HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Elastická celoročka – recenze bundy Kilimanjaro Plus Privas

Elastická celoročka – recenze bundy Kilimanjaro Plus Privas

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kilimanjaro Plus Privas
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Tecnostretch - 95 % polyester, 5 % spandex
Hmotnost 320 g
Velikostní varianty S - XXL
Infocena 1599 Kč
Dodává Hervis
Více info na www.hervis.cz

Zaujalo mě

  • vysoká prodyšnost
  • příjemný materiál
  • čtyřsměrný streč

PODROBNÝ POPIS

Hledáte-li příjemnou a lehkou izolační (spíše střední) vrstvu, která vás v batohu rozhodně nebude tížit – navíc s kapucí a velkými kapsami, najdete v budě Kilimanjaro zalíbení i díky povedenému střihu.

Materiál Tecnostretch (95 % polyester, 5 % spandex) od italského výrobce Pontetorto  je speciálně upravená Polyesterová tkanina, která je nemačkavá, velmi rychle schne a má výborné izolační vlastnosti i při nižší hmotnosti, než klasický fleece.

Krytí jezdce zipuKrytí jezdce zipu

Bunda je celopropínací a zip je v celé délce podšitý légou a v oblasti brady se schová do měkké kapsičky, takže nijak neškrábe. Jak hlavní zip, tak i oba zipy od kapes a okraje rukávů lemují výrazně oranžové pruhy, které výrazně zvyšují viditelnost ve tmě a nahrazují absenci reflexních prvků, které jsou pouze v pase.

Má dlouhé rukávy, kde mi však chyběly otvory na palce, s kterými by byla bunda vhodná i k částečné náhradě rukavic v chladnějších podmínkách. Rukávy by pak při dynamickém pohybu lépe seděly. Záda jsou příjemně prodloužená a ani při zvedání rukou mi bunda nevyjížděla příliš vysoko.

Kontrastní prvky v pase a u kapesKontrastní prvky v pase a u kapes

Bunda s nasazenou kapucíBunda s nasazenou kapucí

Kapuce perfektně sedíKapuce perfektně sedí

Kapsy má příjemně velké, ale při těsném obepínání  bundy kolem těla okrajové švy kapes protlačují vnější látkou a vytváří nevzhledné vyvýšeniny. Naštěstí ale nijak netlačí. Kapuce postrádá jakékoli stahování nebo štelování, avšak sedí dobře a z hlavy nesklouzává. Otázka je, jak tomu bude u jedinců s absencí vlasů, ale troufám si říct, že by také neměli mí problém. V pase je bunda stažena pruženkou, nastavitelné stahování však nemá.

Bunda není neprofuk, takže vám ve větru i při relativně vysokých teplotách bude zima. Při běhání byla bunda příjemná a pouze s lehkým vlněným trikem vespod sloužila perfektně i při 10 °C. Na kole už díky snadnému profouknutí takový tepelný komfort nenabízela. V takovémto případě se hodí jako střední vrstva s nějakou lehkou větrovkou nebo membránovkou. To pak funguje jako velmi učinná izolační vrstva.

Bunda je opatřena plochými švy, které nijak neškrábouBunda je opatřena plochými švy, které nijak neškrábou

Když si bundu obléknete, zamilujete si její příjemný materiál, který je navíc strečový ve všech čtyřech směrech. Při použití jako střední vrstvy perfektně izoluje. Propocená anebo zmoknutá bunda potřebuje k uschnutí pouze chvilku. Jako majitel dlouhosrstých koček jsem navíc ocenil, že se na vnější straně bundy tolik nedrží chlupy.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: