Ideální partner pro ženy – recenze batohu OSPREY Kyte 36

Ideální partner pro ženy – recenze batohu OSPREY Kyte 36

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kyte 36 Womens
Základní rozdělení podle pohlaví Dámský
Určení batohu treking
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Objem batohu 36 l
Hmotnost 1450 g
Počet komor 2
Počet vnějších kapes 3
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad S/M
Barevné varianty šedá, modrá, fialová
Výška 68
Šířka 30
Hloubka 31
Nosnost 15
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Infocena 3999 Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz/kyte-36

Zaujalo mě

  • perfektně sedí na ženskou postavu
  • výběr ze 3 barev
  • umístění hydrovaku, bez nutnosti otevírání batohu

Shrnutí recenze

Tímto pravým trekovým batohem vychází Osprey vstříc všem ženám, dívkám aby i ony mohly nést batoh přizpůsobený jejich postavám. Kyte 36 je podařený model díky promyšlené konstrukci nosného systému, což je u batohů vždy to nejdůležitější. Obsah 36 litrů by měl zcela stačit i na vícedenní treking po celý rok.

PODROBNÝ POPIS

Zádový systém

Zadní panel (AirScape), kterého se dotýkají záda, je dobře prodyšný a dobře sedí, při správném nastavení délky zad a vyvážení pomocí balančních popruhů. Délku zad lze snadno upravit v rozmezí asi 10 cm. Současně těžiště batohu je dostatečně blízko u těla takže se nese nejen pohodlně, ale i bezpečně, kdy hlavně v kritických místech cesty (feraty, brody) nevyvede z rovnováhy.

Celý batoh.Celý batoh Osprey KYTE 36.

Ramenní popruhy jsou správně pevné, dostatečně široké 6 cm, a snadno seřiditelné na délku i horními balančními dotahy. Jejich vykrojený tvar plně respektuje i vyvinutější horní část ženy, což každá uživatelka určitě ocení.

Bederní pás je také dostatečně široký (12 cm) a pevný, je tak schopen přenést svůj díl váhy z ramen na boky-bedra. Uzavírá se širokým popruhem s kvalitní sponou, navíc jsou na bederáku k dispozici i dvě praktické pevné kapsičky na zip. Hrudní popruh je výškově i na šířku snadno nastavitelný, i s pružnou částí, a samozřejmě je s píšťalkou.

Rozsah nastavení zádového systému.Rozsah nastavení zádového systému.

Nosný systém batohu KYTE.Nosný systém batohu KYTE.

Pohled na nosný systém.Pohled na nosný systém.

Kapsy a úložné prostory

Z venku najdeme na batohu dvě postranní strečové kapsy a také jednu velkou strečovou uprostřed přední části, vhodnou například na mokré, nebo snadno dostupné věci. Po stranách této kapsy jsou vždy 4 poutka, na případné protažení pruženkou, k uchycení helmy apod. Uvnitř je batoh odepínatelně rozdělen na dvě části, přičemž spodní komora je přístupná dostatečně velkým obloukovým zipem se dvěma jezdci. Tento vstup je navíc pojištěn dvěma delšími popruhy, které lze také využít pro vodorovné připojení karimatky. Komu by překážely, může je zcela odpojit a horní spony skrýt do připravených tunýlků. Karimatka 50 cm široká ale bude přečnívat na obě strany batohu asi o 10 cm. Jeden centimetr silnou a dlouhou 180 cm popruhy sepnou, ještě větší karimatku je nutné vyzkoušet.

Kapsička na bederáku.Kapsička na bederáku.

Horní vstup do komory batohu je uzavřen standardně šnůrou s robustním originálním zdrhovadlem. Horní víko není posuvné, má dvě obvyklé kapsy, vnitřní síťovanou i s praktickou karabinkou na klíče. Venkovní je objemnější na často používané věci. Na víku shora také najdeme čtyři poutka na případné připevnění věcí, co by se už dovnitř nevešly. Víko se uzavírá se dvěma dostatečně dlouhými popruhy.

Vnitřní kapsa víka s karabinkou.Vnitřní kapsa víka s karabinkou.

Vrchní kapsa víka a upoutání na hadičku hydrovaku.Vrchní kapsa víka a upoutání na hadičku hydrovaku.

Vrchní uzávěr komory batohu.Vrchní uzávěr komory batohu.

Vychytávka na odkládání holí

Upevnění hůlek je opravdu velmi snadné, kdy bez sundání batohu, za chůze se z pružného oka na levé dolní straně se hůlky jednoduše prostrčí dopředu do stahovacího pružného upevnění na levém ramenním popruhu. (Stow-on-the-Go-System) Stejně snadno jdou také i uvolnit a vyjmout. Jen pozor na hůlky s hroty při manipulaci s batohem, nebo na okolojdoucí děti. Při delším nesení hůlek je možné, že budou postupně levé ruce trochu vadit. Dozadu vpravo lze pak připevnit také jeden cepín, osvědčeným způsobem z popruhového oka dole do nahoře umístěného pružného uchycení.

Hůlky v obou úchytech.Hůlky v obou úchytech.

Hůlky v obou úchytech.Hůlky v obou úchytech.

Horní úchyt hůlek.Horní úchyt hůlek.

Popruhy a pláštěnka

Po stranách jsou vždy dva rozpínací kompresní popruhy (StraightJacket), kterými po naplnění batohu lze obsah komor často i značně zmenšit. Úplně zespodu je umístěna kapsa se zelenou pláštěnkou s logem, pro případ většího deště nebo nečistoty, bláta při nutném odkládání batohu na zem. Kryje samozřejmě jen vlastní batoh, bohužel ne už jeho nosný systém, který jako u podobných batohů namokne. Pláštěnka je upevněna pouze stažením samosvorkou po obvodu, takže vítr ji může i strhnout, je ale jištěna poutkem, tak úplně neodletí.

Pláštěnka je dostatečně velká.Pláštěnka je dostatečně velká.

Připravená pláštěnka.Připravená pláštěnka.

Pláštěnka přes batoh s karimatkou.Pláštěnka přes batoh s karimatkou.

Netradiční místo na hydrovak

Příprava na hydrovak zde samozřejmě také nechybí, jen hydrovak zde není umístěn uvnitř komory batohu, ale vkládá se zvenčí do prostoru mezi zadní panel a tělo batohu. Místo je označeno. Vyvedení hadičky na pravý či levý ramenní popruh do připravených úchytů pak není problém. Výhodné je, že pro případné doplnění tekutin není třeba rozbalit batoh.

Nosné oko a držák hydratace.Nosné oko a držák hydratace.

Sepnutý prsní popruh.Sepnutý prsní popruh.

Naplněná boční strečová kapsa.Naplněná boční strečová kapsa.

Všechny fotografie k recenzi

Verdikt testerky

Batoh Kyte 36 je opravdový ženský batoh. Perfektně mi sednul. Spousty kapes a šikovných popruhů. Do náročného terénu možná využiji i odkládání hůlek na ramenní popruh. Uvidíme. Nosný systém mi vyhovoval. Obsah 36 litrů by měl stačit i na vícedenní treking a delší víkendové výlety. Záleží jak moc jste nároční nebo jak se zvládnete uskromnit.

Další informace

Osprey

Americká firma Osprey se od roku 1974 soustředí výhradně na výrobu batohů, což se odráží v kvalitě, designu, spoustě technických detailů a vylepšení. V jejich sortimentu najdete nejen batohy na několikadenní treky do přírody, ale i na své si přijdou i skalní příznivci lezení a potěší i malé cestovatele. Batohy Osprey zakoupíte v prodejnách a na webu Rockpoint.cz.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: