HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Nadání pro větrání – recenze batohu Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55

Nadání pro větrání – recenze batohu Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55
Základní rozdělení podle pohlaví Pánský
Určení batohu treking
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 N6.6 Mini Rip
Materiál 2 450 HDP
Objem batohu 55 l
Hmotnost 1600 g
Počet komor 2
Počet vnějších kapes 5
Počet vnitřních kapes 3
Velikost zad L/XL
Délka zad 46-51
Barevné varianty zelená (amazon), černá (black)
Výška 70
Šířka 36
Hloubka 34
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 4390 Kč
Dodává SPORT prima

Zaujalo mě

  • velmi dobře odvětraný batoh
  • regulace výšky zad pro malé i velké muže
  • netradiční upevnění hrotů hůlek

Shrnutí recenze

Toto je nový model univerzálního trekového pánského batohu, je vyrobený z pevné ripstopové nylonové látky a má i dostatečný objem pro různé příležitosti. Batoh díky odvětrávání zad je mimořádně vhodný pro teplé dny a oblasti až tropické. Dobře se nese a skvěle sedí. Podle výrobce je však maximální doporučené zatížení 15 kg.

Hlavní část recenze

Záda jsou základ

Dvoukomorový batoh má snadno stavitelnou délku zad od 46 do 51 cm, spolu s ramenními popruhy, což je pro většinu mužů dostatečný rozsah.

Zádový systém je hodně odvětrávaný síťovanými polstrovanými zády, která se nedotýkají těla batohu. Obdobnou odvětrávací sítí jsou pokryty i ramenní popruhy a bederák. Ramenní popruhy měkké a jsou i dostatečně široké (6-7 cm) a také dostatečně u zad od sebe vzdálené, uzpůsobené pro mužskou postavu. Komu by se s ramen smekaly, může využít prsní popruh, délkově regulovatelný, částečně i pruženkou a s oddělitelnou píšťalkou. Výškově jej lze nastavit ve čtyřech úrovních, jen poměrně nesnadně pomocí zasunovacích sponek na obou popruzích.

Vyvážení batohu je snadné pomocí balančních popruhů v oblasti ramen. Bederák je také poměrně měkký, snadno přizpůsobivý, ale proto je i málo nosný, doplněn je dvěma částečně strečovými kapsičkami se zipem, na obou jeho stranách. Zapíná se 25 mm širokým regulovatelným popruhem s přezkou.

Takhle sedí na zádech batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.Takhle sedí na zádech batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.

Batoh působí kompaktním dojmem ze všech stran.Batoh působí kompaktním dojmem ze všech stran.

Batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55. Celkový pohled.Batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55. Celkový pohled.

Úložná místa a komory

Pružná, strečová, ale značně větší kapsa je i na přední části batohu s pevným horním okrajem na objemné a snadno dostupné, či mokré věci a dvě další obdobné strečové, ale menší kapsy jsou i ve spodní části z boků batohu. Po straně velké pružné kapsy jsou i čtyři robustní oka na připevnění například helmy a podobných předmětů. Vnitřní komory v batohu jsou odděleny oddělitelnou přepážkou na obousměrný zip. Do přední části obou komor lze navíc vstoupit zepředu velkými obloukovými zipy.

Uvnitř také nechybí kapsa a připravený vývod na hydrovak, z venku označený u pravého ramene. Poutko na uchycení hadičky je na obou ramenních popruzích. Poměrně nenápadné zůstávají dvě skládané boční kapsy na zip, skryté pod bočními kompresními popruhy. Přezky a další spojovací díly, zipy, jsou všechny od spolehlivých výrobců. Zajímavostí jsou dvoubarevné přezky, kde tak snadno rozlišíme oba díly, a stav, jsou-li zapnuté, či ne!

Horní uzávěr batohu je klasický šnůrou se zdrhovadlem, a je zde i ta možnost, pomocí nástavce si tuto korní komoru prodloužit o dalších 20 cm výšky (o 10 l). Uzavření prodloužení je stejné, šňůrou a zdrhovadlem.

Zádový systém batohu Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.Zádový systém batohu Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.

Přední vstup do horní komory.Přední vstup do horní komory.

Celkový pohled na nabalený batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.Celkový pohled na nabalený batoh Lowe Alpine AirZone Trek+ 45:55.

Víko

Víko batohu je celé posuvné, s rezervou až do maximální možné výšky objemu komor (55 l). Přes vršek komor je také možné využít středový slabý popruh na připevnění například lana nebo teplé bundy, které se už dovnitř komor nevejdou. Obsah batohu po naplnění lze stáhnout dvěma bočními kompresními popruhy a zmenšit tak trochu, nebo i hodně, objem batohu.

Ve víku batohu jsou dvě obvyklé kapsy na zip, ta vnitřní je popsána nouzovými symboly pro případ potřeby a také s karabinkou na klíče. U zipu vnější kapsy jsou i dvě poutka, očekával bych čtyři, na připevnění něčeho dalšího.

Na spodní straně horního víka jsou SOS informace a celá horní komora se dá pomocí popruhu stáhnout.Na spodní straně horního víka jsou SOS informace a celá horní komora se dá pomocí popruhu stáhnout.

Víko batohu s karabinkou na klíče.Víko batohu s karabinkou na klíče.

Výška hrudního pásu je nastavitelná a plastový díl je opatřen navíc píšťalkou.Výška hrudního pásu je nastavitelná a plastový díl je opatřen navíc píšťalkou.

Kdyby pršelo

Ve spodní části batohu je ukryta pláštěnka na celý batoh při dešti, je výrazně červená s logem. Kryje samozřejmě dobře jen tělo batohu, ne už tu nosnou část zad, bederáku a ramen. Měkké polstrování zásluhou polyethylenové pěny naštěstí nenavlhá, ale její pokrytí hrubší síťovinou mokré bude vždy, tak jako u všech obdobných batohů. K batohu je pláštěnka připojena oddělitelně, ale dostatečně pevně, aby ji neodnesl ani silný vítr.

Zajištění pláštěnky před stržením.Zajištění pláštěnky před stržením.

Pláštěnka spolehlivě kryje celý batoh.Pláštěnka spolehlivě kryje celý batoh.

Kapsa s pláštěnkou vespod batohu.Kapsa s pláštěnkou vespod batohu.

Držák na hole

Trekové skládací hole se upevňují jednotlivě, po obou stranách batohu zajímavým způsobem hrotem dolů, ty jsou zasunuté do plastových otvorů. Okolí je tak před hroty holí ochráněno, což se ocení zvlášť v dopravních prostředcích. Nahoře rukojeti holí jsou uchyceny ve stahovacím oku z pruženky. U holí s „botičkou“, tak ty je nutné před připevněním do otvorů samozřejmě sundat. Cepín se připevňuje běžným způsobem do oka popruhu na levé straně a nahoře se upevní stejně jako trekové hole.

Hrot hůlky v chrániči.Hrot hůlky v chrániči.

Hroty holí se dají velmi snadno zasunout do netradičně řešených, ale funkčních plastových oček.Hroty holí se dají velmi snadno zasunout do netradičně řešených, ale funkčních plastových oček.

Trekové hůlky připevněné k batohu.Trekové hůlky připevněné k batohu.

Všechny fotografie k recenzi

O autorovi

Pavel Krupka
Pavel Krupka je stálý spolupracovník Světa outdooru, zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení. Je také členem testovacího týmu.

Další informace

LOWEALPINE

Více informací naleznete také na www.lowealpine.cz

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Kendíková Jaroslava

Prosím o radu . Jak mám k tomuto batohu ( Lowe Alpine Air Zone 45 55 ) připevnit karimatku ?

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: