Radegastova výzva – 13km charitativní závod v Beskydech

Radegastova výzva – 13km charitativní závod v Beskydech

Radegastova výzva pro kostní dřeň zve 16. října 2016 sportovce na podzimní charitativní závod jednotlivců na trase dlouhé 13 km v turisticky atraktivní oblasti Beskyd a turisty, rodiny s dětmi na procházku s možností využití dětského programu na trase a slevy na koloběžky ke sjezdu z Pusteven do Ráztoky.

Závod jednotlivců odstartuje v 10 h v zázemí chaty Koksař. Třináctikilometrová trasa s časovým limitem 3,5 hodiny je určena pro výkonnostní i začínající běžce. Účastníci mohou svou energií zároveň povzbudit běžce 24-hodinové tříčlenné štafety, kteří budou v té době dobíhat závěrečná kola Radegastovy výzvy. Vstupné 150 Kč na osobu, děti do 15 let s doprovodem rodičů zdarma. Prvních 80. přihlášených získá originální medaili.

Turisti a rodiny s dětmi se po registraci na chatě Koksař od 8 h můžou vydat na trasu po své ose a využít lanovku na Pustevny nebo koloběžku za akční cenu při sjezdu do Ráztoky. Pro děti bude zajištěn program na trase: malování na obličej, slackline, zábavné hry apod. Vstupné je dobrovolné.

Svou účastí podpoříte dobrou věc

Výtěžek z akce jde na konto Olomoucké nadace Haimaom na podporu transplantace kostní dřeně. Hlavním cílem pořadatele je totiž rozšířit povědomí veřejnosti o možnosti přihlášení do českého národního registru dárců dřeně, které zvyšuje šanci těžce nemocným lidem k jejich uzdravení. V předchozích ročnících se díky této akci povedlo oslovit mnoho lidí, kteří se zapsali do registru dárců.

Bližší informace najdete na našich webových stránkách www.radegastovavyzva.cz, kde se můžete přihlásit do závodu nebo na výstup na Radegasta a objednat si také originální funkční tričko s logem závodu.

Těšíme se na Vás!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: