HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pánská zimní obuv – recenze Salomon Cruzano GTX

Pánská zimní obuv – recenze Salomon Cruzano GTX

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Salomon Cruzano GTX
Určení volnočasové, zimní
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: membrána GORE-TEX®
Materiál: podešev Contagrip®
Hmotnost 579
Velikost testované boty v UK 8
Barevné varianty černo-modrá
Dostupné velikosti 41 - 46
Stélka (vložka) OrthoLite®
Odpružení EVA
Teplotní limity až do –10 ºC
Infocena 4199 Kč Kč
Dodává Salomon
Více info na www.hervis.cz

Zaujalo mě

  • vyztužená pata a špička
  • dost místa pro širší nohu
  • kvalitní a pevná podešev Contagrip®

Shrnutí recenze

Cruzano jsou zimní boty s GORE-TEX® membránou, které zajišťují teplo při zimních činnostech, jako jsou vycházky nebo pobyt na horách. Ideální parťáci na celou zimu, kdy se začnou pohybovat teploty okolo nuly a pod ní. Testováno na horách i ve městě.

PODROBNÝ POPIS

Technologie a provedení

Vodotěsný a prodyšný svršek s Gore-Tex® membránou a EVA mezipodešev se starají o vynikající tlumení nárazů při chůzi a o sucho v botě. Patentovaná stélka Ortholite preventivně zabraňuje vzniku zápachu v botách a plísním. Podešev Contagrip® neklouže a je osvědčená i z jiných testovaných bot. Tyhle zvýšené boty jsou olemované imitací kožešiny a jsou ideální na procházku za každého počasí. Dostupné i v dámské verzi.

Boty Salomon Cruzano GTX konečně na sněhu.Boty Salomon Cruzano GTX konečně na sněhu.

Teploty pod nulou a sníh botám Salomon Cruzano GTX vyhovují nejvíce.Teploty pod nulou a sníh botám Salomon Cruzano GTX vyhovují nejvíce.

Vnitřní strana boty Salomon Cruzano GTX.Vnitřní strana boty Salomon Cruzano GTX.

Tepelný komfort

Cruzano jsou zimní boty s GORE-TEX® membránou, které zajišťují teplo při zimních činnostech, jako jsou vycházky nebo pobyt na horách. Testováno během začátku zimní sezony 2016/2017. S nástupem zimy jsem používal tyto boty jako obuv do lyžařského střediska na vycházky nebo jako normální obuv na cestu tam a zpět. Dále byla bota testována na sněhu i bez něj při teplotách okolo nuly a níž (max. –9ºC). Nejdelší pochod během jednoho dne cca 18 km. V Hradci Králové, v Praze i v Krkonoších. Jakmile se ochladí, tyhle boty by měly jít do akce. Kdybych někde čekal frontu na kapra, neváhal bych ani minutu a nasadil tyto boty. Výrobce garantuje komfort do teplot  –10 ºC během aktivity.

Salomon Cruzano GTX můžete nasadit do služby už na podzim, jakmile se ochladí.Salomon Cruzano GTX můžete nasadit do služby už na podzim, jakmile se ochladí.

Prostupnost terénem

Díky zvýšené konstrukci a založenému jazyku můžete prostupovat i sněhem nebo šlápnout do kaluže. V případě náročného brodění sněhem by byly už vhodné návleky. Jinak boty nahradí i sněhule a vy můžete třeba řádit s dětmi na saních nebo na bobech.

Bota Salomon Cruzano GTX  zvládla i průchod a pobyt v hlubší kaluži.Bota Salomon Cruzano GTX zvládla i průchod a pobyt v hlubší kaluži.

Testování obuvi Salomon Cruzano GTX ve vodní lázni.Testování obuvi Salomon Cruzano GTX ve vodní lázni.

Salomon Cruzano GTX byly několikrát otestovány ve vodě i pod ní.Salomon Cruzano GTX byly několikrát otestovány ve vodě i pod ní.

Jak drží

Značková podešev Contagrip® dobře drží na sněhu. Navíc její mírně prohnutý tvar – zvedlá špička a pata pomáhají odvalovaní nohy a usnadňují tak chůzi ve vyšší botě. Bota je celkově širší a útulně by se měli v ní cítit i lidé se širší nohou. Neměla by tedy tlačit ze stran. Špička boty je relativně dobře chráněná proti okopu.

Boty Salomon Cruzano GTX byly i se značkovou podrážkou Contagrip testovány samozřejmě i na sněhu.Boty Salomon Cruzano GTX byly i se značkovou podrážkou Contagrip testovány samozřejmě i na sněhu.

Drobné zanášení vzorku Salomon Cruzano GTX při podzimních procházkách.Drobné zanášení vzorku Salomon Cruzano GTX při podzimních procházkách.

Vstup do boty je dostatečně široký a boty se snadno obouvají.Vstup do boty je dostatečně široký a boty se snadno obouvají.

Šněrování

O utažení boty se stará 5 párů textilních poutek a jeden pár háčků. To má své opodstatnění. Je to z důvodů zajištění dostatečně velikého prostoru pro pohodlné nazutí, jelikož jazyk boty je našit až co nejvýše. Přesto se bota nazouvá pohodlně a snadno.

Zašněrovaná bota Salomon Cruzano GTX.Zašněrovaná bota Salomon Cruzano GTX.

Šněrovací háček u bot Salomon Cruzano GTX.Šněrovací háček u bot Salomon Cruzano GTX.

Salomon Cruzano GTX mají šněrování procházejicí pěti textilními očky a jedním háčkem.Salomon Cruzano GTX mají šněrování procházejicí pěti textilními očky a jedním háčkem.

Závěr

Boty Salomon Cruzano GTX jsou ideální a hodí se pro nošení v zimě od teplot okolo nuly a níže. Skvěle poslouží na zimní pobyty na horách nebo na zimní vycházky do města nebo i za něj. Nějaké šlápnutí do sněhu nebo do vody jim neuškodí.

Další informace

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: