HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Aby boty víc vydržely – Péče o boty s prostředky FELDTEN

Aby boty víc vydržely – Péče o boty s prostředky FELDTEN

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Feldten péče o boty
Co je to za výrobek Impregnace
Infocena 269 Kč
Dodává MS Distribution
Více info na www.feldten.eu

Zaujalo mě

  • komplexní šíře produktů
  • jednoduchá aplikace
  • integrovaný rozprašovač ve víčku u impregnací

Shrnutí recenze

Německá značka FELDTEN s více než 130letou tradicí se dostává mezi české outdoorové nadšence, kteří chtějí o své vybavení pečovat. FELDTEN nabízí kromě kompletní řady prostředků pro udržování outdoorového oblečení i sadu pro péči o obuv.

PODROBNÝ POPIS

Feldten a různé druhy prostředků pro ošetřování obuvi.Feldten a různé druhy prostředků pro ošetřování obuvi.

Testované prostředky pro péči o obuv značky Feldten.Testované prostředky pro péči o obuv značky Feldten.

Feldten Obuv po aplikaci prostředku Weather Proof.Feldten Obuv po aplikaci prostředku Weather Proof.

Co jsme testovali

Pro čištění a přípravu bot k impregnaci jsme vyzkoušeli Power Cleaner s aktivní pěnou bez rozpouštědel s houbičkovým aplikátorem a s kartáčkem. Po zaschnutí jsme nanesli na kůži Wax Spray a na textilní část boty další přípravek Weather Proof. Vše bylo otázkou okamžiku. Čištění i aplikace. Při pohybu ve sněhu na ledovci jsme si tak zcela prokazatelně prodloužili pobyt v suchých botách. Nejenom do lezeček jsme celé léto používali Shoe Deo, deodorant do bot s inteligentním aplikátorem. Posledním zajímavým kouskem z kolekce Feldten je Barefoot Spray, který snižuje tření nohou a omezuje tak vznik puchýřů a otlaků a to hlavně při chození naboso. K jednotlivým prostředkům:

feldten Shoe Deo

Deodorant pro nejenom outdoorovou obuv. Testováno v pohorkách, lezečkách a sandálech. Díky sprejovému systému je do normální obuvi aplikace velmi snadná. Stačí otočit nádobku vzhůru nohama, vložit do boty a zatlačit. Díky tlaku na nádobku se stačí aplikátor (ventil) s dvěma otvory a tak dojde k intenzitní aplikaci. Problémy trochu činí vzhledem k tomuto způsobu aplikace do otevřených bot, tedy do sandálů. Neutralizuje nepříjemný zápach. Zaručeně!

Objem: 125 ml, opatřeno českým návodem a krytkou

Feldten Shoe Deo do lezeček.Feldten Shoe Deo do lezeček.

feldten Barefoot Spray

Ochranný sprej poskytující pocit pohodlí při chození naboso. Preventivě působí proti vzniku puchýřů. Testováno nanesením pouze na jedno chodidlo následně pozorování rozdílu. Po nanesení byly pociťovány jasné rozdíly. Na noze se vytvořil neviditelný film, který zpříjemňoval chůzi na boso, testováno v páskových i polozavřených sandálech (Teva). Taktéž jsem vyzkoušel i nanesení tohoto přípravku do uzavřených bot s ponožkou. Jelikož netrpím otlaky ani vznikem puchýřů, tento způsob aplikace se mi těžko hodnotí.

Objem: 100 ml, opatřeno českým návodem a krytkou

Feldten Aplikace prostředku Barefoot Spray před nasazením sandálů.Feldten Aplikace prostředku Barefoot Spray před nasazením sandálů.

feldten Weather Proof

Impregnační sprej se 4 typy ochrany pro obuv, oblečení a další výrobky vyrobené z kůže, textilu a syntetiky. Pravidelné používání udržuje kůži vláčnou a trvale chrání proti vlhkosti a nečistotám. Po nanesení na obuvi zůstává přírodní (původní) lesk či povrch.

Obsah: 250ml, opatřeno českým návodem a krytkou ze které vytvoříte rozprašovač

Feldten Obuv po aplikaci prostředku Weather Proof.Feldten Obuv po aplikaci prostředku Weather Proof.

feldten Spray Wax

Impregnace a ochrana pro všechny kožené a voskové textilie. SPRAY WAX jsem používal a několikrát aplikoval na svoje horské boty, které už začaly na začátku sezony protékat a provlhat. Evidentně to pomohlo a promočení jsem minimalizoval nebo alespoň oddaloval. Po aplikaci jsem nanesenou vrstvu vždy rozetřel hadříkem tak, jak je uvedeno v návodu k použití. Bota po aplikaci ztmavla. Proto výrobce doporučuje vyzkoušet přípravek na skrytém místě. Světlá obuv může ztmavnout.

Obsah: 250ml, opatřeno českým návodem a krytkou ze které vytvoříte rozprašovač

Feldten a nanášení impregnace Wax Spray i s difuzorem.Feldten a nanášení impregnace Wax Spray i s difuzorem.

feldten Power Cleaner

Aktivní pěna pro účinné čištění obuvi a ostatních výrobků z kůže, textilií i smíšených materiálů. Jemně čistí obuv patentovanou houbičkou aplikátoru. Podle výrobce odstraňuje i odolné nečistoty jako sůl, trávu a olejové skvrny, snadno a rychle. Po aplikaci přípravku jsem čištěnou plochu dále čistil rotačními pohyby kartáče pro větší účinek. Potom jsem celou plochu otřel savým hadříkem.
Potěšit nás může fakt, že je přípravek bez rozpouštědel a je biologicky odbouratelný

Obsah: 125ml, opatřeno českým návodem a aplikátorem s houbičkou a kartáčem + krytkou

Feldten Obuv po čištěním Power Cleanerem.Feldten Obuv po čištěním Power Cleanerem.

Další informace

feldten

„Nekompromisní důraz na kvalitu.“ Tím se mohou pochlubit čistící, ochranné a ošetřující prostředky na oděvy, obuv a outdoorové vybavení německé značky FELDTEN. Historie a tradice společnosti sahá až od roku 1884, díky čemuž se produkty této značky staly zárukou špičkové kvality a funkčnosti.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: