HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Aby věci víc vydržely – recenze impregnace Feldten

Aby věci víc vydržely – recenze impregnace Feldten

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Feldten impregnace
Co je to za výrobek prostředky pro údržbu outdoorového vybavení
Údaje výrobce 1 Praní a péče (lahve): balení po 500 ml
Údaje výrobce 2 Impregnace (sprej): obsah 250 ml
Infocena 269 Kč
Dodává MS Distribution
Více info na www.feldten.eu

Zaujalo mě

  • jednoduchá aplikace
  • odměrka u každého balení
  • integrovaný rozprašovač ve víčku u impregnací
  • komplexní šíře produktů

Shrnutí recenze

Německá značka Feldten s víc než 130letou tradicí se teď dostává mezi české outdoorové nadšence, kteří chtějí pečovat o svoje vybavení. Feldten nabízí kompletní řadu prostředků pro udržování outdoorového oblečení, a to i z přírodních materiálů jako je vlna, peří, kůže nebo voskované tkaniny. Jaké jsou prostředky Feldten a jak se nám osvědčily?

PODROBNÝ POPIS

Produktová řada prostředků Feldten se dělí na základní tři skupiny: Čistící prostředky, Ochrana a Péče.

Celkem jsem vyzkoušel a celou sezónu používal šestici prostředků pro péči a ochranu mého outdoorového vybavení. Jedná se o komplexní řadu, se kterou jsem si vystačil při praní a impregnaci oblečení a částečně i obuvi. Netestoval jsem pouze použití při praní spacích pytlů.

Komplexní řada prostředků feldten pro ošetření a péči o outdoorové oblečení.Komplexní řada prostředků feldten pro ošetření a péči o outdoorové oblečení.

feldten Textile Wash

Čistící a ošetřující balzám, poskytující hygienické praní a zachovávající vynikající klimatickou regulaci pro všechny funkční textilie. Jedná se o základní prací prostředek pro drtivou většinu outdoorového oblečení, kromě vlněného prádla. Pral jsem v něm nepromokavé bundy, windstopperku, softshelku, ale i funkční syntetické prádlo. Vždy krásně a opravdu neuvěřitelně dlouho voní a je příjemné na dotek. Pro velmi znečištěné partie doporučuji použít feldten Power Cleaner.
Objem balení: 500 ml, opatřeno českým návodem a odměrkou

feldten Natural Wash

Šetrný čistící a pečující balzám pro hygienické vyčištění textilu vyrobeného z přírodního materiálu. V tomto prostředku jsem opakovaně pral veškeré vlněné prádlo různých značek (Devold, Icebreaker, Woolife i Sensor), které jsem používal během celého roku a to hlavně během horských, ale i skaipových akcí. Vlněné oblečení bylo v různých gramážích. Po vyprání prádlo pěkně voní. Zachování přirozených vlastnosti materiálu mohu potvrdit obtížně. Nevšimnul jsem si žádných změn respektive žádného zhoršení užitných vlastností vlněného prádla. Volume efekt mohu opět hodnotit pouze subjektivně.
Objem balení: 500 ml, opatřeno českým návodem a odměrkou

feldten Wash-In Proof

Vysoce účinný impregnační prací prostředek, který jsem používal a nanášel na „texové“ materiály např. Neoshell, GORE-TEX, Dermizax. Na povrchu po nanesení pomocí přidání do pračky po praní v čisticím prostředku (feldten Textile Wash) se vytvořil na povrchu film, který obnovil na oděvu ochrannou vrstvu. Tento prostředek subjektivně a na základě mého testování zlepšil vlastnosti starších kousků v mém outdoorovém šatníku. Tuto vrstvu jsem obnovoval vždy po každém praní.
Tuto impregnaci je možno aplikovat přímo v pračce nebo i při ručním praní
Zachování prodyšnosti materiálu mohu posoudit pouze zcela subjektivně a nezaznamenal jsem jakékoliv jeho zhoršení.
Objem balení: 500 ml, opatřeno českým návodem a odměrkou

Feldten Natural Wash.Feldten Natural Wash.

Feldten Textile Wash.Feldten Textile Wash.

Feldten Wash-In Proof.Feldten Wash-In Proof.

feldten Weather Proof

Impregnační sprej pro ochranu obuvi, oblečení případně i na další výrobky vyrobené z kůže, textilu a syntetiky. Testováno a nanášeno na textil i na kůži. Potvrdit mohu, že nanesení nemělo žádný vliv na změnu barvy materiálu. U bot se zlepšila voděodolnost. Ochranu proti slunečnímu záření nemohu potvrdit.
Objem balení: 250 ml, opatřeno českým návodem a rozprašovačem, který je zároveň i krytkou aplikátoru

Feldten Waether proofer.Feldten Waether proofer.

Nanášení Weather Proofera s nasazeným rozprašovačem. který je zároveň víčkem na sprej.Nanášení Weather Proofera s nasazeným rozprašovačem. který je zároveň víčkem na sprej.

Nanášení Weather Proofera bez nasazeného rozprašovače.Nanášení Weather Proofera bez nasazeného rozprašovače.

feldten Power Cleaner

Jedná se o aktivní pěnu pro účinné čištění obuvi a ostatních výrobku z kůže, textilií i smíšených materiálu. Testoval jsem to na botech a na bundě Direct Alpine vyrobené z Neoshellu. Zvláště na rukávech, které díky kanárkově žluté barvě dostávají vždy zabrat. Takto intenivní čištění s Power Clenaem jsem prováděl před praním. Tento prostředek je vybaven kartáčem a pěnovým kroužkem (houbičkovým aplikátorem) pro snadné nanášení na znečištěné povrchy. Pomocí kartáče ještě více zvýšíte čisticí efekt. Neobsahuje rozpouštědla. Po aplikaci nezanechával žádné skvrny.
Osvědčilo se mi toto čištění několikrát opakovat. Nepředstavujte si, že po jedné aplikaci skvrny zmizí jako mávnutím proutku.
Objem balení: 125 ml, opatřeno českým návodem a krytkou na houbičkový aplikátor s kartáčem

Aplikace feldten Power Cleaneru na rukáv hardshellové bundy.Aplikace feldten Power Cleaneru na rukáv hardshellové bundy.

feldten Wax Spray

Impregnace a ochrana pro všechny kožené a voskové textilie. Testováno pouze na obuvi. V případě, že nechcete svoji koženou obuv voskovat, jeví se tento způsob impregnace jako dobrá alternativa. V materiálech fy. Feldten se uvádí, že je tento přípravek zejména vhodný pro voskované a olejované materiály.
Objem balení:
250 ml, opatřeno českým návodem a rozprašovačem, který je zároveň i krytkou aplikátoru

Feldten Weather Proof.Feldten Weather Proof.

Feldten Wax Spray.Feldten Wax Spray.

Feldten Power Cleaner.Feldten Power Cleaner.

Na závěr

Feldten nabízí komplexní a ucelenou řadu výrobků pro ošetřování vašeho outdoorového vybavení, které si zaslouží stejnou nebo ještě lepší péči než vaše běžne oblečení či obuv. Oblečení můžete vyprat, vyčistit a ještě naimpregnovat prostředky od jednoho výrobce. Produkty se vzájemně doplňují a obsahují český návod, odměrku nebo šikovný aplikátor či násadku na sprej. U většiny aplikací jsem po nanesení subjektivně (bez měření nebo porovnávacích testů) cítil nebo zaznamenal zlepšení užitných vlastností na oblečení a obuvi, která byly ošetřeny produkty firmy feldten.

Testováno na lidech a na horách.Testováno na lidech a na horách.

Další informace

feldten

„Nekompromisní důraz na kvalitu.“ Tím se mohou pochlubit čistící, ochranné a ošetřující prostředky na oděvy, obuv a outdoorové vybavení německé značky FELDTEN. Historie a tradice společnosti sahá až od roku 1884, díky čemuž se produkty této značky staly zárukou špičkové kvality a funkčnosti.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: