140 lm
Doba svícení v jednotlivých modech 2:50 / 1:50 / 4:10 / 10 / 50 / 8 d. / 40 d. / 200 d. / 5:40 / 14 / 50 h
Voděodolnost nebo vodotěsnost IP68
Použité LED diody NICHIA NV4L144
Upevnění čelovky dvoupáskové
USB konektivita ano
Výbava 1 Držák na nošení na hlavě
Výbava 2 Ocelový klip
Výbava 3 Držák na kolo
Výbava 4 Magnetická USB dobíječka
Výbava 5 Sada těsnicích kroužků
Infocena 2 390 Kč
Dodává Defendia
Více info na www.defendia.cz/

Zaujalo mě

  • Bohaté příslušenství
  • Odolnost
  • Výdrž

Shrnutí recenze

Armytek Wizard C2 Pro se může pochlubit neuvěřitelným jasem až 2330 lumenů a dosvitem 129 metrů. Díky výkonné elektronice Pro poskytuje působivý světelný výkon a dobu svícení až 200 dní v režimu Firefly (světlušky). Nabíjí se z jakéhokoli zdroje energie pomocí inovované magnetické USB nabíječky. Silný magnet v koncovce umožňuje připevnění svítilny na jakýkoliv kovový povrch. Součástí balení je i držák na kolo ABM-01. Jak a kde byla tahle svítilna testovaná redakcí Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Multifunkční svítilna neboli čelovka a svítilna do ruky či na kolo v jednom. Tak to by měl být Armytek Wizard C2 Pro. Výrobce se chlubí neuvěřitelným jasem až 2330 lumenů a dosvitem 129 metrů. Volit můžete mezi 12 módy svícení v různých intenzitách včetně dvou stroboskopů. Nabíjení se děje pomocí inovované magnetické USB nabíječky. O napájení se stará akumulátor Li-Ion (3500 mAh).

Tak si na to trochu posvítíme - ARMYTEK WIZARD C2 PRO
Tak si na to trochu posvítíme – ARMYTEK WIZARD C2 PRO

PRVNÍ DOJMY

Na první pohled je jasné, že tahle svítilna z hliníku snese hrubé zacházení. Volit můžete mezi svícením čelovkou, ruční svítilnou s ocelovým klipem, přichycením k magnetickým materiálům nebo lze svítilnu fixovat pomocí příslušenství i na řídítka kola.

Svítilně nevadilo hrubé zacházení, voda a ani písek - ARMYTEK WIZARD C2 PRO
Svítilně nevadilo hrubé zacházení, voda a ani písek – ARMYTEK WIZARD C2 PRO

Ovládaní je intuitivní, přesto doporučuji ze začátku postupovat podle přiloženého návodu v českém jazyce. Dozvíte se něco o základním a pokročilém nastavení. Dále něco o tom, jak zabránit samovolnému vysvícení v batohu a o bezpečném a efektivním nabíjení.

Uložená svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO ve vestě se dá pomocí ocelového klipu lehce umístit na její popruhy
Uložená svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO ve vestě se dá pomocí ocelového klipu lehce umístit na její popruhy

JAK SVITÍ?

ARMYTEK WIZARD C2 PRO poskytuje působivý světelný výkon, ale i dobu svícení až 200 dní v režimu Firefly (světlušky). Tuhle funkci jsem ze zvědavosti testoval asi týden. Pak mě to přestalo bavit.

Jinak můžete volit mezi 12 módy svícení v různých intenzitách včetně dvou stroboskopů. Paleta intenzity svícení mi vyhovovala a přepínání, zesilování nebo zeslabení se provádí dlouhým stiskem a výběrem z intenzity svícení. Po vypnutí a znovu zapnutí se vracíte na poslední použitý mód svícení. Dvojitým stiskem aktivujete turbo. Jednotlivé světelné módy:

Turbo 2: 1 400 lm (po 1 min se automaticky sníží na 460 lm) / Turbo 1: 770 lm / Hlavní mód 1: 335 lm / Hlavní mód 2: 140 lm / Hlavní mód 3: 27 lm / Světluška 3: 5 lm / Světluška 2: 1.2 lm / Světluška 1: 0.1 lm / Stroboskop 3: 1 400 lm / Stroboskop 2: 140 lm / Stroboskop 1: 140 lm.

Módy TURBO pomáhají při hledání nástupu do cesty - ARMYTEK WIZARD C2 PRO
Módy TURBO pomáhají při hledání nástupu do cesty – ARMYTEK WIZARD C2 PRO

NABÍJENÍ?

Nabíjí se z jakéhokoli zdroje energie pomocí inovované magnetické USB nabíječky. Silný magnet v koncovce umožňuje připevnění svítilny na jakýkoliv kovový povrch a pomocí barevných diod vás informuje o stavu nabití. Podle výrobce se jedná o zrychlené nabíjení (3 h 40 min).

Svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO na cyklo výpravě fungovala jako čelovka, svítilna a i jako cyklo světlo
Svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO na cyklo výpravě fungovala jako čelovka, svítilna a i jako cyklo světlo

PŘEPRAVA

Pro přenášení v zavazadlech je dobré tuto svítilnu zajistit proti samovolnému rozsvícení a případně proti vybití. Osobně mohu potvrdit, že se mi to stalo. Proto od té doby pro transport povoluji závit uzávěru cca o ¼ otočky tak, aby nedošlo k samovolnému zapnutí svítilny. To funguje!

Drsnější zacházení se svítilnou ARMYTEK WIZARD C2 PRO při lezení
Drsnější zacházení se svítilnou ARMYTEK WIZARD C2 PRO při lezení

JAKO SVÍTILNA

Svítilnu je možno držet v ruce nebo použít ocelový klip pro fixaci na kapsách, popruzích oblečení nebo batozích. Taktéž možno postavit na svisle nebo díky magnetu fixovat na vhodné magnetické materiály. Při položení horizontálně se svítilna stáčí směrem vzhůru. Svítí do nebe. V případě použití ocelového klipu je možno svítilnu různě natáčet dle potřeby.

Zavěšení pomocí klipu za bundu - ARMYTEK WIZARD C2 PRO
Zavěšení pomocí klipu za bundu – ARMYTEK WIZARD C2 PRO

JAKO ČELOVKA

Součástí balení je držák pro vytvoření čelovky. Elastické popruhy jsou široké 25 mm a vedou i přes hlavu. Obvod lze nastavit pomocí plastových spon. Samotné upevnění svítilny do módu čelovky je jednoduché. Je k tomu určen plastový držák, který dovoluje sklápění kužele o 360°. Svítilnu je možno ještě zajistit proti ztrátě gumičkou. V tomto případě jej však nutné odejmout ze svítilny ocelový klip nebo jej „přecvaknout“ tak, aby klip neomezoval v natáčení svítilny v držáku na čele.

Testování čelovky ARMYTEK WIZARD C2 PRO pod dohledem MTB
Testování čelovky ARMYTEK WIZARD C2 PRO pod dohledem MTB

JAKO SVÍTILNA NA KOLO

Zkoušel jsem i možnost použití svítilny ARMYTEK WIZARD C2 PRO na horském kole. Hned po prvním použití se oddělilo plastové aretační kolečko od matice určené k utažení a fixaci na řídítka kola. Zatáhnul jsem tak držák pomocí klíče. Další použití již bylo bez problému. Opět je možno svítilnu zajistit proti ztrátě.

ARMYTEK WIZARD C2 PRO jako cyklo svítilna
ARMYTEK WIZARD C2 PRO jako cyklo svítilna

TESTOVÁNÍ

Testování proběhlo okamžitě po obdržení svítilny v Chamonix na ledovcích a při lezení, týden testování během seakajakové expedice okolo Rujány a během lezení a kempování v Českém ráji. Díky odolnosti jsem svítilnu převážel přímo ve vodácké vestě. Na seakajaku, ale i na divoké vodě. Dále jsem svítilnu testoval na 5 denním putování na kole ve stylu bikepackingu po svatojakubské cestě z Hronova do Vlašimi jako čelovku, svítilnu a cyklo svítilnu.

Svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO sloužila při bikepackingu jako čelovka, svítilna, ale i jako cyklosvítilna
Svítilna ARMYTEK WIZARD C2 PRO sloužila při bikepackingu jako čelovka, svítilna, ale i jako cyklosvítilna

KOMENTÁŘE TESTERA K POPISU SVÍTILNY ARMYTEK WIZARD C2 PRO

Svítilna kombinuje LED čelovku s klasickou kapesní svítilnou: Souhlas. Vždy jsem se rozhodnul, jaký způsob použít. Např. při vaření, chůzi nebo lezení jsem zásadně používal čelovku, ale ve stanu mi vyhovovalo zavěšení pomocí ocelového klipu.

Díky leteckému hliníku, ze kterého je vyrobena, má svítilna malé rozměry a nízkou hmotnost: To nemohu úplně posoudit, zdali by použití plastu bylo lehčí, ale v každém případě oceňuji odolnost, a to hlavně v případě pádu i velké výšky.

Nabíjení probíhá přímo v těle svítilny přes magnetickou nabíječku: Skvělé řešení. Magnetická nabíječka se doslova přisaje ke svítilně a pomocí barevných diod a plastických piktogramů informuje o stavu nabití. Díky USB zakončení lze použít normální nabíječku nebo power banku.

Inovativní optický systém: lepší světelný výkon, větší vzdálenost paprsku s pohodlným širokým rozlitím: Nevím, jaký byl ten původní. Se stávajícím jsem byl během testování spokojen.

Maximální účinnost LED: působivých 2330 lumenů: Nemohu to změřit, ale osvětlení či oslnění je neskutečné!

Vylepšené tělo: optimalizovaný design hlavy pro lepší odvod tepla a jasnější světlo s více lumeny: Podle informací výrobce si svítilna sama hlídá teplotu a zabraňuje tak přehřátí. To je skvělé!

Zvětšené boční tlačítko: měkčí a pohodlnější stisknutí: Ovládání a stlačení je pohodlné a jisté. Obsluha v rukavicích též v pohodě.

Ve výchozím nastavení jednoduchá obsluha: snadné použití hned po vybalení, možnost přepnutí na profesionální pokročilý provoz s 12 režimy: Vypadá to podle tohoto popisku jednoduše, přesto mi přiložený návod v češtině pomohl se s nastavením a ovládáním svítilny.

Nová magnetická nabíječka: svítilna se nabíjí 2krát rychleji (3 h 40 min): Mockrát jsem kompletní nabití nevyužil, protože bylo obtížné tuhle svítilnu vůbec vybít, a to i při týdenním používáním na Rujáně.

Svítilnu ARMYTEK WIZARD C2 PRO je možno zafixovat na popruhy včetně ocelového klipu
Svítilnu ARMYTEK WIZARD C2 PRO je možno zafixovat na popruhy včetně ocelového klipu

VERDIKT TESTERA

Jako horolezec jsem vyrostl na klasických čelovkách z plastu a klasické konstrukce s vyklápěním nahoru a dolu. Mile mě překvapila dokonalá univerzálnost řešení svítilny a čelovky v jednom s naklápěním díky válcovému tvaru svítilny. Světelný výkon více než dostatečný. Počet módů též. Osobně bych uvítal červené signalizační světlo – to však můžete mít taky u modelu Armytek Wizard C2 WR USB bílé a červené světlo https://www.defendia.cz/svitilny/svitilna-armytek-wizard-c2-wr-usb-bile-a-cervene-svetlo/

Romantika s čelovkou a svítilnou ARMYTEK WIZARD C2 PRO během seakayakové expedice
Romantika s čelovkou a svítilnou ARMYTEK WIZARD C2 PRO během seakayakové expedice

Další informace

defendia-logoKanadská společnost Armytek vyrábí LED svítilny a čelovky s unikátní konstrukcí a extrémní odolností, které splňují vysoké nároky profesionálů z řad ozbrojených složek a záchranářů. Jejich kvalitu ocení také outdooroví nadšenci, lovci a rybáři, hledající spolehlivý zdroj světla. Odolnost a magnetické dobíjení doplňují pozitivní dojem z této svítilny pro drsné zacházení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: