Překvapivě výkonná svítilna – recenze Ledlenser P7R

Překvapivě výkonná svítilna – recenze Ledlenser P7R

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ledlenser P7R
Druh svícení (Svícení) ruční svítilna
Hmotnost 210 g
Napájení akumulátor (dobíjecí)
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 158 mm
Světelný tok v jednotlivých modech 1000 lm
Doba svícení v jednotlivých modech Doba svícení: do 40 hodin
Dosvit v jednotlivých modech Max. dosvit: 250 m
Výbava 1 1x LiIon akumulátor
Výbava 2 Kapacita akumulátoru: 8.1 Wh
Výbava 3 Praktické pouzdro na opasek
Výbava 4 Poutko na ruku
Výbava 5 Dobíjecí kabel
Infocena 2976 Kč
Dodává MORIS design s.r.o.
Více info na www.ledlenser.cz

Zaujalo mě

  • dobré zaostřování
  • výkonná baterka
  • univerzálnost

Shrnutí recenze

Výkonná dobíjecí ruční svítilna Ledlenser P7R s dosvitem až 250 metrů a unikátním způsobem dobíjení a fixací nabíječky pomocí silného magnetu. Jak se nám líbila a na jaké aktivity se hodí?

PODROBNÝ POPIS

Tak tahle menší svítilna mě zaujala z několika důvodů. Samozřejmě že nejdříve svým regulovaným světelným tokem od 20, 250 až po 1000 lm. Uváděný maximální dosvit 250 m je úctyhodný, ale asi málo kdy využitelný. Výdrž nového a plně nabitého akumulátoru je pro plný výkon (Boost) 2 h, střední (Power) 5 h a nejnižší (Low) až do 40 h. Veškerou regulaci a také nabíjení řídí elektronika Smart Light Technology (SLT) a Floating Charge System, jak bývá u moderních LED svítidel běžné.

Lehká svítilna Led Lenser P7R se snadno ovládá.Lehká svítilna Led Lenser P7R se snadno ovládá.

Svítilna Led Lenser P7R má univerzální využití.Svítilna Led Lenser P7R má univerzální využití.

Svítilna Led Lenser P7R padne dobře do ruky.Svítilna Ledlenser P7R padne dobře do ruky.

Ostření

Zaostřování světla je plynulé, posunováním přední částí reflektoru (Speed Fokus). Světlo je pak díky reflektorové čočce vždy opravdu rovnoměrně rozptýleno po celé osvětlené ploše. Spojení čočky a reflektoru je nazvané Advanced Focus System a využívá také principu lomu světla, na rozdíl od běžného jen odraženého světla v hlavě svítilny.

Pootočením reflektoru lze nastavené zaostření uzamknout. Přepínání světla je provedeno tlačítkem v zadní části svítilny, které současně slouží i jako nabíjecí kontakty.

Nejširší kužel světla.Nejširší kužel světla.

Zaostřené světlo svítilny Ledlenser P7R do lesa.Zaostřené světlo svítilny Ledlenser P7R do lesa.

Úzký kužel světla na silnici.Úzký kužel světla na silnici.

Napájení a dobíjení

Veškerou regulaci a také nabíjení řídí elektronika Smart Light Technology (SLT) a Floating Charge System, který díky magnetickým kontaktům na spínači svítilny a držáku nabíječky vypadá, že svítilna se jakoby se vznášela v držáku nabíječky. Je tak svítilna stále snadno dostupná a inteligentní systém dobíjení hlídá úroveň nabití baterií po celou dobu, kdy máme svítilnu umístěnou do nabíječky. Zároveň je zde integrována i ochrana proti přebití akumulátoru, jak bývá u moderních LED svítidel nutné. Druhý konec nabíjecího kablíku je USB konektor pro napájení ze síťové nabíječky, počítače, auta apod. USB zdrojů.

Detail nabíjecího magnetického kontaktu.Detail nabíjecího magnetického kontaktu.

Svítilna Ledlenser P7R v nabíjecím držáku.Svítilna Ledlenser P7R v nabíjecím držáku.

Nabíjecí kontakty svítilny a nabíjecího kabelu.Nabíjecí kontakty svítilny a nabíjecího kabelu.

Plné nabití

Plné nabití zcela vybitého akumulátoru trvá až 5 hodin, kdy svítí červená kontrolka a až jeho nabití signalizuje zelená. Výhodou použitého akumulátoru CR18650 3,7V s kapacitou 2200 mAh, je také možnost jeho relativně snadné výměny za náhradní a nabitý, třeba při potřebě dlouhodobém svícení bez možnosti dobíjení, nebo poškození.

Svítilna Led Lenser P7R s připojeným nabíjecím kabelem.Svítilna Ledlenser P7R s připojeným nabíjecím kabelem.

Svítilna Led Lenser P7R.Svítilna Ledlenser P7R.

Výkonná baterka LED Lenser P7R.Výkonná baterka Ledlenser P7R.

Regulace a jednotlivé módy světelného toku

Svítilna P7R v kovovém (Al) pouzdře dobře padne do ruky, snadno a logicky se ovládá a díky své třístupňové regulaci a plynulému ostření je, jak se říká uživatelsky přívětivá. Za určitou nevýhodu považuji jen to postupné střídání, přepínáním všech módů světelného toku postupně za sebou, bez možnosti zvolit, uzamknout si jen jeden, ten co právě potřebuji.

Svítilna Ledlenser P7R s příslušenstvím.Svítilna Ledlenser P7R s příslušenstvím.

Kam se hodí?

Použití je mnohostranné, odolnost vůči dešti IPX4 je také dostatečná, jen udaná teplotní odolnost –20°C až 60°C je myslím v záporných teplotách přehnaná. Nabíjet LiIon aku je možné jen v rozsahu teplot 0 až 30°C. Se svítilnou je dodáváno kromě držáku na stěnu i praktické pouzdro na opasek a poutko na ruku, což spolu s USB nabíjecím kabelem je asi tak vše, co můžeme potřebovat. Takže se dá dobíjet takřka všude. V autě, pomocí notebooku, solárního panelu nebo powerbankou. Je tedy vhodná na jakoukoli aktivitu: cestování, rybaření, kempování, do auta, na vodu, expedice, atd…vždy se hodím mít kvalitní a spolehlivé světlo.

Použití v outdooru je tedy mnohostranné, mě napadá dále třeba i jako doplněk běžné čelovky, která obvykle takto výkonná být nemusí, ale toto opravdu pořádné světlo se někdy také opravdu hodí.
Plné světlo 1000 lm patří už do rizikové skupiny 2, dle EN62471.1 a výrobce před svícením do očí a půjčování svítilny dětem důrazně varuje.

Další informace

Ledlenser-logo-new

Svítilny Ledlenser lze dobíjet a přesvědčí své uživatele svými inovativními světelnými funkcemi, jakož i promyšlenými koncepcemi upevňování. Materiál odolný proti nárazu, nízká hmotnost a extrémní intenzita světla dělá ze svítilen Ledlenser ideálního partnera v profesionální a soukromé oblasti. Ani záruka 7 let není u svítilen zcela běžná.

S více než 200 technologickými a designovými patenty od roku 2000 spustili zakladetelé Harald a Rainer Opolkovi revoluci ve světě svítilen. Toto se nepovedlo nikomu před nimi.

www.ledlenser.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: