Recenze: Akční kamery Denver ACG-8050W

Recenze: Akční kamery Denver ACG-8050W

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Recenze: Akční kamery Denver ACG-8050W
Druh výbavy Kamera
Hmotnost 100
Typ displeje TFT
Velikost displeje
Paměťové karty microSD do 32 GB
Rozlišení předního fotoaparátu 16 Mpx
Video 1080P (1920x1080)@60fps, 1080P@30fps, 720P (1280x720)@120fps, 720P@60fps
Napájení micro USB
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Voděodolnost nebo vodotěsnost IPX-8
Infocena 2990 Kč
Dodává Condrad
Více info na www.conrad.cz

Zaujalo mě

  • přítomnost barevného displeje
  • bohaté příslušenství v ceně
  • příznivá cena

Shrnutí recenze

Mezi sportovními kamerkami v této cenové kategorii je celkem slušně nabitá konkurence. Přesto tato kamera může zaujmout. Čím a jak?

PODROBNÝ POPIS

Základní představení

Zaujmout tedy může především bohatou harwarovou výbavou v podobě Full HD rozlišení videozáznamu, WiFi, GPS a především barevným displejem. A nádavkem přidává bohaté příslušenství v ceně. Kvalitou záznamu nezklame, ale ani nijak výrazně nepřekročí hranice své cenové kategorie. Pravděpodobně se nestane volbou náročnějších filmařů, ale pro soukromý záznam adrenalinových zážitků nebo ozvláštnění dokumentárního videodílka, poslouží více než dostatečně.

Přítomností GPS a WiFi se kamera viditelně chlubí.Přítomností GPS a WiFi se kamera viditelně chlubí.

Slot pro paměťovou kartu a konektory vlevo.Slot pro paměťovou kartu a konektory vlevo.

Tlačítko spouště  trochu splývá s uzávěrem pouzdra.Tlačítko spouště trochu splývá s uzávěrem pouzdra.

Původ

Zemí původu kamerky je Říše středu, ostatně jako u převážné většiny akčních kamer nižší cenové kategorie. Tento model je dodáván jako OEM produkt, takže je možné se na trhu setkat s velmi obdobnými kamerami prodávanými i pod jinými značkami. Tuto kamerku distribuje v Evropě pod značkou Denver společnost Denver Electronics s hlavním sídlem v Německu.

Balení

V základním balení, které dostanete v ceně, nechybí ochranný vodotěsný obal, dálkové ovládání na zápěstí, přísavka na hladké plochy, popruh na helmu, rámeček pro použití bez pouzdra, svorka na trubky a nálepky pro nasunovací držáky.

Pod kapotou

Pod pomyslnou kapotou kamery se ukrývá CMOS snímač, který je schopen snímat Full HD video (1080P, 1920×1080) při snímkovací frekvenci až 60 fps. Pro oblíbená zpomalená slow motion videa lze využít až čtyřnásobné zpomalení záznamu v HD kvalitě (720P , 1280×720) při frekvenci 120 fps. Všechna videa se ukládají ve formátu MOV (H.264).

Rozlišení 4K tu nečekejme, ale pod značkou Denver najdeme na trhu i takovou kamerku. Fotografie dokáže kamera zaznamenávat v rozlišení až 16 megapixelů. Konektorová výbava je tradiční microUSB (slouží pro nabíjení a přenos souborů), microHDMI a slot pro paměťovou kartu. Podporovány jsou karty do kapacity 32 GB, i když obvyklá je dnes už podpora karet dvojnásobné kapacity.

Boční tlačítka na ochranném pouzdře.Boční tlačítka na ochranném pouzdře.

Tlačítko spouště by mohlo být výraznější.Tlačítko spouště by mohlo být výraznější.

Bohaté příslušenství kamery Denver ACG-8050W dodávané v ceně.Bohaté příslušenství kamery Denver ACG-8050W dodávané v ceně.

Displej

Z další výbavy nic významného nechybí: WiFi ani GPS, díky které lze ukládat místo záznamu, ale i aktuální rychlost a vzdálenost. Co je v této cenové kategorii rozhodně nadstandard je vestavěný dvoupalcový TFT displej na zadní straně kamery. Pro přesnou volbu úhlu záběru a jeho výřez jde bezesporu o užitečnou pomůcku, poslouží i při rychlé kontrole záznamu a usnadní i nastavení v menu kamery. Pro základní náhled záběru je displej dostatečný, ale na přímém slunci je jeho viditelnost výrazně omezená.

Výdrž

Výrobce udává, že lithiová baterie o kapacitě 1200 mAh by měla vystačit na 90 minut záznamu s vypnutou GPS i WiFi, při jejich zapnutí poloviční dobu. Během testu se výdrž se zapnutou GPS a vypnutou WiFi pohybovala zhruba kolem 50 minut, ale většinou při relativně nízkých teplotách.

Obraz

Obraz zprostředkovává snímači fixní objektiv se zorným úhlem 170 stupňů. To je o něco více než je obvyklé a osobně bych uvítal spíše trochu užší záběr. Obraz má silné sférické zkreslení (výraznější než u řady jiných kamer), které však u některých záběrů nijak nevadí a u jiných není na první pohled příliš patrné. Nastavení a orientace v menu je i díky přítomnosti displeje jednoduchá a dostatečně intuitivní, abych se pro většinu funkcí obešel bez manuálu.

Ovládání

Tlačítka na kameře bych uvítal více zvýrazněná, aby prsty na jejím povrchu tolik netápali, ale nevidím v tom zásadní problém. Základní nastavení většinou člověk provádí někde v relativním klidu. Co mě trochu mrzí je absence stativového závitu, je třeba použít rámeček a stativový adaptér. Nicméně se předpokládá především použití v ochranném pouzdře. To je, dle mého názoru, poměrně kvalitně zpracované. Jen jsem se zcela nezžil s tlačítky na pouzdře, opět bych uvítal (především u spouště) jeho výraznější polohu, aby ho prsty našly a identifikovaly snadněji.

Rovněž bych uvítal i jednoznačnější krok tlačítek na pouzdře. Často jsem si nebyl jist, zda zmáčknutí bylo dostatečné či nikoli a musel ho opakovat. Ale to jde asi o zvyk. Zapnutí kamery a spuštění záznamu potvrzuje zvukový signál, který je však poměrně slabý a u kamery v pouzdře jen obtížně slyšitelný i v klidu, natož během “akce”. V tom případě je významným pomocníkem displej, který nám potvrdí, že záznam skutečně běží nebo ne.

Odolnost pouzdra udává výrobce do 45 metrů pod vodní hladinou, což je pro většinu uživatelů asi více než dostatečné.

Čitelnost displeje v pouzdře umožňuje základní náhled.Čitelnost displeje v pouzdře umožňuje základní náhled.

Dálkové ovládání během testu nefungovalo zcela spolehlivě.Dálkové ovládání během testu nefungovalo zcela spolehlivě.

Dvě ovládací tlačítka vpravo.Dvě ovládací tlačítka vpravo.

Další funkce

Z dalších funkcí nechybí časová prodleva spouště (samospoušť) nebo možnost přímo v kameře nastavit časosběrné snímání (time lapse). Pro další možnosti ovládání lze si stáhnout aplikaci pro Android a iOS, ale i jednoduchý prográmek pro PC. Ten umožní především zobrazení všech údajů z GPS při přehrávání videa, ale i zobrazení všech záznamů na Google Maps. Kvalita videozáznamu nevybočuje žádným směrem v rámci cenové kategorie kamery. Za dobrého osvětlení je velmi slušná, s jeho úbytkem se kvalita rychle zhoršuje. Fotografie je třeba brát jen jako doplňkovou funkci kamerky, v tomto ohledu ji strčí do kapsy většina nových mobilních telefonů.Z dodávaného příslušenství mě v nedobrém slova smyslu překvapily násuvné držáky, které se na první pohled tváří jako kompatibilní s těmi obvyklými pro GoPro, ale ve skutečnosti se jejich rozměry trochu liší a zaměnitelné nejsou.

Kamera Denver ACG-8050W splní všechny obvyklé požadavky na sportovní kameru.Kamera Denver ACG-8050W splní všechny obvyklé požadavky na sportovní kameru.

Dálkové ovládání

S dálkovým ovládáním na zápěstí jsem se také příliš nezžil a jeho funkčnost, alespoň u testovaného kusu, nebyla zcela spolehlivá. Jinak bych ho hodnotil jako velmi výrazný bonus, který dostane zákazník přímo s kamerou.

Závěr

Kamera v žádném ohledu nezklame, ale na druhou stranu ani ničím nadstandarně nezaujme. Tedy kromě přítomnosti barevného TFT displeje a dálkového ovládání v dané kategorii.

Kompletní fotogalerie akční kamery Denver ACG 8050 W

Další informace

ConradConrad je jedna z největších zasilatelských společností na poli elektroniky v Evropě. Jde o rodinnou firmu, která již po čtyři generace působí jako holdingová společnost. Založena byla v Berlíně v roce 1923. Od roku 1946 působí ve městě Hirschau v Horním Falcku. Více než 90 let činnosti firmy Conrad znamená tradici a pokrok. Jméno Conrad se stalo pojmem ve světě elektroniky a techniky napříč celou Evropou.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: