Malý velký cyklobatoh – recenze adidas Terrex Trail Cross

Malý velký cyklobatoh – recenze adidas Terrex Trail Cross

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku adidas terrex Trail Cross batoh
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 Polyester
Materiál 2 perforovaná pěna (zádový systém a ramenní popruhy)
Dodává adidas
Více info na www.adidas.cz/outdoor

Zaujalo mě

  • poměrně velká vnitřní komora, kam se vejde i notebook
  • řešení zádového systému
  • dobře a prakticky řešený prostor pro helmu (celoobličejovou i normální)

Shrnutí recenze

Cyklistický batoh o objemu 15 l, který vás překvapí svou praktičností a využitím prostoru. Jak už z názvu vyplývá je určený bikerům a milovníkům horských kol.

PODROBNÝ POPIS

Jedná se o první batoh od značky adidas určený pro bikery. Již na první pohled vás zaujme nejen výraznými barvami, ale také kvalitou a zpracováním materiálů.

Řešení úložných prostorů

Batoh je poměrně úzký, ale zato vysoký na výšku. Objem 15 l odpovídá tomu, jak batoh vypadá. Hlavní komora je přes celý batoh a není dále dělena. Je tak prostorná, že do ní lze vložit i středně velký notebook. Na zadní straně hlavní komory je volná kapsa oddělená jen přepážkou na gumu, která je vhodná zejména pro umístění camelbacku. Nahoře je také poutko, kam je možné ho zavěsit. Otvor pro vyvedení trubice na pití je poměrně úzký a vymyšlen tak, že se skrz něho do batohu nedostane voda ani nečistoty. V zadní části jsou pak ještě dva plastové popruhy pro uchycení trubice. Ty ji stabilizují tak, že vás při jízdě nebude škrábat ani tlačit do ramen či krku.

Hlavní komora má speciální místo pro camelbackHlavní komora má speciální místo pro camelback

Přední část je úložný prostor ideální na nezbytné nářadíPřední část je úložný prostor ideální na nezbytné nářadí

Batoh má úložný prostor, kam snadno vložíte svou helmuBatoh má úložný prostor, kam snadno vložíte svou helmu

Přední část je konstruována jako držák na přilbu, který je fixován dvěma popruhy a měla by se zde vejít jak klasická, tak celo-obličejová helma. Ovšem na tu je prostor poměrné úzký, je tedy jasné, že se jedná spíše o batoh vhodný na výlety než závody apod. Kromě toho je držák helmy využitelný jako další úložný prostor ideální na nezbytné nářadí apod. Nevýhodou může být v případě, kdy máte prostor vyplněný vč. vložené helmy. Pak je batoh poměrně těžký v horní části a může to být nebezpečné.

Praktické kapsy ze síťoviny na bederním pásuPraktické kapsy ze síťoviny na bederním pásu

Pro uložení drobností a nezbytných doplňků je zde prostoru poměrně dost. V prostředním panelu je malá kapsa uvnitř měkce polstrovaná vhodná na mobil či brýle, na druhou stranu chybí vnitřní kapsa ze síťoviny v hlavní komoře. Po stranách nalezneme dvě kapsy ze síťoviny, které poberou další věci jako rukavice, malou lahev na pití, nebo energetické tyčinky. Na popruhu kolem pasu nalezneme další dvě kapsy (jedna na zip), které opět poslouží pro uložení nezbytností.

Batoh ovšem postrádá více prostoru pro případ, že bychom chtěli do batohu dát ještě chrániče a věci na převléknutí. Ve spodní části je integrovaná pláštěnka, která v dešti zakryje i zcela plný batoh.

Zádové systém a nastavení

Jedná se o nejdůležitější část celého batohu, jelikož bez pohodlného nošení při jízdě na kole nelze batoh vůbec do podobné kategorie řadit. Tu ale adidas zvládl dobře a funkčně.

Zádový systém s žebrovým odvětrávánímZádový systém s žebrovým odvětráváním

Celý zádový systém je vyroben z perforované pěny s průduchy, která je zabalena do 3D prodyšné síťoviny. Celý systém je v podstatě z jednoho kusu a promyšlen tak, aby dostatečně široké ramenní popruhy byly jako jeden nosný prvek a současně byly velmi dobře větrané. V oblasti zad jsou pak velké žebrové průduchy, které by měly dobře odvádět teplý vzduch a vlhkost při zátěži.

Bederní popruhy pak mají klíčovou roli v nosnosti batohu. Poměrně široký pás vč. široké přezky zajistí pohodlné nošení. Současně je vyroben ze stejného materiálu jako zádový systém, tudíž při své šířce stále dobře odvádí teplý vzduch od těla.

Hrudní pás má zabudovanou gumu, aby při dýchání pružil, nicméně postrádá píšťalku. Zato má úchyt pro vedení trubice z camelbacku. Bederní pás na rozdíl od hrudního pružný není, čímž zabezpečuje pohodlné a fixní usazení batohu i při jízdě do kopce či z kopce.

Co se týká bezpečnostních prvků, tak má batoh v přední části chyt pro připevnění zadního světla, jinak ale postrádá jakékoliv reflexní prvky, které jsou nezbytné zejména při pohybu na veřejných komunikacích. I přesto, že je to tedy batoh určen primárně na horské kolo a terénní jízdy, tyto věci jsou nezbytností. Stejně tak absence píšťalky lze považovat za nedostatek.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: