HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Éterický větrolam – recenze Marmot Ether DriClime

Éterický větrolam – recenze Marmot Ether DriClime

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ether DriClime
Druh sportu outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní, celoroční
Materiál 1 Nylon Ripstop DWR
Hmotnost 250 g
Barevné varianty černá, žlutá, šedá, modrá
Velikostní varianty S-XXL
Infocena 2990 Kč Kč
Dodává Martin Rak
Více info na www.marmot.de

Zaujalo mě

  • Větrání v podpaží ve stejné barvě jako bunda
  • Na první pohled jednoduchý jednobarevný vzhled
  • Vnější tkanina odolná proti větru i mírnému dešti

Shrnutí recenze

Propracovaná a lehká větrovka, s řadou povedených detailů při zachování decentního jednobarevného vzhledu. Ačkoli je materiál velmi tenký a bez membrány, je větrovka částečně odolná proti mírnímu dešti.

PODROBNÝ POPIS

Náprsní kapsa na drobnostiNáprsní kapsa na drobnosti

Čas podzimních plískanic je tu. Nadšeného sportovce ovšem neodradí, jak je venku. Stačí pouze vyřešit, co si obléknout. Na toto dilema reaguje bunda Marmot, která mě potěšila svým vzhledem a hlavně řadou povedených detailů.

Na první pohled jde o větrovku civilního vzhledu, což je podle mě velká přednost.  A to hned ze dvou důvodů. Prvním je, že jsem zastáncem jednoduchého designu, který je podřízený funkci výrobku. Druhým důvodem je fakt, že občas člověk musí jít do práce, i když venku není zrovna hezky.  A nejen to. Jde samozřejmě o vkus každého uživatele, ale já při procházce po městě nemusím ve větrovce vypadat, že se zrovna zahřívám na startu maratonu.  Bunda je navíc dostupná v několika barevných variantách od výrazné žluté po černou nenápadnou barvu.

Jednoduchá konstrukce, příjemné nošení

Vevnitř je  vybavena volně vloženou DriClime ®pleteninovou podšívkou s prostorovou strukturou. Tato pletenina má za úkol odvádět přebytečnou vlhkost na vnější stranu bez kondenzace vlhkosti uvnitř bundy. Jde o bi-komponentní pleteninu vyrobenou ze dvou různých druhů příze. Kromě funkčnosti je velmi příjemná na tělo.

Také ze zadní strany á bunda decentní vzhledTaké ze zadní strany á bunda decentní vzhled

Vnitřní podšívka je příjemná na omakVnitřní podšívka je příjemná na omak

Větrání v podpaží je velkorysé, ale při nošení nenápadnéVětrání v podpaží je velkorysé, ale při nošení nenápadné

V kombinaci s vnější nylonovou tkaninou je bunda pohodlná při nošení.  Přestože je zpevněná ripstop strukturou, je natolik tenká a ohebná, že neomezuje v pohybu. Ačkoli jsem bundu nepodrobil laboratorním testům, rozhodně jsem při pohybu neměl pocit, že bych byl uzavřený v neprodyšném obalu. Právě naopak. Ještě lepší prodyšnosti při intenzivnějším pohybu znatelně přispívají všité síťové panely v podpaží. Jejich velikost je  velkorysá, ale díky stejné barvě jako zbytek bundy, jsou nenápadné.

V celkově minimalistickém a funkčním  pojetí jsou provedeny i další detaily. Rukávy jsou ukončeny tenkou pruženkou. O stahování v pase se stará tenká guma s plastovými brzdičkami pro nastavení obvodu.  Proti nepřízni počasí  chrání jednoduchá  a těsně přiléhající kapuce. V případě, že není potřeba,  je možné ji srolovat na vnější stranu límce.

Téměř neviditelné kapsy

Velmi se mi líbí i dvě vnější kapsy na bocích. Provedení drobných zipů a těsně přiléhající tkaniny je takové, že kapsa není po zapnutí téměř vidět. Manipulace se zipy díky tomu vyžaduje trochu více pozornosti, ale nestalo se mi, že by došlo ke vtažení látky do zipu. Napadá mě, že při pohybu po městě může být tento typ kapes i částečnou ochranou proti kapsářům. To je ovšem spíš moje soukromá spekulace. Bunda má ještě jednu vnější náprsní kapsu. Její síťová podšívka má průchod na kabel od sluchátek, takže se nabízí pro uložení MP3 přehrávače, telefonu apod.

Zipy na bočních kapsách jsou poa zapnutí velmi nenápadnéZipy na bočních kapsách jsou poa zapnutí velmi nenápadné

Lemy rukávů jsou zakončeny pruženkouLemy rukávů jsou zakončeny pruženkou

Kapuci lze pomocí poutka srlovatKapuci lze pomocí poutka srlovat

Proti větru a mírnému dešti bunda obstojíProti větru a mírnému dešti bunda obstojí

Podšívka je i v oblasti krku velmi příjemná na omakPodšívka je i v oblasti krku velmi příjemná na omak

Bunda je opatřena YKK zipyBunda je opatřena YKK zipy

Praktickým doplňkem je fakt, že po obrácení naruby vytvoří podšívka síťovou kapsu, do které lze celou bundu nacpat a zapnout zipem. V tomto módu je bunda připravená v batohu a čeká, až se ochladí.

Její zmiňovaná, pohodlná podšívka se totiž kromě komfortu při nošení stará taky o zateplení. To zvyšuje použitelnost bundy v podstatě na celý rok. Není to samozřejmě bunda do nějakého extrémního počasí nebo například pro horolezectví v exponovaném terénu. Ale v tom je právě její kouzlo. Přestože kolem sebe vidím řadu lidí, kteří takové bundy nosí, ve skutečnosti je vůbec nepotřebují. Často bohatě stačí, když bunda ochrání uživatele proti větru a mírnému dešti. To bunda Ether DriClime splňuje.

Hodnocení testera

Kromě toho u ní oceňuji její komfort při nošení, který je pro mě při venčení psa, jízdě na kole nebo běhu důležitější, než vodní sloupec 20 metrů, zpevněná ramena nebo nastavitelná kapuce, pod kterou se vejde helma. Při přemýšlení nad zápory této bundy mě napadá snad jen nutnost se k bundě chovat ohleduplně, vzhledem k její konstituci. Nelze očekávat, že tato tenoučká bunda bude neprůstřelná a kdovíjak mechanicky odolná. U snadno sbalitelné větrovky vážící čtvrt kila to není chyba, spíš jen její vlastnost.

Bundu lze složit do vnitřní síťované kapsyBundu lze složit do vnitřní síťované kapsy

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: