Rozhledna Štramberská Trúba v podhůří Beskyd

Rozhledna Štramberská Trúba v podhůří Beskyd

Co má Štramberská Trúba společného s Moravskoslezskými Beskydy, když do nich nespadá? Především to, že je na ně odtud krásný výhled a na výletech do zmíněného pohoří je „po cestě“.

Jak už název napovídá rozhlednu „Štramberská Trúba“ najdete ve Štramberku, nad kterým se výrazně tyčí až do výšky 485 m. n. m. Samotná výška rozhledny je 35 metrů a kdysi byla součástí štramberského hradu ze 13. století, jehož úkolem bylo střežit obchodní cestu z Opavska do Uher.  K „výhledovým účelům“ slouží věž od roku 1903 po přestavbě pražským architektem Kamilem Hilbertem.

Návštěva rozhledny je otázka řekněme půl hodiny, proto je nejlepší ji spojit s nějakou beskydskou túrou. Vrcholy Velký Javorník (918 m) či Radhošť (1129 m) jsou odtud vzdáleny do deseti kilometrů vzdušnou čarou. Z měst je nejblíže Kopřivnice.

Tato skutečnost dává tušit, že se vám z rozhledny naskytnou krásné výhledy na Beskydy, ale za dobrých podmínek si můžete prohlížet také hřeben Jeseníků. Pokud vás turistika neláká, nedaleko rozhledny se nachází krasová jeskyně Šipka a také poněkud „olezlejší“ vápencové skály na jižních svazích Bílé hory, kde si můžete zalézt.

Otevírací doba

květen až září – denně 9:00 – 19:00

duben a říjen – denně 9:00 – 17:00

listopad až březen – sobota/neděle 10:00 – 16:00

Vstupné

Dospělí: 35 Kč

Děti od 6 do 15 let: 25 Kč

Děti do 6 let mají vstup na Trúbu zdarma.

Více informací najdete na oficiálních stránkách rozhledny.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: