HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kalhoty Chucka Norrise – recenze kalhot Direct Alpine Mountainer Cargo

Kalhoty Chucka Norrise – recenze kalhot Direct Alpine Mountainer Cargo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Direct Alpine Mountainer Cargo
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 oděruodolný materiál (60 % PAD + 40 % stretch PES)
Materiál 2 Cordura®
Materiál 3 DuPontTM Sorona®
Hmotnost 500 g
Barevné varianty červené, černé
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Údaje výrobce 1 počet kapes: 4
Údaje výrobce 2 opasek v pase: ano
Údaje výrobce 3 snadné založení nohavic: ano
Výbava 1 zesíleníkolen a zadku: ano
Výbava 2 anatomicky tvarovaná kolena: ano
Infocena 2590 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • strečový materiál
  • odolnost
  • možnost jednoduchého zkrácení
  • cargo kapsy

Shrnutí recenze

Totálně univerzální kalhoty, které pravděpodobně vydrží všechno. Možná s nimi můžete sjet po zadku i holou skálu a v noci pak chodit strašit do hradu. Podle slov designéra se jedná o kalhoty na léta používání.

PODROBNÝ POPIS

Exponovaná místa jsou zesílena Cordurou. Exponovanými místy jsou v tomto případě kolena a zadek. V tomto případě se jedná o dvojité zesílení. Zbytek kalhot je vyroben z pevného avšak lehce elastického materiálu. Strečový materiál zabezpečuje pohodlné nošení. Proto jsou tak oblíbené u Chucka Norrise. Může v nich dávat kopy řádně vysoko. Prý v těchto kalhotách kopačkou z otočky odrovnal hory v Rakousku, kterým se teď říká Totes Gebirge.

Direct Alpine Mountainer Cargo kalhoty jsou odolné a vydrží toho opravdu hodně.Direct Alpine Mountainer Cargo kalhoty jsou odolné a vydrží toho opravdu hodně.

Kalhoty Direct Alpine Mountainer Cargo byly testovány při lezení i na túrách.Kalhoty Direct Alpine Mountainer Cargo byly testovány při lezení i na túrách.

Kalhoty Direct Alpine Mountainer Cargo jsou vyrobeny v EU.Kalhoty Direct Alpine Mountainer Cargo jsou vyrobeny v EU.

Kapsy

Přidány byly cargo kapsy na přenášení a uchovávání dalšího outdoorového vybavení. Tyto kapsy mají založení, takže se do nich vejdou i objemnější věci. Kapsy jsou zajištěny klopou a dvěma druhy. V pase jsou další kapsy. Jedná se o dvě klasické průhmatové kapsy.

Umí se přizpůsobit

Jednoduché zakončení nohavic usnadňuje jejich zkrácení. V tomto případě si nemusíte lámat hlavu, jak kalhoty zkrátit a trápit se nemusíte tedy s žádným stahovaním či zesílením. Jednoduše zahnete a zašijete. O pár centimetrů se dají díky založení i prodloužit.

Když se oteplí, tak většímu komfortu pomůže vyhrnutí nohavic.Když se oteplí, tak většímu komfortu pomůže vyhrnutí nohavic.

Cargo kapsa u kalhot Direct Alpine Mountainer Cargo je zajištěna dvěma druky a je přístupná i v sedáku.Cargo kapsa u kalhot Direct Alpine Mountainer Cargo je zajištěna dvěma druky a je přístupná i v sedáku.

Délku kalhot lze lehce upravit díky jednoduchému založení.Délku kalhot lze lehce upravit díky jednoduchému založení.

Jak mi sedí

Kalhoty vycházejí z osvědčeného a léty prověřeného modelu Mountainer. Oproti svým předchůdcům však mají tyto kalhoty trochu volnější, řekl bych civilnější střih. V pase s krátce nabranou gumou jsou dostatečně hustě umístěna poutka. Přidat si do nich tedy můžete pásek. Kolena jsou tvarovaná a zjednodušují dřepnutí, kleknutí či zvednutí nohy. Co se týká nasazení kalhot v terénu, myslím si, že obstojí v mnoha outdoorových aktivitách. Neodvažuji se všechny tu uvádět.

Při nošení v parném létě, mi bylo v těchto kalhotách teplo. Trošku jsem si pomáhal vyhrnutím nohavic, které jsou širší a tak jsem je snadno přetáhnul přes svá „svalnatá“ lýtka. Jestliže udeří vedro, raději bych na sobě měl lehčí kalhoty. Vybrat si také můžete z více barevných variant dle vašeho založení a chuti být v přírodě neviditelný.

Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo červené.Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo červené.

Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo modré.Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo modré.

Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo šedé.Direct Alpine kalhoty Mountainer Cargo šedé.

Závěr

Během testu v nich bylo odlezeno několik dní a strávena spousta dní v přírodě i v civilu. Mountainer Cargo jsou odolné univerzální kalhoty pro outdoorové aktivity. Navíc NATURE FRIENDLY a vyrobeny v Česku. To mi je taktéž sympatické.

Další informace

DIRECT ALPINE

DIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: