Bomba pro jedlíky – recenze Jetboil MiniMo

Bomba pro jedlíky – recenze Jetboil MiniMo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Jetboil MiniMo
Druh potřeb pro vaření (Vaření) vařič
Druh vaření běžné vaření
Typ vařiče plynový
Výška po sbalení 152
Šířka po sbalení 127
Výkon 6,000 BTU/h (1.75kW)
Doba ohřevu Uvedení 0,5 l vody k varu: 2 min 15 s
Infocena 4599 Kč
Dodává Norská móda
Více info na www.norskamoda.cz

Zaujalo mě

  • efektivní a rychlé vaření
  • možnost přímé přípravy jídel
  • kompaktnost

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled si u vařiče v originálním balení všimněme jeho kompaktnosti a celistvosti. Je to jediná válcová nádoba, ze které nic nečouhá a vše drží pevně u sebe – do zavazadla ideální. Tělo vařiče je z odlehčeného eloxovaného hliníku, který je obalen v neoprenu, který zajišťuje tepelnou izolaci, ochranu nádoby a taky tvoří hezký design.

Vařič zvládne uvařit půl litru vody za 2 minuty 20 sekund.
Vařič zvládne uvařit půl litru vody za 2 minuty 20 sekund.

Na rozdíl od některých svých Jetboilích kolegů a předchůdců je pevnou součástí nadoby také skládací úchyt. Ve složené poloze nepřekáží a po rozložení umožňuje bezvadnou manipulaci s plnou nádobou, jak při vaření, tak servírování. Ucha jsou pogumována, proto nekloužou a nepálí.

Co se skrývá uvnitř?

Dno nadoby tvoří tepelný výměník a ten je chráněn plastovým „kalíškem“, který je zajištěn jakýmsi bajonetovým úchytem, takže dobře drží. Kalíšek je průhledný a má po stranách měrku, takže může sloužit, jak k pití, tak k odměřování vody. Po otevření horního gumového víka objevíme uvnitř černý semišový sáček, který skrývá srdce celého vařiče. Hořák, plynovou kartuš a pak ještě trojnožku pro stabilní umístění celé sestavy.

To vše se naskládá do varné nádoby - kompaktní a skladné!
To vše se naskládá do varné nádoby – kompaktní a skladné!

Hořák je tvořen standardním šroubovacím závitem na plynové kartuše, regulačním ventilem, piezoelektrickým zapalovačem a drážkami pro pevné připojení samotné nádoby. Tělo hořáku je z hliníku, regulační tlakový ventil z oceli a vrch je lemován pevným robustním plastem.

Hlavní nádoba má objem 1 litr, je obalena již zmíněným neoprenem a uvnitř má tři rysky označující minimum, polovinu a maximum. Krycí gumové víko má na jedné straně velký otvor na vylévání vody a na opačné straně množství malých otvorů, které využijete například při slévání těstovin či rýže.

Malý velký rychlík

Složení vařiče je velmi snadné a zvladnete jej do jedné minuty. Celá sestava je stabilní i při plném naplnění, jen je potřeba podstavec umístit do co nejvíce vodorovné polohy. Pak už jen stačí nalít vodu, otočit ventilem a zapálit integrovaným zapalovačem. Regulační ventil vařiče udržuje stálý přísun plynu, takže plamen bude stejně výkonný v horkém počasí i v mrazech. Konstrukci výměníku nevadí ani menší vítr, který plamen v pohodě ustojí.

Rozměry modelu Minimo byly navrženy nejenom pro uložení všech komponent v jednom balení, ale i pro možnost z nádoby rovnou jíst. Nádoba je dostatečně objedná pro přípravu jídla pro dvě osoby a zároveň mělká pro pohodlné použití lžíce či vidličky. Doporučuji pro delší životnost používat příbory plastové, aby nedošlo ke zbytečnému poškrábání.

 

Rychlost vařiče je ohromující. Půl litru vody při teplotě + 6 °C uvařil za 2 minuty a 20 vteřin při použití originální Jetpower kartuše s ISObutenam. Udávaný výkon 1,75kW je tedy reálný a vyrovná se klasické domácí rychlovarné konvici. Manipulace s horkým obsahem je díky úchytům a spodnímu plastovému kalíšku bezproblémová.

K Minimu lze dokoupit sadu pro možnost vařič používat v zavěšení a také užitečný cofee press, který z Minima udělá malou kavárnu. Na samotný vařič je pak k dispozici redukce na jakoukoli jinou varnou nádobu,ta ovšem také není obsahem balení.

Verdikt testera

Závěrem bych Jetboil Minimo označil za perfektní rychlovarnou konvici na cesty, která má přidanou hodnotu v rozměrech, které činí vařič jediným kusem nádobí, které na své cestě budete potřebovat.

Další informace

Logo JETBOIL.

Jetboil kombinuje, ohřívání, jezení a pití z jedné izolované nádoby, která je integrována s hořákem pro rychlé použití. Umělohmotný izolační kryt tepelného výměníku umožní manipulovat s nádobou bezprostředně po sejmutí z hořáku.
www.jetboil.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: