Orientace a plánování túry

Ledovec

Pohyb v horách

Základním a převažujícím způsobem pohybu v horách je chůze. Ovšem terén v horách je oproti běžnému prostředí, které člověk obývá, značně odlišný, proto není od věci si pár zvláštností chůze v horách připomenout.

Orientace a plánování túry

Plánování túry

Chceme-li dosáhnout při akci v horách vysoké míry bezpečnosti, je nutná pečlivá příprava. A jakákoliv příprava nutně vyžaduje mít plán. Základem každého plánu musí být strategické rozhodnutí; musíme si zvolit cíl.

Orientace a plánování túry

Jak vybrat dobrou a vhodnou outdoorovou mapu?

Jednoduchá otázka, kterou slýchávají ve specializovaných knihkupectvích nesčíslněkrát. V článku, který připravil pro Svět outdooru Tomáš Lejsek z pražské mapové prodejny Kiwi, najdete zkušenosti pro výběr z nabídky turistických, cykloturistických a dalších map určených pro pohyb v přírodě a zobrazujících regiony Česka.

Kompasy a buzoly
Orientace a plánování túry

Kompasy a buzoly

Pro každého správného outdooráka je znalost základního použití buzoly nutností. Předpokládám tedy, že všichni zkušenější základy znají, a duchu našeho webu se tedy zaměřím hlavně na to, co trh nabízí, co od buzol očekávat a co by měly splňovat. Ani tak se ale nedá vyhnout několika informacím, které bychom měli vědět o buzolách a zemském geomagnetismu my, uživatelé.