HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Drtič mrazu – recenze bundy Warmpeace Pioneer

Drtič mrazu – recenze bundy Warmpeace Pioneer

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Warmpeace Pioneer
Druh sportu outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední), třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Loft Nylon DWR+
Materiál 2 Izolace: Kachní peří 90/10
Hmotnost 570 g
Náplň neurčeno
Plnivost peří 700 cuin
Infocena 4629 Kč Kč
Dodává Warmpeace
Více info na www.warmpeace.cz

Zaujalo mě

  • tepelný komfort
  • dvojitý jezdec hlavního zipu
  • nastavitelná velká kapuce

Shrnutí recenze

Od pořádné péřovky očekávám, že bude lehká, nadýchaná a že bude pořádně hřát. Pioneer od Warmpeace splnil má očekávaní na jedničku – a přináší i něco navíc.

PODROBNÝ POPIS

Velký mráz už dávno nemá nad člověkem plnou moc. Lidé totiž vymysleli péřové bundy. Co vymysleli? Okoukali to od zvířat a pouze našli způsob, jak izolační vlastnosti peří použít i pro zahřátí svého těla. I když se výrobci snaží sebevíc, syntetické náhrady zatím nedosahují takových izolačních vlastností, jako má čisté peří. Proto jsem rád, že se mi dostala do rukou perfektní bunda Warmpeace, která tento perfektní přírodní izolant s hrdostí využívá.

Zip je podšitý příjemným fleecemZip je podšitý příjemným fleecem

Fleece je po celém obvodu límceFleece je po celém obvodu límce

Stahování kapuce lze nastavit jednou rukou - vzadu samosvorkou a zvrchu suchým zipemStahování kapuce lze nastavit jednou rukou – vzadu samosvorkou a zvrchu suchým zipem

Povedená konstrukce

Bunda je klasické komorové konstrukce a využívá teplé mezikomorové švy, což zvyšuje účinnost izolace. Uvnitř je kvalitní výplň z prachového kachního peří, dosahující poměru 90/10. To celé je zabalené do příjemného, lehkého nylonu, který má zvýšenou odolnost vůči otěru či protržení.

Střihově je také velice povedená. Má prodloužená záda a v pase stahování pomocí dvou samosvorek. Ty jsou vyrobené z plastu, přesto jsou robustní a dobře ovladatelné. Na rukávech je stahování řešeno pouze pružným lemem. Dvojitý hlavní zip dovoluje bundu rozepnout i zespodu, takže dovoluje větší flexibilitu použití. Dvě kapsy na zip jsou příjemným prvkem. Zmrzlé ruce se v nich ohřejí natotata.

Warmpeace PioneerWarmpeace Pioneer

Límec je středně vysoký, je z vnitřní strany polstrovaný fleecem a zajišťuje tak optimální izolaci krku i brady. Kapuce, která na něj neoddělitelně navazuje, je příjemně velká a i přes celkovou malou hmotnost bundy má podélné stahovaní pružnou tkanicí a vrchní stahování na suchý zip. Díky tomu ji lze nastavit dle libosti a aktuálního počasí.

Stahování rukávu je zajištěnou pouze pružným lemem, ale je plně funkční a dostačujícíStahování rukávu je zajištěno pouze pružným lemem, ale je plně funkční a dostačující

Hlavní zip lze rozepnout i zespoduHlavní zip lze rozepnout i zespodu

Vnější kapsy jsou kryté zipem a jsou pohodlně velkéVnější kapsy jsou kryté zipem a jsou pohodlně velké

Hodnocení testera

Po obléknutí bylo v bundě komfortní teplo. V triku s krátkým rukávem a bundou Pioneer jsem zvládl noční výlet při teplotách těsně pod bodem mrazu. Po obléknutí se během chvilky „nafoukla“ a začala fungovat. I když jsem si udělal přestávku, nepocítil jsem žádný chlad. Díky stahování v pase i dobře nastavené kapuci mi k tělu nepronikl žádný chladný vzduch. Pozitivní body bunda získává za to, že svrchní materiál nešustí a je příjemný na omak.

Už chvíli po obléknutí se peří díky velké plnivosti nafoukne a izolujeUž chvíli po obléknutí se peří díky velké plnivosti nafoukne a izoluje

Svrchní materiál není nepromokavý a s tím je nutné počítat. Peří při navlhnutí ztrácí své úžasné vlastnosti a bunda přestává fungovat. Pokud Warmpeace Pioneer bereme jako vysloveně zateplovací vrstvu, kterou využijeme v mrazu při zastávkách anebo při vaření, budeme nadmíru spokojeni. Poměr hmotnosti ku užitné hodnotě je výborný. Bunda je navíc snadno stlačitelná, takže se vám vejde do jakéhokoli zavazadla. Škoda jen, že nemá vlastní kapsu, do které by se celá sbalila.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: