HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nádobí na doživotí – recenze Pinguin Trio S

Nádobí na doživotí – recenze Pinguin Trio S

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nádobí Pinguin Trio S
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1131 neurčeno
Výbava 1 Síťovaný přepravní obal
Infocena 1090 Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguincz.cz

Zaujalo mě

  • Síťovaný přepravní obal
  • Počet informací na obalu
  • Výklopná madla s žáruvzdorným silikonem

PODROBNÝ POPIS

Kompletní sada nerezového nádobí PINGUIN Trio S.Kompletní sada nerezového nádobí PINGUIN Trio S.

Pinguin sada nerez nádobí - vnitřní značení objemu po půl litrech.Pinguin sada nerez nádobí – vnitřní značení objemu po půl litrech.

Na výpravy není vždy nutné brát celou sadu, ale můžete si vybrat vhodný kousek pro vaše plánované vaření.Na výpravy není vždy nutné brát celou sadu, ale můžete si vybrat vhodný kousek pro vaše plánované vaření.

Nerezové nádobí PINGUIN Trio S

Tato sada nerezového nádobí je určena pro dostatečné vaření 2-3 osob. Osobně si myslím, že zvládne i větší skupinu, která se může podělit o větší hmotnost této sady oproti nádobí hliníkovému. Sada obsahuje 1 l, 1,5 l a 2,25 l hrnec o objemu s pokličkou a 1,1 l pánev. Celkem 7 ks nádobí. Uvedené objemy jsou maximální. Využitelné jsou v průměru o 150 – 250 ml menší. Kompletní přehled objemů a další informace snadno naleznete na papírové krabici. Taktéž tam jsou uvedeny jednotlivé hmotnosti a objemy nádob včetně rozměrů.

Kompletní přehled jednotlivých kusů nádobí PINGUIN Trio S.Kompletní přehled jednotlivých kusů nádobí PINGUIN Trio S.

Textilní obal na nádobí PINGUIN Trio S se samosvorkou a horním dílem ze síťoviny.Textilní obal na nádobí PINGUIN Trio S se samosvorkou a horním dílem ze síťoviny.

Pokličky mají tři malé otvory na odvod páry.Pokličky mají tři malé otvory na odvod páry.

Žáruvzdorný silikon

Držadla jsou všechny výklopná a opatřena silikonovou žáruvzdornou bužírkou (odolnost do 200 C). Stejně tak i všechny pokličky se silikonovou úchytkou na stisk alá čepice „rádiovka“. Snížit větší hmotnost můžete selekcí počtu kusů nádob.

Celá sada se snadno vejde do transportního textilního obalu se samosvorkou. Spodní strana a boky jsou z hrubé textilie a horní ze síťoviny. Po složení všech dílu do sebe nádobí malinko, ale nijak hlučně chrastí. Nádobí uvnitř největšího hrnce se lehce pohybuje do stran. Zbytek těsní silikonová madla na pokličkách.

Bezpečný úchop horkého nadobí PINGUIN Trio S díky odolnému a žáruvzdornému silikonu.Bezpečný úchop horkého nadobí PINGUIN Trio S díky odolnému a žáruvzdornému silikonu.

Pokličky u nádobí PINGUIN Trio jsou taktéž opatřeny držáky z odolného silikonu.Pokličky u nádobí PINGUIN Trio jsou taktéž opatřeny držáky z odolného silikonu.

Poklička ze spodní strany. Uprostřed je vidět detail na uchycení madla pokličky z odolného a žáruvzdorného silikonu.Poklička ze spodní strany. Uprostřed je vidět detail na uchycení madla pokličky z odolného a žáruvzdorného silikonu.

Zpracování a odolnost

Nerezové nádobí vydrž opravdu hodně, přesto není odolné proti poškrábání a při vaření v divočině musíte počítat, že bude poškrábané a ztratí prvotní lesk. Značení vnitřního objemu je po 1/2 litrech. Máme vyzkoušeno, že po prvním mytí snadno bledne, ale úplně nezmizí. Dále jsme si všimli, že na uchycení sklápěcích madel u jednoho kusu (nejmenší nádoba) drobně odstává plech, který jej fixuje k nádobě. A to na jedné straně. Plech, který madlo fixuje není totiž vycentrován a jedna strana je delší. Na pevnost spoje to samozřejmě nemá žádný vliv.

Detail na označení objemu nádoby před mytím kuchyňskou houbičkou bez písku a saponátu.Detail na označení objemu nádoby před mytím kuchyňskou houbičkou bez písku a saponátu.

Detail na označení objemu nádoby po prvním mytí kuchyňskou houbičkou bez písku a saponátu.Detail na označení objemu nádoby po prvním mytí kuchyňskou houbičkou bez písku a saponátu.

Uchycení madel u některých kusů nádobí nepatrně odstává.Uchycení madel u jedné testované nádoby nepatrně na jedné straně odstávalo.

Ekologický přístup

Dále výrobce uvádí, že pořízením této sady, která vám pravděpodobně vydrží na celý život, pomůžete chránit naši zelenou planetu. To se nám líbí a tak jim klidně odpouštíme 7 igelitových PE sáčku, které jsou navíc snadno recyklovatelné.

Kompletní fotogalerie nádobí PINGUIN Trio S

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: