Světlušky si zítra posvítí na cestu trochu nepovoleným způsobem

Světlušky si zítra posvítí na cestu trochu nepovoleným způsobem

Světluška je tvor, který si vystačí bez výdobytků moderní doby. Jejich ekvivalenty ze světa lidí si však na zítřejší noční charitativní akci „Běh pro Světlušku“ budou potřebovat posvítit, a právě k této příležitosti vyšla specializovaná edice čelovek, jejichž zakoupením je možno přispět na dobrou věc a ještě se kvalitně vybavit.

Projekt, který je zaštítěn Nadačním fondem Českého rozhlasu na podporu osob s těžkým zrakovým postižením, zažívá již své 12. narozeniny. Letos se k dlouhému seznamu partnerů připojil také specialista na svícení, a to nejen do přírody – Led Lenser. Ten, ve spolupráci se slovenskou chráněnou dílnou, připravil speciální edici čelovek. Polovina výdělku z prodeje těchto svítilen poputuje na pomoc zrakově postiženým lidem. Důvody, proč tato speciální edice vznikla, vysvětluje zástupce společnosti Jakub Steiner: „Uvědomili jsme si, že každý z nás potřebuje občas trochu posvítit na cestu. I když je nevidomý“.

Čelovky samozřejmě splňují ta nejpřísnější kritéria, takže se nehodí jen na městský běh, ale také do náročných podmínek:  „Oblíbené čelovky s kvalitními parametry – Led Lenser A41 jsme opatřili exkluzivním světluščím motivem a speciálním obalem“, pokračoval Jakub Steiner. Čelovky můžete zakoupit přímo u výrobce nebo na stránkách Světlušky.

Nekupujte „pouze“ čelovky, přijďte si zaběhat, projít se nebo si jen zatančit

Žádné šibeniční termíny vás v souvislosti s „Během pro světlušku“ neomezují. Registrovat se můžete samozřejmě on-line s předstihem nebo přímo na místě od 18:30 do 20:45. Zítřejší start v pražské Stromovce je naplánován až poté, co se setmí. Devátá hodina večerní, tedy čas startu, by toto kritérium měla pohodlně splňovat. K výběru máte ze dvou tratí o délkách 3 a 5 kilometrů, které vás provedou také neosvětlenými místy, kde se zmiňované čelovky budou hodit.

Možná by se vám hodilo pár rad v souvislosti s běžeckou obuví. Pokud ano, tak vám určitě bude nápomocen článek „10 tipů, jak správně vybrat běžecké boty“.

Velkým lákadlem pro mnoho z vás určitě bude také doprovodné vystoupení skupiny Tata Bojs, která začne hrát od 20:00.

Pokud nestíháte zítřejší termín, nebo je pro vás Praha moc daleko, tak budete mít druhou šanci o týden později (23. dubna) v Brně, na Riviéře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: