HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Ramón Julian Puigblanque našel útěchu v posilovací desce

Ramón Julian Puigblanque našel útěchu v posilovací desce

Španěl Ramón Julian Puigblanque, který před pár dny jen těsně prohrál s naším Adamem Ondrou v boji o mistra světa v disciplíně „lezení na obtížnost“, si spravil chuť, když vytvořil nový světový rekord.

Ten, kdo sledoval finále MS v lezení, které se konalo ve španělském Gijonu ve dnech 12. – 14. 9. se musí ztotožnit s tím, že Ramóna musela porážka hodně mrzet. Vždyť s Adamem Ondrou prohrál o pouhý „zahájený pohyb“ k chytu s pořadovým číslem 46. A to je pěkně těsná prohra, nemyslíte?

Ale Ramón asi není jeden z těch, který by se po takové zkušenosti zavřel doma v pokoji a brečel do polštáře. Už minulý týden sváděl další lezecké souboje, pokud se tak „visení na posilovací desce“ dá nazvat.

Španěl vydržel neuvěřitelné 2 minuty a 44 sekund, čímž překonal nejen všechny své soupeře, ale také světový rekord mladého Němce Alexe Megose (20), a to o více než půl minuty.

To se soutěží i v tomto?

Dnes už ano. Na svědomí to má Zlagboard, což je výrobce „inteligentních“ posilovacích desek, které jsou schopny měřit čas zavěšení a řídit trénink. Zlagboard se rozhodl, že vezme tuto „novou“ soutěžní disciplínu pod svá křídla a bude se starat o její uchycení a kontrolu průběžných výkonů. Aktuální žebříček můžete nalézt tady. Možná, že se časem zapojí i Adam Ondra, kdo ví?

Při soutěžích drží všichni závodníci stejné chyty, které jsou hluboké dva centimetry. Zatím pouze pět lezců, včetně žen, vydrželo více než dvě minuty.

Takže pokud máte možnost, tak si hned utíkejte změřit čas na nejbližší boulder, stěnu nebo třeba jen do vedlejšího pokoje.

S využitím climbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: