Kalhoty horských vůdců – Recenze Direct Alpine Cascade Plus

Kalhoty horských vůdců – Recenze Direct Alpine Cascade Plus

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku CASCADE Plus
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Cordura®
Materiál 2 Thermolite®
Materiál 3 Lycra®
Materiál 4 Coolmax®
Materiál 5 Tactel®
Hmotnost 490 g
Barevné varianty modrá, oranžová, červená, černá
Velikostní varianty S-XXL
Infocena 3990 Kč Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • Propracovaný střih
  • Použití několika materiálů
  • Neotřelý design
  • Řešení háčku na nohavici proti vyhrnování
  • Dvojitý zip na poklopci

Shrnutí recenze

Kalhoty, které stanuly během testování na vrcholech jako je Grossglockner nebo Matterhorn. Kalhoty nejsou na první pohled tuctové. Barevné plochy nejsou pouhou samoúčelnou hříčkou designéra, ale jedná se o složeninu několika materiálu s rozdílnými vlastnostmi tak, aby co nejlépe vyhovovaly svému účelu. Tedy lezení a chození po horách. Jaké tedy jsou a jak obstály?

PODROBNÝ POPIS

Jak sedí

Anatomicky přesný střih umožňuje naprosto volný pohyb. Použity jsou tkaniny s vysokou pružností a v namáhaných částech (kolena, spodní okraj) se zvýšenou odolností (Cordura). Při chůzi po stezkách nebo i při lezení, kdy člověk zvedá nebo roztahuje nohy, tak nikde nic netáhne a ani vás neomezuje. Použité materiály jsou elastické. Díky skvělé a účelné kombinaci funkčních materiálů a velmi propracovanému pohodlnému střihu zkrátka dobře sedí.

Testování na ledovci pro Grossglocknerem během ledovcového výcviku.Testování na ledovci pro Grossglocknerem během ledovcového výcviku.

Testování na ledovci. Zkouška roztažnosti.Testování na ledovci. Zkouška roztažnosti.

Kromě ledovce byly kalhoty CASCADE Plus i na vršku Grossglockneru.Kromě ledovce byly kalhoty CASCADE Plus i na vršku Grossglockneru.

Materiály a drobné vychytávky

Základní díly mají výčes spodní (vnitřní) strany a jsou použitelné i do chladnějších podmínek. Kolena a vnitřní strany nohavic jsou vystuženy odolným materiálem – Cordurou. V pase mají kalhoty poutka na kšandy. Pásek s plastovou sponou v pase je součástí kalhot.

Kalhoty nejsou nepromokavé. Proto v případě, že se chcete válet ve sněhu nebo lézt vícedélkové ledy přetáhněte přes ně nepromokavé kalhoty. Jinak obstojí ve všech alpských diciplínách a na těžkých trecích.

Detail na spodní manžetu nohavice s dvěma druky.Detail na spodní manžetu nohavice s dvěma druky.

Pomocí druhů se dá regulovat obvod nohavice.Pomocí druhů se dá regulovat obvod nohavice.

Plastový háček slouží k zajištění nohavice do šněrování od bot.Plastový háček slouží k zajištění nohavice do šněrování od bot.

Kapsy

Kapsy jsou opatřeny zipy YKK, které se zapínají směrem dolů. Takže jsou dobře dostupné i při lezení v sedáku nebo při nošení batohu s bederákem. Kapsa na pravém stehně je menší a pobere maximálně krabičku kondomů. Zipy na nohavicích s všitým pružným klínem umožňují přetažení i přes skialpové lyžáky. Zip na poklopci je dvoucestný a umožňuje rozepnutí poklopce i ze spodu.

Reflexní prvky na lemech zipů na nohavicích zvyšují bezpečnost. Taktéž reflexní logo na levém stehně.

Detailní pohled na praktický zip na poklopci, poutka na kšandy a integrovaný pásek s plochou plastovou sponou.Detailní pohled na praktický zip na poklopci, poutka na kšandy a integrovaný pásek s plochou plastovou sponou.

Detail kapsy se zipem, který se rozepíná odspodu.Detail kapsy se zipem, který se rozepíná odspodu.

Hlavní a vedlejší kapsa na pravém boku.Hlavní a vedlejší kapsa na pravém boku.

Nohavice

Nohavice s regulací spodního okraje, boční krytý zip a elastický klín pro pohodlné přetažení přes lyžáky. Obvod nohavice se dá navíc regulovat dvojicí kovových patentů. Na kolenou a spodku nohavic je praktické zesílení vysoce oděruvzdornou tkaninou.Spodní okraj nohavic je možné zachytit k botě (k šněrování) plastovým háčkem na elastickém lanku. Vhodné jako zábrana proti padání sněhu nebo kamínků do bot.

Pohled na kompletní vystužení Cordurou od kolene až na konec nohavice.Pohled na kompletní vystužení Cordurou od kolene až na konec nohavice.

Pohled na pružnou tkanici s háčkem na zajištění nohavice proti vyhrnutí.Pohled na pružnou tkanici s háčkem na zajištění nohavice proti vyhrnutí.

Detailní pohled na vložený pružný klín.Detailní pohled na vložený pružný klín.

Ocenění

Kalhoty CASCADE PLUS byly oceněny v dlouhodobém 14-ti měsíčním testu prestižního německého outdoorového časopisu OUTDOOR jako Kauf-Tipp. Hodnocení: dokonalý střih neomezující pohyb, velmi pohodlné, díky použití více funkčních materiálů udržují příjemné klima, větru odolné.

Dále kalhoty CASCADE PLUS byly zákazníky vyhodnocené jako nejlepší český outdoorový produkt roku – Hanibal Czech Outdoor Award 2015.

Měli byste vědět

Tyto kalhoty jsou vyrobeny v České republice.

Verdikt testéra

Velmi pohodlné, propracované celoroční kalhoty pro nejširší záběr outdoorových aktivit. Naprosto univerzální kalhoty, skvěle použitelné pro trekking, horolezectví, lezení, turistiku či pro opravdové outdoorové nadšence i na každodenní nošení. Použitelné a vyzkoušené jsou i jako kalhoty pro skialpinismus.

Testér

Vojtěch Dvořák
Spoluautor metodických materiálů SINGING ROCK a HUDY. Osm let ve firmě SINGING ROCK, 5 let v HUDY, horský vůdce UIAGM od roku 2009. Autor nekonečného komiksového seriálu Wattova Wokna v Montaně.

Další informace

DIRECT ALPINE

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů.

V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: