HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ekologické, elastické a větruodolné – recenze kalhot VAUDE Badile II

Ekologické, elastické a větruodolné – recenze kalhot VAUDE Badile II

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku VAUDE Badile II
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 88% Polyamid
Materiál 2 12% Elastan
Materiál 3 Windproof 80
Materiál 4 Cordura
Hmotnost 455 g
Barevné varianty red, black, dark steel, hydro blue
Velikostní varianty 46 – 56 (long, short nebo normal)
Údaje výrobce 1 Počet kapes: 4
Údaje výrobce 2 Ventilace: ano
Infocena 4090 Kč Kč
Dodává VaudeCZ
Více info na www.VaudeCZ.cz

Zaujalo mě

  • nápadité stahování nohavic
  • design a použité technologie
  • ventilace a integrovaný opasek
  • použití bluesign® standardu při výrobě

Shrnutí recenze

Lehké a celostrečové sofshellové kalhoty určené především na treking a horskou turistiku. Boční ventilace na stehnech solidně větrá. Na pravém stehně je sonicky navařená velká plochá kapsa s YKK zipem. Kolena jsou přetvarována. Nohavice jsou opatřeny zipy YKK s vloženými klíny a důmyslným stahováním na pružnou tkanici se samosvorkou a dlouhými tunýlky. Použitý materiál je ekologický a odolný.

PODROBNÝ POPIS

Sjeďme si tedy tyto kalhoty od pasu dolů a pak i pod povrch. To znamená, že se bude zajímat, jak jsou vyrobené a co znamená etiketa GREEN SHAPE a všechny ty další symboly a materiály.
Testoval jsem jednobarevné kalhoty s výraznou kapsou na pravém stehně a kontrastními zipy na kapsách a na ventilačních otvorech.

Pas

Pas je široký 4,5 cm a je jím provlečen hladný syntetický pásek s plochou sponou. Pásek není provlečen celou délkou pasu, ale 3x se na své cestě vynoří a dovoluje tak na opasek zavěsit případně pouzdra na nože či jiné taštičky.
Poklopec je zajištěn drukem a suchým zipem. Zip je YKK a je jednocestný. Samozřejmě sladěn v barvě kalhot.

Rozmístění kapes včetně velké na levém stehně.Rozmístění kapes včetně velké na levém stehně.

Detail na levou stranu pasu.Detail na levou stranu pasu.

Opasek je zakomponován do pasu kalhot.Opasek je zakomponován do pasu kalhot.

Materiál

Vaude Badile II jsou kromě Cordury na vnitřní straně nohavic vyrobeny z materiálu Windprooof 80, který je dle výrobce z 80% „windproof“. Vzniklypodle zásad bluesign® s ekologicky šetrným přístupem. Kromě toho je na povrchovou úpravu tkaniny použita Eco Finish technologie bez použití fluorocarbonu (PFC-free), která vytváří na kalhotách DWR (water repellent) vrstvu. Tento materiál je na dotek velmi příjemný (rub i líc) a celkově pruží na všechny strany. Elastická je i sonicky navařená kapsa na stehně.

Jediné místo, které nepruží je tedy pas a výztuha nohavic na vnitřní straně u kotníků. Takže můžete klidně dělat rozštěpy a zvedat nohu nad hlavu. Kalhoty to vydrží. A vy?

Odolnost materiálu vzhledem k testování, které obsahovalo i lezení na skalách a ferratách – dobrá. Kalhoty nevykazují zatím žádné šmolkování či jiné stopy po oděru.

Ekologie

Green Shape od Vaude garantuje, že produkty takto označené jsou šetrné k životnímu prostředí a přírodě. Cílem je chránit lidi i přírodu. Jsou vyráběny z trvale udržitelných a příznivých zdrojů. Kritéria jsou velmi přísná, produkty mohou používat Green Shape označení pouze pokud splňují tyto podmínky: splňují bluesign® standardy, jsou barveny Vaude e-barvami, jsou vyrobeny nejméně z 90% materiálů šetrných k přírodě jako jsou – bluesign® materiály, organická bavlna, recyklované materiály, kombinace těchto materiálů s minimálně 35% konopí nebo materiálu Tencl.

Dále je tkanina povrchově ošetřena technologií Eco Finish bez použití fluorocarbonu (PFC-free), která vytváří na kalhotách DWR (water repellent) vrstvu.

Etikety. Včetně ekologických.Etikety. Včetně ekologických.

všechny zipy jsou na kalhotech Vaude Badile II ukončeny tzv. zip garážemi.Všechny zipy jsou na kalhotech Vaude Badile II ukončeny tzv. zip garážemi.

Pohled na boční kapsu. Opět ukončení zipu garáží na jezdce.Pohled na boční kapsu. Opět ukončení zipu garáží na jezdce.

Kapsy

Na kalhotách najdete a můžete použít celkem 4 kapsy. Pár klasických, kterou jsou zajištěny zipem, který po zavření s jezdcem skončí v zipové garáži. A tak je opět stejně jako zipy sonicky navařená. Zadní kapsu nahmatáte pravou rukou – tedy budete ji mít klasicky na své pravé půlce.

Čtvrtá kapsa je na pravém stehně. Ze dvou stran přilepená a ve dvou zbývajících zajištěná šitím ze švů. Zip včetně zipové garáže lepený. Kapsa je elastická, takže i přestože nemá žádné cargo založení, můžete do ní naložit i jiné předměty než plochý občanský průkaz.

Kapsa na pravém stehně. Bez šití.Kapsa na pravém stehně. Bez šití.

Zajímavé řešení ventilace a větrání otevřenou kapsou.Zajímavé řešení ventilace a větrání otevřenou kapsou.

Testování kalhot i při lezení na skalách.Testování kalhot i při lezení na skalách.

Střih

Příkladný střih. Nabraná a anatomicky tvarovaná kolena. Vše příkladně (asi německy) dokonalé. Exponované švy a místa jsou zajištěny mikro rýglem.

Testování probíhalo i na skalách při lezení.Testování probíhalo i na skalách při lezení.

Testování na skalách.Testování na skalách.

Vaude Badile II na skalách.Vaude Badile II na skalách.

Ventilace

Kromě dobré propustnosti materiálu  wind odolnosti 80 můžete větrat v teplejším prostředí bočními ventilačními otvory na stehnech. Délka otvoru je 25 cm. Oproti podobným ventilacím na zimních kalhotách nehledejte síťku. Je to pouze otvor. Navíc ještě můžete větrat i pomocí kapes. A to protože jejich vnitřek je síťovaný. Síťka je pod zipem podložena popruhem tak, aby jednak nedocházelo k jejímu poškození, ale také kvůli tomu, že materiál okolo je kompletně elastický. A tento popruh tak tvoří fixaci kapsy. Zvláště, když rádi pochodujete s rukama v kapsách.

Otevřená ventilace na vnější straně stehna.Otevřená ventilace na vnější straně stehna.

Regulace obvodu nohavic a jejich stahování je důmyslným systémem v kombinaci elastické tkanice se zafixovanou samosvorkou pod zipem vloženého klínu pro přetažení přes širokou obuv.
Více než popis vám pomůžou si udělat představu naše fotografie.

Otevřený zip s vloženým klínem na nohavici.Otevřený zip s vloženým klínem na nohavici.

Stahování nohavice v praxi.Stahování nohavice v praxi.

Stažená nohavice.Stažená nohavice.

Všechny fotografie k recenzi

Verdikt testera

Propracované a příkladně provedené kalhoty na treking, hiking a výpravy do hor. Dle stránek výrobce si můžete vybírat i z několika délek, takže by vám měly dobře padnout i na délku. O šířku se postará elastický materiál.

Další informace

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.
www.VaudeCZ.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: