Chytře zateplená bunda – recenze adidas Terrex Skyclimb Insulation

Chytře zateplená bunda – recenze adidas Terrex Skyclimb Insulation

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Terrex Skyclimb Insulation
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 Tkanina Pertex Microlight- softhell
Materiál 2 Izolace PrimaLoft
Hmotnost 337 g
Náplň syntetika
Barevné varianty modrá, černo-bílá
Velikostní varianty 44-58
Infocena 3514 Kč Kč
Dodává adidas
Více info na www.adidas.cz

Zaujalo mě

  • ničím neomezující střih
  • kombinace zateplení a strečové látky
  • rafinované stahování v pase
  • po sbalení je velmi skladná

Shrnutí recenze

Univerzální pohodlná a skladná hi-tech větrovka s chytrým zateplením a řadou funkčních detailů.

PODROBNÝ POPIS

Skyclimb je na první pohled nenápadná, ale po bližším prozkoumání a vyzkoušení velmi povedená lehká bunda od adidasu. Hlavní doménou této bundy je její konstrukce. Je to kříženec větrovky a zateplené vesty. Po větrovce zdědila nízkou hmotnost a volnost neomezující střih, po vestě zase zateplení, které vás na těch nejpotřebnějších místech zahřeje.

V bundě se lze naprosto volně pohybovatV bundě se lze naprosto volně pohybovat

Zpočátku jsem byl příliš skeptický k tomu, že zateplovat takto lehkou bundu má vůbec smysl. Adidas mě však po pár chvílích vyvedl z omylu. Bunda mi díky propracovanému a dobře padnoucímu střihu padla jako ulitá a už po chvíli začala na prsou příjemně hřát. Právě na přední straně bundy se nachází zateplená část s dutým vláknem PrimaLoft. Aby vás nezáblo ani u krku, je tu také zateplený středně vysoký límec. Ten je v oblasti zátylku podšit příjemnou légou, která bývá běžná jen u spodních vrstev oblečení.

Pohodlný otvor na palecPohodlný otvor na palec

Poutko, vnitřní léga a podšitý zipPoutko, vnitřní léga a podšitý zip

Stahování v pase je chytře skryté v útrobách bundyStahování v pase je chytře skryté v útrobách bundy

Nezateplená část bundy, tedy záda a rukávy jsou ze strečového materiálu, takže ať už děláte cokoliv, bunda vám to pohybově dovolí. Když jsem v bundě běhal při teplotách kolem 5 °C, ocenil jsem především otvory pro palec na rukávech a prodyšnou pružnou látku, která dovolila mým zádům dobře odvětrávat. Zateplení vpředu zase komfortně hřálo.

Do náprsní vnější kapsy na zip se pohodlně vejde smartphone a další dvě klasické kapsy poskytují zázemí pro ruce anebo další osobní věci.

Stahování v pase zajišťují dvě šňůrky na každé straně. Samosvorná spona je zašitá do spodního lemu a nikde tak nepřekáží. Na pohodlné a rychlé ovladatelnosti to však neubírá.

Radost v bundě běhatRadost v bundě běhat

Bunda si dobře rozumí i s batohem. Rukávy nemají v oblasti, kde se nosné popruhy batohu dotýkají ramen, jedinný šev a tak nic nikde netlačí. Hlavní zip je celo-podšitý a jezdec dostatečně velký, vyrobený z měkkého průsvitného plastu. Bunda má i poutko, na které poslední dobou mnoho výrobců zapomíná.

Vnější malá kapsa na hrudi slouží také ke sbalení bundy do malého balíčku, který má také samostatné poutko. Díky tomu si bundu můžete přibalit do batohu anebo zavěsit k pasu a mít ji jako zálohu při náhlém ochlazení. Barevně bunda nijak nevyčnívá a neobsahuje žádné reflexní prvky. To může být v rámci bezpečnosti na škodu, ale zase s ní v přírodě budete nenápadní.

Sbalená je opravdu maláSbalená je opravdu malá

Adidas Scyclimb je univerzální bunda takřka pro celoroční použití. Můžete s ní lézt, běhat, trekovat anebo venčit psa. Bonus v podobě funkčního zateplení posouvá její použití i do nižších teplot. Jedinou nevýhodou může být vyšší pořizovací cena, která je však vykoupena kvalitním zpracováním a již řečenou všestranností.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: