Cesta z města – recenze Solární nabíječky Voltcraft SL-10

Cesta z města – recenze Solární nabíječky Voltcraft SL-10

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Solární nabíječka Voltcraft SL-10, 4268c6, aku Li-Pol, 6000 mAh
Druh výbavy Solární dobíjení, Power banka
Materiál 1 plast
Hmotnost 150
Napájení solární nebo USB
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 75 mm
Výška 142 mm
Hloubka 14 mm
Konektivita USB
Další funkce 1 Solární článek 5 V, 1 W, 200 mA
Další funkce 2 Počet nabíjecích kanálů/šachet: 2
Další funkce 3 Kapacita (mAh): 6000 mAh
Další funkce 4 Nabíjecí proud (max.): 1000 mA
Další funkce 5 Výstupní napětí: 5 V
Další funkce 6 Technologie baterie, aku: Li-Ion
Výbava 1 2 USB výstupy s ucpávkou
Výbava 2 1 USB vstup mikro USB s ucpávkou
Výbava 3 Otvor na zavěšení
Výbava 4 Pogumovaný kryt
Dodává Conrad
Více info na www.conrad.cz

Zaujalo mě

  • kompaktní rozměr
  • pogumování a odolnost
  • kontrolka při solárním nabíjení
  • možnost zavěšení

Shrnutí recenze

Voltcraft je kompaktní solární nabíječka vhodná na cesty, která má design vojenského zařízení. Jedná se navíc o dvě zařízení v jednom. Kromě solárního dobíjení se jedná i o power banku. Obalena je plastem a vstupy jsou opatřeny záslepkami. Díky velkému otvoru umožňuje i zavěšení na batoh nebo všude tam, kde se může dobíjet na slunci.

PODROBNÝ POPIS

Ovládání

Na lícové straně se nachází solární monokrystalický panel o rozměru 5,5 x 10 cm. Dále hlavní vypínač, kterým se ovládá solární nabíječka a její funkce. V případě, že nabíječka detekuje čidlem dostatek světla pro nabíjení, svítí zelená dioda. Po stlačení vypínače se modře ukazuje stav akumulátoru. Dohromady se jedná o pět led světel, která svítí modře. Každý proužek znamená 20% kapacity akumulátoru.

Detailní pohled na Output 5 V s DC 2.1 A a malým LED světlem pro nouzové posvícení.Detailní pohled na Output 5 V s DC 2.1 A a malým LED světlem pro nouzové posvícení.

Obal je pogumovaný a odolá stříkající vodě a je částečně nárazuvzorný.Obal je pogumovaný a odolá stříkající vodě a je částečně nárazuvzdorný.

Zelená kontrolka na solární nabíječce Voltcraft potvrzuje sluneční nabíjecí mod. Tedy, že se nabíjí ze slunce.Zelená kontrolka na solární nabíječce Voltcraft potvrzuje sluneční nabíjecí mod. Tedy, že se nabíjí ze slunce.

Posviťte si na to

Po dvojitém stlačení vypínače se spustí malé bíle led světlo, kterým se zvládnete zorientovat, posvítit na mapu, najít klíčovou dírku nebo si nouzově posvítit. Opětovným dvojitým stlačením se toto světlo vypíná. Po cca 5 sekundách se i modré kontrolky stavu akumulátoru vypnou či při dostatku světla na dobíjení změní v zelené. To svítí vždy, když je dostatek slunečního svitu nebo jiného zdroje světla.

Po stranách jsou kromě led světla i USB vstupy, které jsou překryti pryžovými ucpávkami. Z jedné strany se nachází USB Output: 5 V/DC 2.1 A a na druhé Output: 5 V/DC 1 A a Input: 5 V/DC 1 A. Nabíječka je taktéž opatřena ochranou proti přebití a úplnému vybití.
Balení obsahuje návod, solární nabíječku Voltcraft, kabel s konektorem microUSB a hliníkovou karabinu pro fixaci nabíječky na batohu apod.

Voltcraft pro dobití potřebuje hodně slunce.Voltcraft pro dobití potřebuje hodně slunce.

K propojení solární nabíječky Voltcraft a telefonu slouží přiložená USB kabel.K propojení solární nabíječky Voltcraft a telefonu slouží přiložená USB kabel.

Telefon SONY je nabitý z 10 na 100% a na solární nabíječce zbývá ještě cca 60%. Odhad podle počtu modrých dílku.Telefon SONY je nabitý z 10 na 100% a na solární nabíječce zbývá ještě cca 60%. Odhad podle počtu modrých dílku.

Dobíjení

Dobíjení je možno provést dvojí způsobem. Prvním je dobíjení pomocí slunečního svitu. Vzhledem k rozměru solárního monokrystalického panelu trvá dlouho a jeho účinnost je malá. Dle informací přímo od prodejce solární článek dává v ideálních podmínkách řádově při 5 V proud 200 mA. Akumulátor má kapacitu 6000 mAh při 3.7 V – tedy při 5 V cca 4500 mAh. Doba dobití se tak při ideálním osvitu pohybuje okolo 23 hodin. Pokud není výrobek vystaven dostatečnému osvitu (uvnitř místnosti, zataženo atd.) jeho účinnost (a tedy i nabíjecí proud) klesá až na čtvrtinu. Nám se podařilo při cca 8 hodinovém „slunění“ dostat do nabíječky Voltcraft SL-10 dva dílky na led ukazateli.

Nabití pomocí počítače přes USB kabel nám zabralo cca 4 hodiny. Výrobce uvádí plné nabití 6 – 7 hodin. Stav nabití je signalizován pěti modrými led diodami. Rozsah teplot -10 °C až +60 °C. Během našeho testování jsme solární nabíječku nevystavovali pravděpodobně větším teplotám než +40°C.

Výdrž

Plně nabitou solární nabíječkou se nám podařilo nabít mobilní telefon SONY z 10% na 100% a další telefon Windows Lumia na 50%.

Modré kontrolky značí, že se solární nabíječka nabíjí.Modré kontrolky značí, že se solární nabíječka nabíjí.

Nabíjení a použití solarní nabíječky Voltcraft přímo v terénu.Nabíjení a použití solarní nabíječky Voltcraft přímo v terénu.

Pro fixaci solární nabíječky Voltrcraft na batohu jsme použili i reep sňůru.Pro fixaci solární nabíječky Voltrcraft na batohu jsme použili i reep sňůru.

Závěr

Dle mého názoru se tak jedná především o outdoorovou power banku se záložním způsobem jejího nabití pomocí sluneční energie.

S plnou power bankou Voltcraft se nám podařilo nabít 1 a půl chytrého telefonu.S plnou power bankou Voltcraft se nám podařilo nabít 1 a půl chytrého telefonu.

Další informace

ConradConrad je jedna z největších zasilatelských společností na poli elektroniky v Evropě. Jde o rodinnou firmu, která již po čtyři generace působí jako holdingová společnost. Založena byla v Berlíně v roce 1923. Od roku 1946 působí ve městě Hirschau v Horním Falcku. Více než 90 let činnosti firmy Conrad znamená tradici a pokrok. Jméno Conrad se stalo pojmem ve světě elektroniky a techniky napříč celou Evropou.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: