Švýcarsko turisticky: tři zajímavé tipy na horské panoramatické túry

Švýcarsko turisticky: tři zajímavé tipy na horské panoramatické túry

Výhledy na hřebeny zaledněných hor jsou jednou z podmínek, se kterou se tak nějak při túrách ve švýcarských Alpách počítá jako se samozřejmostí.

Další v pořadníku očekávání bývají horská plesa s hladinou odrážející strmé skalní štíty, louky a pastviny zelenající se barvou tak sytou, že na fotkách vypadají jako přibarvené nebo třebas atrakce typu visutých mostů.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

K pramenům řeky Inn

Víte, kde svítí slunce 322 dní v roce? Ve švýcarském kantonu Graubünden. Což je rozhodně jeden z pádných důvodů, proč zamířit na turistickou dovolenou právě sem. Gratulace těm, co tady zmoknou – je to téměř vzácnost. Vydejte se např. k pramenům řeky Inn. Od jezera Plaun da Lej vás čeká stoupání přes horskou osadu Heididorf až k plesu Lej dal Lunghin a dál až k místu evropského rozvodí Dunaj – Rýn. Odměnou vám bude okouzlující scenérie štítů a ledovců korunovaná jedinou východoalpskou čtyřtisícovkou, Piz Bernina.

Pod legendární stěnu Eigeru

Variant, jak se dostat pod vražednou severní stěnu Eiger (často místo Nordwand přezdívanou Mordwand) je celá řada. Skvělou základnou vám při toulkách v jejím okolí, stejně jako horolezcům, může být Grindelwald. Vystoupejte si několik set výškových metrů opravdu až k jejímu úpatí, za odměnu si můžete dopřát vodní masáž chodidel v malém jezírku a sestoupit do Lauterbrunnenu, kdy budete mít ikonický vodopád Staubbach jako na dlani.

Přes světové nej

Nebuďte troškaři, a když už se chcete projít po jednom jediném visutém mostu Švýcarska, tak zamiřte do kantonu Wallis. Před rokem zde otevřeli nejdelší visutý most nejen ve Švýcarsku a údajně prý i na světě. „Charles Kuonen Hängebrücke“ na délku měří 494 m a naleznete jej na „královské etapě“ Europaweg – na trase z Grächen do Zermattu. Europaweg je součástí vysokohorského treku Tour Monte Rosa, lze ji projít za dva dny a krom samotného zážitku z mostu slibuje trasa skvělé výhledy na několik čtyřtisícovek – Weisshorn, Bishorn a Zinalrothorn.

Švýcarsko

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete zdarma objednat poštou brožury. Nezapomeňte sdílet Vaše zážitky ze Švýcarska a akcí Switzerland Tourism na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: