Plánujete zimní dovolenou? Pořádnou lyžovačku si užijete v Rakousku i v Itálii

Plánujete zimní dovolenou? Pořádnou lyžovačku si užijete v Rakousku i v Itálii

Zimní dovolenou Češi milují, každoročně si lyžovačku nenechá ujít většina našinců. Na alpské svahy se jich vydá přes půl milionu. Někteří si hory dokonce dopřejí i čtyřikrát za zimu. Nejčastěji lidé zimní dovolenou tráví v Rakousku či v Itálii, Alpám ale mnozí neodolají ani ve Francii, ve Švýcarsku nebo na Slovinsku.

Dovolená v zimě není jen o celodenním lyžování, pobyt na horách toho nabízí mnohem více. Bohaté hotelové snídaně, překrásné výhledy na zasněžené vrcholky hor, horký svařák i grog, dobré jídlo, ledové bary, sáňkování, večerní zábavu. To vše táhne Čechy za aktivní dovolenou do hor.

Do Rakouska Češi vyráží na vlastní pěst, do Itálie s cestovkou

Většina lidí si zimní dovolenou plánuje na týden, čím dál populárnější jsou ale i víkendové lyžařské zájezdy a někteří neodolají ani jednodenní lyžovačce v Alpách.

Dovolená v Rakousku láká především svou dostupností. Pro Čechy jsou rakouské Alpy nejblíže. Itálie je zas velmi cenově atraktivní, i přestože o letní dovolené se to samé říci nedá. Není divu, že do Rakouska se mnoho našinců vydává na vlastní pěst, zatímco do Itálie lidé vyráží s cestovní kanceláří.

Nejčastěji Češi volí velká lyžařská střediska. Těm dávají přednost před menšími rodinnými. Důvod je prostý, lidé chtějí mít vše na dosah ruky a vyzkoušet více sjezdovek. V Rakousku jsou oblíbená střediska v okolí Salzburgu nebo Kaprunu.

Nejoblíbenější středisko najdete na hranicích Rakouska a Itálie

Nejdůležitějšími faktory pro dokonalou dovolenou na horách jsou počasí a upravenost sjezdovek. I proto nejen Češi vyráží do lyžařského střediska Nassfeld v Dolních Korutanech. Oblast je proslulá nadprůměrně krásným počasím. Navíc lyžaři si mohou užít jak lyžování v Itálii, tak i v Rakousku. Středisko se totiž nachází na hranicích obou států. A Nassfeld je rájem také pro snowboardisty a freestylové nadšence, nabízí na svazích mnoho zábavy ve speciálních arénách a na závodních úsecích.

Čím dál více Čechů tráví Vánoce na horách

Češi se nebrání ani novému trendu, a to Vánocům v Alpách. Trávit vánoční svátky mimo domov má své výhody. Vyhnete se vánočnímu šílenství a svátky prožijete bez stresu a depresí. Těch, kteří se rozhodnou pro Štědrý večer na horách, je rok od roku více. Letos by Ježíška mělo přivítat v zahraničí, a to jak na horách, tak i u moře, přes čtvrt milionu lidí.

Pokud i vy uvažujete, že letošní svátky prožijete v zasněžené krajině, pak rozhodně neotálejte. Ubytování bývá často plné velmi brzy. Lidé si rezervují svůj pobyt už v létě či na podzim, někteří i rok dopředu. Velká poptávka je nejen v Alpách, ale také v sousedním Slovensku v Tatrách a nadprůměrný zájem zaznamenávají i čeští hoteliéři.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: