HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kalhoty do nepohody – recenze Warmpeace kalhoty Elkie Lady

Kalhoty do nepohody – recenze Warmpeace kalhoty Elkie Lady

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kalhoty Elkie Lady
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 SMILE SKIN Strong, 66 % bavlna + 34 % nylon
Barevné varianty hnědá, zelená, červená
Velikostní varianty XS, S, M, L, XL, XXL
Infocena 2450 Kč Kč
Dodává Warmpeace
Více info na www.warmpeace.cz

Zaujalo mě

  • pevnost látky
  • počet kapes včetně jedné tajné
  • látka drží klima
  • nemačkavost

Shrnutí recenze

Trny, větvičky, vším kalhoty prošly „bez ztráty kytičky“. Dámské kalhoty Elkie Lapina Lady od firmy Warmpeace jsou z velmi pevné a současně lehké látky, kterou jen tak neroztrhnete. Jak se v nich chodí, jezdí na vodě nebo leze na skalách? Tak to se dozvíte v naší recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Střih a kapsy

Kalhoty mají klasicky rovný střih. Na zadku mají dvě otevřené kapsy. I když ta pravá je vlastně zdvojená. Na první pohled nic nepoznáte, ale je zde všitá tajná dostatečně hluboká kapsa na zip. Klasické kapsy jsou i zepředu. Pravá má i malou všitou kapsičku. Jak se říkalo dříve, na hodinky. Na pravém stehnu zepředu je poměrně velká kapsa na dva cvočky. Na levém stehnu je delší, méně široká a bez zapínání. Střih je příjemně bokový doplněn o nastavitelný pásek se zajímavou sponou. Samotné zapínání kalhot je pomocí zipu a nad ním cvočku. Sešití na kolenou umožňuje volný pohyb.

Praktický opasek s masivní sponou u kalhot ELKIE.Praktický opasek s masivní sponou u kalhot ELKIE.

Detail tajné kapsy kalhot ELKIE vzadu, která je na zip.Detail tajné kapsy kalhot ELKIE vzadu, která je na zip.

Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s boční kapsou na pravém stehně.Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s boční kapsou na pravém stehně.

Testování na řece

Samozřejmě na nich lze najít hned několik výšivek charakteristických právě pro firmu Warmpeace. V těchto kalhotách jsem absolvovala sjíždění řeky. Musím uznat, že díky jejich nepromokavosti jsem vodu nikdy nepocítila na vlastní kůži. Vždy, když jsme sjížděli splav, tak se voda v krásných kuličkách skutálela a na látce neulpělo vůbec nic. Při samotném sezení byly vcelku pohodlné. Ani vítr se ke mně nedostal.

Testování na skalách

Na skalách to ovšem bylo o poznání horší. Látka díky své pevnosti není elastická. A tak byla variabilita pohybu omezena. Samotné krčení kolen problém nebyl, ale dlouhý krok, nebo překrok, už ano. Látka držela a nepustila. Kalhoty jsem měla i na celodenní túru přírodou. Tady ovšem obstály na výbornou. Po chvíli se přizpůsobily a pohyb v nich byl naprosto v pohodě. Kalhoty drží své klima a jsou prodyšné.

Dámské kalhoty Warmpece ELKIE na řece Jihlavě.Dámské kalhoty Warmpece ELKIE na řece Jihlavě.

Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i na skalách.Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i na skalách.

Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i při skalním lezení.Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i při skalním lezení.

Testování na cestách

Na podzim 2016 jsem byla na ostrově Malta, kde jsme mimo krásné letní počasí zažili i pořádný mořský vítr obohacený o kapky slané vody. Kalhoty držely tvar i příjemné klima. I přes zbloudilou vlnu, která díky větru dolétla až na nás, chlad a slaná mořská voda neměly šanci. Ostaní lidé se převlékali do suchého, jen já se cítila „Warmpeace“.

Červené Kalhoty ELKIE u Blue Window.Červené kalhoty ELKIE u Blue Window.

Kalhoty Warmpece ELKIE mě doprovázely i na mých cestách. U zdi nářků ve Vallette.Kalhoty Warmpece ELKIE mě doprovázely i na mých cestách. U zdi nářků ve Vallette.

Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i na cestách.Kalhoty Warmpece ELKIE byly testovány i na cestách.

Kolik toho vydrží

Trny, větvičky, vším kalhoty prošly „bez ztráty kytičky“. Kalhoty Elkie Lapina Lady od firmy Warmpeace jsou z velmi pevné a současně lehké látky, kterou jen tak neroztrhnete. A navíc, látka se nemačká a udržuje příjemné klima. Při dešti naopak drží vaše teplo uvnitř. A když na nich ulpěla nějaká ta nečistota, např. prach z hliněné polní cesty, stačilo je otřepat a byly zase jako právě vyprané.

Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s dvěma zadními kapsami.Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s dvěma zadními kapsami.

Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s nabranými koleny dobře sedí.Dámské kalhoty Warmpeace Elkie s nabranými koleny dobře sedí.

Dámské kalhoty Warmpeace Elkie jsou vyrobeny z pevné a odolné látky SMILE SKIN Strong.Dámské kalhoty Warmpeace Elkie jsou vyrobeny z pevné a odolné látky SMILE SKIN Strong.

Bonus

V nabídce jsou i v prodloužené a zkrácené verzi (+/- 6 cm).

Pánská verze

Tyto kalhoty jsou dostupné i v pánské verzi a jmenují se Galt. Stejně odolné a stejně vychytané. Pouze střihově odpovídají pánským křivkám.

Kalhoty Warmpeace Galt.Kalhoty Warmpeace Galt.

Pánské kalhoty Warmpeace Galt. Do boční kapsy se pohodlně vejde nůž.Pánské kalhoty Warmpeace Galt. Do boční kapsy se pohodlně vejde nůž.

Pánské kalhoty Warmpeace Galt. Na obou stehnech je velká kapsa na druky.Pánské kalhoty Warmpeace Galt. Na obou stehnech je velká kapsa na druky.

Závěr

Kalhoty Warmpeace Elkie drží své klima a jsou prodyšné. Materiál je příjemný a hlavně neuvěřitelně odolný – SMILE SKIN Strong. Látka se nemačká. Co víc si může cestovatelka – dobrodruh přát?

Další informace

WARMPEACE

WARM on body = PEACE in soul pro českého výrobce v podstatě znamená „dokud jsi v teple, houby se ti děje“. Od roku 1986, kdy vznikla jejich první péřovka, se snaží této myšlence podřídit zaměření všech jejich výrobků.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: