HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lehká krasavice – recenze bundy Hannah Gaton a vesty Berg

Lehká krasavice – recenze bundy Hannah Gaton a vesty Berg

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Hannah Gaton a Berg
Druh sportu outdoor
Druh oblečení vesta, bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní, podzimní, jarní
Materiál 1 Airlite, 100 % Polyamid
Materiál 2 Izolace: Duratherm
Náplň syntetika
Barevné varianty zelená, modrá, černá
Velikostní varianty S-XXL
Dodává Hannah Czech
Více info na www.hannah.cz

Zaujalo mě

  • módní vzhled
  • množství kapes
  • příjemný vnější materiál
  • nízká hmotnost

Shrnutí recenze

Se zateplenou bundou Gaton od Hannah se na mráz budete doslova těšit. Lesklý svrchní materiál Airlite zaujímá nejen vzhledem, ale i na dotek příjemnou povrchovou úpravou a dobrou prodyšností. Použitá izolace nabízí uspokojivý tepelný komfort i při teplotách pod bodem mrazu. Vybírat můžete mezi vestou a klasickou bundou.

PODROBNÝ POPIS

Hmotnost: bunda 440 g, vesta 320 g
Infocena:bunda 2890 Kč, vesta 2290Kč

K testování se mi do rukou dostala zajímavá zateplená bunda a vesta od Hannah. Až na rukávy nejsou mezi nimi žádné rozdíly a tak všechny poznatky platí pro oba tyto modely.

Kapsa u bundy napravoKapsa u bundy napravo

Kapsa u vesty nalevoKapsa u vesty nalevo

Bunda i vesta mají velké vnitřní kapsy po obou stranáchBunda i vesta mají velké vnitřní kapsy po obou stranách

Lehká krasavice není v tomto případě nikterak hanlivé pojmenování. I když má bunda vyšší stojací límec, kapsy na zip a prodloužená záda, neváží mnoho. Z velké části za to může odlehčený svrchní materiál Airlite. Ten je mírně lesklý a pocitově sametově hladký. Během testu se mi párkrát podařilo projít křovím anebo se otřít o strom, na povrchu to ale nebylo nijak znát. Odolnosti se tedy bát rozhodně nemusíte.

Mírně lesklá slušivá zateplená bunda GatonMírně lesklá slušivá zateplená bunda Gaton

Prodyšná izolace proti zimě

Výrobce jako jednu z hlavních výhod materiálu Airlite uvádí jeho prodyšnost. Ta se může hodit zejména, pokud se hodláte v bundě dlouhodobě aktivněji hýbat. Z dlouhodobějšího hlediska má bunda skutečně schopnost přebytečné teplo od těla odvést. Ale při nárazovém zahřátí (výšlap prudkého kopce na kole) to bunda dostatečně rychle odvětrat nestihne a trochu se zpotíte. Tady se pak nabízí vesta Berg, která dovolí mnohem účinnější odvětrání, a přesto zajistí patřičnou izolaci na potřebných místech.

Komory jsou naplněny umělým polyesterovým rounem Duratherm. Jeho izolační vlastnosti jsou překvapivě dobré a v kombinaci s tvarem a velikostí jednotlivých komor poskytuje dobrou izolaci. Zaujalo mě, že je bunda i velmi dobře stlačitelná, škoda jen, že nemá vlastní kapsu, do které by šla zabalit.

Vrchní materiál Airlite a jezdec zipu kapsyVrchní materiál Airlite a jezdec zipu kapsy

Raglánový střih dovoluje volný pohyb rukou bez vytahování v paseRaglánový střih dovoluje volný pohyb rukou bez vytahování v pase

Celopropínací zip s praktickým plastovým poutkemCelopropínací zip s praktickým plastovým poutkem

Jak už jsem zmínil, bunda má vyšší límec, který je také zateplený. U brady tu nenajdeme žádný fleece, ani jemu podobné materiály, vše je pouze Airlite. Vzhledem k jeho příjemnému povrchu to není na škodu a plně zapnutá bunda neškrábe a nedře.

Celopropínací zip je podšitý a jezdec je opatřen šňůrkou s přídavnou plastovou sponkou pro lepší úchyt i v rukavicích. Dvě vnější dolní kapsy doplňuje ještě kapsa náprsní, kam se vleze i větší mobil. Jezdci jezdí plynule (i když je náprsní kapsa poněkud zapuštěná) a nezasekávají se.

Náprsní kapsa je téměř neviditelná, ale ukryjete v ní spoustu věcíNáprsní kapsa je téměř neviditelná, ale ukryjete v ní spoustu věcí

Hodnocení testera

Překvapilo mě, že vesta má náprsní kapsu nalevo, tedy spíše pro praváky, naproti tomu kapsa bundy je napravo, a tak se do ní musíte dobývat levou rukou. Navíc je jezdec tak malý, že na něj budete potřebovat holou ruku a šikovné prsty. Vnitřek bundy doplňují dvě velké kapsy na rukavice nebo čepici. Materiál opět stejný, příjemný.

V pase i na rukávech je stahování řešeno pouze gumou, ale je dostatečné a spolehlivé. Ani při akčním pohybu se žádná část bunda neposunula tam, kam neměla.

Vlastnosti a vzhed bundy dovolí bundu nosit jak v extrémnějších podmínkách v horách, při lehčí jízdě na kole či při běhu, tak při procházce horskou vesničkou či zimním městem. Ve všech případech oceníte dobré izolační vlastnosti, příjemné nošení a její nízkou hmotnost.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: