HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jednoduchý nářaďový nůž – recenze Multitool BaseTech

Jednoduchý nářaďový nůž – recenze Multitool BaseTech

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Jednoduchý nářaďový nůž Multitool BaseTech
Materiál 1 Nerezová ocel
Materiál 2 Ocel
Materiál 3 Textilní obal
Materiál 4 Plast
Hmotnost 250
Další funkce 1 Počet funkcí: 12
Infocena 509 Kč
Dodává Condrad
Více info na www.conrad.cz

Zaujalo mě

  • jednoduché pouzdro
  • robustnost
  • funkční kleště s pružinou

Shrnutí recenze

Nářaďový nůž BaseTech patří k výrobkům vhodným pro každého, kdo hledá robustní, jednoduchý a funkční nástroj. Jaký je multifunkční nůž, který pořídíte za 500 Kč?

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

První dojem z nářaďového nože BaseTech je příznivý pro každého, kdo hledá jednoduchý, robustní a funkční nástroj. Nůž obsahuje kleště s osmi želízky v rukojetích, na nichž najdeme nůž, pilník, pilu, otvírač na konzervy, bodec a tři šroubováky. Při využití všech možností, jako je otvírač na lahve, štípačky a zářez pro stahování izolace drátů má nůž dohromady dvanáct běžných funkcí.

Nářaďový nůž BaseTech a přehled jeho funkcí a nástrojů.Nářaďový nůž BaseTech a přehled jeho funkcí a nástrojů.

Celkový pohled na kleště nářaďového nože BaseTech.Celkový pohled na kleště nářaďového nože BaseTech.

Nářaďový nůž BaseTech ve složeném stavu.Nářaďový nůž BaseTech ve složeném stavu.

Největší přednosti

Nejvíce kladných bodů získají u většiny uživatelů kleště, které jsou dostatečně robustní, aby při práci neuhýbaly a držely rovinu sevření. Velkou radost udělá pružina, která drží kleště otevřené, což většina nářaďových nožů postrádá. Sympatický je také plastový boční kryt rukojetí, který sice jen částečně, ale přece jen účinně brání nečistotám v přístupu k želízkům. Velkou práci si výrobce dal se zaoblením všech hran kleští i nástrojů, které by mohly způsobit zranění. Snad jen u pracovních hran šroubováků, štípacích břitů a u pilníku je toto úsilí trochu na úkor funkčnosti. Sympatický je také pohledný celkový design nářaďového nože.

Výběr nářadí

Výběru nástrojů nelze nic vytknout, i když osobně preferuju spíše nůžky než pilku a poměrně velký pilník. To je samozřejmě subjektivní názor. Tlačná pojistka drží nástroje v pracovní poloze dostatečně, i když tlak, potřebný k zavření by mohl být o něco větší. Zvlášť u želízka nože by to při nevhodném pohybu mohlo vést k nechtěnému zavření. Ani to však není z hlediska bezpečnosti problém, protože nůž se při řezání nekontrolovaně zavřít nemůže, brání mu druhá rukojeť kleští. Co by naopak mohlo jít snadněji, je otevírání jednotlivých želízek, které není vyřešeno úplně optimálně.

Detail na kleště nářaďového nože BaseTech.Detail na kleště nářaďového nože BaseTech.

Detail na kleště nářaďového nože BaseTech.Detail na kleště nářaďového nože BaseTech.

Plastová bočnice nářaďového nože BaseTech.Plastová bočnice nářaďového nože BaseTech.

Funkčnost

K vlastní funkci jednotlivých nářadí jsem nenašel během recenze žádné větší nedostatky. Otevírání kleští a přístup k jednotlivým želízkům je vyhovující. U ostří nože je potřeba počítat s mírně nezvyklou polohou, kdy ostří je otočeno ke středu nože. Jak už bylo popsáno, je to zase bezpečnější při zavírání. Hlavně kleště s pružinou fungují opravdu dobře. Otevírají i zavírají se bez problému, některé nářaďové nože mají tendenci vytvářet při otevírání či zavírání potenciální nebezpečí skřípnutí prstů, to jsem u nože BaseTech nezaznamenal.

Břity kleští neštípají jako klasické kombinačky ostřím, ale střihem, proto příliš nevadí, že nejsou ostré. V pohodě přeštípnou drát o průměru 3 mm. Materiál břitů ale nepůsobí příliš trvanlivě, i po testovacím štípání vykazuje mírné opotřebení. Tahle skutečnost ale (opět s ohledem na zvolený způsob štípání střihem s celkem velkým přesahem břitů) nemusí být nijak na závadu, pokud není potřeba přeštípnout něco hodně jemného.

Textilní obal na nářaďový nůž BaseTech je součástí prodejního balení.Textilní obal na nářaďový nůž BaseTech je součástí prodejního balení.

Pouzdro

Bonusovou součástí setu je jednoduché pouzdro s možností upevnění na opasek. Ze zkušenosti vím, že pokud nůž pouzdro nemá, bývá převážen zabalený v igelitovém sáčku (protože bez něj se brzy zanese nečistotami), což nepůsobí esteticky. A to nemluvím o případné potřebě připnutí na opasek. Robustnost a celkově příznivý dojem při funkčním vyzkoušení jednotlivých nářadí může vyvážit větší tuhost při otvírání jednotlivých nástrojů. Při volbě nože BaseTech je třeba zvážit přednosti s ohledem na předpokládaný způsob využití.

Další informace

ConradConrad je jedna z největších zasilatelských společností na poli elektroniky v Evropě. Jde o rodinnou firmu, která již po čtyři generace působí jako holdingová společnost. Založena byla v Berlíně v roce 1923. Od roku 1946 působí ve městě Hirschau v Horním Falcku. Více než 90 let činnosti firmy Conrad znamená tradici a pokrok. Jméno Conrad se stalo pojmem ve světě elektroniky a techniky napříč celou Evropou.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: