Lehké trekovky do těžkého terénu – recenze Keen Liberty Ridge WP M

Lehké trekovky do těžkého terénu – recenze Keen Liberty Ridge WP M

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Keen Liberty Ridge WP M
Určení expediční, těžký treking, lehký treking
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot High (vysoká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek Leštěná kůže
Materiál: jazyk Kůže
Materiál: membrána KEEN.DRY
Materiál: mezipodešev Polyuretan
Materiál: podešev Guma
Materiál: podrážka Směs gumy o dvou různých hustotách
Hmotnost 1360
Velikost testované boty v UK 9
Barevné varianty hnědá / šedá
Dostupné velikosti UK 8 – 14
Stélka (vložka) Vyjímatelná anatomická vložka z materiálu dvojí hustoty.
Odpružení Integrované odpružení v mezipodešvi
Stabilizační systém Stabilizační klenek po celé délce boty
Infocena 4999 Kč Kč
Dodává Outdoor Concept
Více info na www.keenfootwear.cz

Zaujalo mě

  • pohodlnost nošení
  • kvalitní zpracování materiálů
  • pevná obsázka kolem celého obvodu
  • bota je vyráběna technologií přímého vstřikování

Shrnutí recenze

Celokožená kotníková novinka od firmy Keen je svoji bytelnou konstrukcí určena na trekkování v těžších terénech a pro delší pobyt v horách s plnou polní na zádech. Překvapí perfektním dílenským zpracováním, hezkým designem a nízkou hmotností.

PODROBNÝ POPIS

Stabilní i v těžším terénuStabilní i v těžším terénu

Lehké přesto pevné

Na první pohled boty překvapí precizním zpracováním a bytelnou konstrukcí, přesto nízkou hmotností. Převážná část svršku je tvořena leštěnou nepromokavou kůží, po celém obvodu boty je pak ochranná gumová obsázka, která se v oblasti špičky a paty rozšiřuje.

V oblasti paty a kotníku jsou zpevňující gumové výztuhy. Polyuretanová mezipodešev je precizně spojena s podrážkou, kterou tvoří dva různě tuhé typy gumy. Tato kombinace zaručí stabilitu nohy v těžkém terénu i na mokrém povrchu.

Kůže je i na přední straně jazykaKůže je i na přední straně jazyka

V oblasti paty je bota perfektně vyztuženaV oblasti paty je bota perfektně vyztužena

Anatomicky tvarované vložkaAnatomicky tvarované vložka

Vrchní část boty vně i zevnitř tvoří jemná kůže, díky které noha do boty lehce vklouzne. Vnitřní část jazyka i okraj nad kotníkem je pod kůži vyplněn měkkou pěnou, při těsné fixaci boty tak bota nedře ani netlačí.

Šněrování zajišťují čtyři páry kovových oček v oblasti nártu a kovové háčky na vršku boty. Nazouvání je rychlé a spolehlivé.

Šněrování je rychlé a spolehlivéŠněrování je rychlé a spolehlivé

Opora v náročném terénu

Uvnitř najdete anatomicky tvarovanou vložku ze dvou různě tvrdých materiálů. Pod patou je pak integrované odpružení, které oceníte při chůzi z kopce. Všitá membrána je přímo z dílny Keenu – KEEN.DRY a funguje stejně spolehlivě, jako konkurenční membrány.

Bota je v terénu velmi stabilní a při chůzi prakticky nepoznáte rozdíl mezi rovnou zemí, štěrkem anebo kamenitou cestou. Při překonávání těžších terénů poskytuje jistou oporu pro celou nohu, i když máte ve skutečnosti oporu pouze pod špičkou boty.

Spodek podrážky je tvořen dvěma materiály, jež jsou i barevně odlišenéSpodek podrážky je tvořen dvěma materiály, jež jsou i barevně odlišené

Komfortní treková obuv

Při testování nových bot jsem ušel 20 km lehčím terénem, par kroků ve vodě až po kotníky a také jsem slézal kamenitý a velmi strmý svah. Ve všech situacích byly boty to, na co jsem se mohl 100% spolehnout.

V oblasti na vršku boty, kde je použita jemná kůže jsem cítil vyšší teplo než na zbytku nohy a noha se mi tu trochu potila. Nebylo to však nic, co by zhoršovalo celkově dobrý komfort chození. Večer jsem na jedné noze našel bolavý puchýř, který ale zřejmě zapříčinila špatná ponožka, nikoli obuv – při dalším nošení se již neukázal.

Pohorky Liberty Ridge oceníte obzvláště při dlouhých trecích se zátěží, kdy poskytne spolehlivou oporu a dobrou ochranu před mokrem. Jsou pohodlné a robustní. Při správné údržbě vám mohou sloužit po mnoho let.

Ergonomicky tvarovaná obsázka zaručuje dobrou stabilitu a ochranu nohyErgonomicky tvarovaná obsázka zaručuje dobrou stabilitu a ochranu nohy

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: