Na vlněné vlně – recenze pánského funkčního trika WOOLIFE z Merino vlny

Na vlněné vlně – recenze pánského funkčního trika WOOLIFE z Merino vlny

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Funkční triko WOOLIFE Merino
Druh sportu lezení, skialp, outdoor
Druh oblečení spodní prádlo
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% přírodní australská vlna Merino 210/m2
Barevné varianty tmavomodrá, černá, zelená, žlutá
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Infocena 1543 Kč Kč
Dodává WOOLIFE
Více info na www.woolife.cz

Zaujalo mě

  • balení
  • odolnost
  • jednoduchost

Shrnutí recenze

Triko WOOLIFE s dlouhým rukávem jsem nešetřil a bral ho na takřka všechny horské akce. Celkem jsem spočítal, že jsem nosil triko více než 50 dní a to jsem v něm i mockrát spal a měl ho klidně 5 dní v kuse na sobě. Jak dopadlo a kolik toho vydrželo? Přečtěte si naši recenzi českého výrobce vlněného prádla WOOLIFE.

PODROBNÝ POPIS

Produkty WOOLIFE jsou baleny jako luxusní zboží. V krásných a elegantních krabičkách. Ze spodní strany je skrz dvěma proseknutými kolečky možno přečíst většinu potřebných informací jako jsou: zjednodušený obrázek a jaký typ oblečení se jedná, název, velikost, čárkový kód a logo WOOLMARK. Jednoduché a nápadité. Výrobce doslova o balení uvádí toto: „Ta „luxusnost“ u té krabičky má svůj smysl, snažíme se dělat věci s ohledem k životnímu prostředí. A tady uvažujeme tak, že to balení musí být tak pěkné, aby ho zákazník neměl chuť vyhodit, aby mu bylo líto jej zmačkat a hodit do koše, ale aby mohlo sloužit opakovaně, třeba jako krabička na fotky, atd…“

WOOLIFE si na pěkném balení dává opravdu záležet.WOOLIFE si na pěkném balení dává opravdu záležet.

Ze dvou koleček a údajů z nich vyčtete vše potřebné.Ze dvou koleček a údajů z nich vyčtete vše potřebné.

Černé triko v černé krabičce WOOLIFE.Černé triko v černé krabičce WOOLIFE.

Nasazení

Po vyjmutí z krabičky už stačí jenom vytáhnout, obléct a vyrazit někam ven. Já jsem vyrazil do hor. Triko WOOLIFE s dlouhým rukávem jsem nešetřil a bral ho na takřka všechny horské akce. Celkem jsem spočítal, že jsem nosil triko více než 50 dní a to jsem v něm i mockrát spal a měl ho klidně 5 dní v kuse na sobě. Podobně, ale ne tak dlouho v kuse jsem testoval i prodloužené boxerky ze stejného materiálu. Triko i boxerky stanulky několikrát na vrcholu rakouského Grossglockneru, švýcarského Matterhornu, ale i na nejvyšším iránském vrcholu sopce Damavand 5671 m.n.m.

Testováno v rakouských alpách.Testováno v rakouských alpách.

Testovací středisko WOOLIFE vysoko v rakouských horách.Testovací středisko WOOLIFE vysoko v rakouských horách.

Triko WOOLIFE jako spodní vrstva na Matterhornu.Triko WOOLIFE jako spodní vrstva na Matterhornu.

Kolik vydrží

Velice příjemně mě překvapila trvanlivost tohoto trika gramáže 210 g/m2. Většinu jiných trik stejné gramáže jsem již dávno roztrhnul na břiše ve výši pasu nebo na rukávech. Tohle triko se však letos drželo statečně a nevykazuje větší známky opotřebení. Jediné co nevydrželo zátěž, byla vnitřní etiketa, která ve srovnání s tou vnější je tenká a po několik vypráních se stala nečitelnou a nakonec upadla. Alespoň jsem ji nemusel stříhat tak, jak to dělám u většiny oblečení, aby mě etikety neškrábaly.

Sušení na parkovišti pod Rudolfshutte.Sušení na parkovišti pod Rudolfshutte.

Do kompletu jsem k testovanému triku s dlouhým rukávem dostal prodloužené boxerky.Do kompletu jsem k testovanému triku s dlouhým rukávem dostal prodloužené boxerky.

S trikem WOOLIFE na vrcholu GrossGlockneru.S trikem WOOLIFE na vrcholu GrossGlockneru.

Jak sedí

Délka rukávů mi vyhovovala, taktéž i celková délka, která se nezměnila ani po několika vypráních. Samozřejmostí je dodržování pracích symbolů nebo vyzkoušených postupů. WOOLIFE doporučuje praní max. na 40 °C. Nedošlo ani k obvyklému zatržení či vytvoření drobných dírek v exponovaných partiích (břicho, boky nebo lokty). Černá barva je praktická. Pouze při chůzi na slunci přitahuje sluneční paprsky a může být horko. Vlastnosti vlny tedy hřejivost a dlouhou odolnost vůči zápachu triko WOOLIFE beze zbytku splnilo. Neočekávejte od trika s gramáží 210  g/m2 nesplnitelné. Tedy nejedná se o drtič mrazu,ale o základní spodní vrstvu, kterou je třeba v případě pocitu chladu (ochlazení, déšť nebo vítr) doplnit o další buď vlněnou nebo jinou vrstvu.

Triko WOOLIFE a trenýrky na bivaku během přechodu Kaprunu.Triko WOOLIFE a trenýrky na bivaku během přechodu Kaprunu.

Výrazná etiketa WOOLIFE je zašitá do plochého bočního švu.Výrazná etiketa WOOLIFE je zašitá do plochého bočního švu.

WOOLIFE prodloužené boxerky mě provázely na většině horských túr. S trikem tak tvořily vlněný komplet.WOOLIFE prodloužené boxerky mě provázely na většině horských túr. S trikem tak tvořily vlněný komplet.

Trenýrky

Dále byly testovány prodloužené trenýrky z vlny merino, které jsou tak akorát dlouhé při pohybu na horách. Kratší než ¾, ale delší než boxerky. Takže udržují vaše stehna v provozní teplotě. Délka mi naprosto vyhovuje. Na léto jsou ¾ spodky příliš dlouhé a normální boxerky se buď vytahují nebo je mi zima na stehna. Jedná se samozřejmě o můj subjektivní pocit a zkušenosti. Každému vyhovuje něco jiného.

WOOLIFE na Damavandu ve výšce  5671 metrů nad mořem.WOOLIFE na Damavandu ve výšce 5671 metrů nad mořem.

Materiál

Kvalitní vlna. Pro většinu uživatelů pravděpodobně nekousavá. Výrobce uvádí jako materiál 100% přírodní australskou vlnu Merino s certifikací mezinárodní vlněné pečetě Woolmark.
Co to znamená?
U textilních výrobků, které mají logo Woolmark, máte jistotu, že výrobce použil 100% čistou vlnu, zpracovanou odpovídající technologií a výsledný produkt z hlediska použitého materiálu, střihu, užitných vlastností odpovídá celosvětovým standardům WOOLMARK.  Výrobce (tedy WOOLIFE) je pod stálým dohledem a kontrolou společnosti The Woolmark Company. WOOLIFE musí tedy pravidelně poskytovat k testování jak základní materiál, tak i namátkově vybrané hotové výrobky. TWC také každý rok provádí tzv. „mystery shopping“, tedy utajený anonymní nákup, a takto získané výrobky opět testuje.

Další informace

WOOLIFEVlněné funkční termo prádlo WOOLIFE od australských oveček Merino je hebké jak samet. Nekouše. Když se “orosíte” odvede vlhkost. Nabízíme a vyrábíme tílka, trička, trika s dlouhým rukávem, pánské trenýrky, boxerky, spodky, dámské kalhotky na sport, práci na zahrádce, na hory, k televizi i do kanceláře. Oblékněte vzdušnou merino vlnu značky WOOLIFE pod svetr, košili i pod kostýmek do společnosti. Pro náročné a outdoorové aktivity, pro domácí pohodu, pro fajnšmekry, pro děti, teenagery i seniory. Jsme 100% přírodní, šijeme v ČR. Oblečte se do ne/pohody, potěšte blízké dárkem ze stepí Austrálie.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: