Parkour v městě luxusu + VIDEO

Parkour v městě luxusu + VIDEO

  Město zlatých uliček, třpytících se domů, ropného průmyslu a všeobecného blahobytu – Dubaj – pohostilo jednoho z nejlepších traceurů (parkurového atleta) – Ryana Doyla (29), aby předvedl, co umí. Jak to dopadlo?

Volné tepláky a potítko

Poznávací znak atletů vyznávajících parkour, tedy traceurů či traceurek, jsou většinou volné tepláky, pohodlné polosportovní boty, na zápěstí potítko své oblíbené firmy a tričko vyjadřující životní postoj a světonázor. I tak mnozí známe z různých videí světovou špičku v parkouru Ryana Doyla (29).

Ten v posledních měsících (a potažmo už skoro letech) vyrazil na svou „světovou tour„, aby v různých metropolích a na významných místech jakým jsou „divy světa“ předvedl své parkourové umění a ukázal jiný pohled na pohyb po městě, širokých ulicích, vysokými zdmi obehnaných uličkách, na střechách budov i v různých dopravních prostředcích a po památkách (samozřejmě, aniž by je ničil či se k nim choval neúctivě..).

Než se však vypracoval na tuto pozici, kdy si může dovolit cestovat pro „zábavu“ (i když někdy trochu bolestnou, když se nezadaří..), prošel si i těžkými časy. K profesionálnímu parkouru se dostal společně s korejským bojovým uměním Kuk Sool Won, do nějž se snažil „propašovat“ různé pohybové prvky právě z parkouru a díky této kombinaci se brzy zlepšil v obou disciplínách. V roce 2007 poprvé zvítězil v soutěži Art of Motion ve Vídni, avšak ve stejném závodě si přivodil velmi vážnou zlomeninu nohy, která vyžadovala několikaleté léčení – na památku mu zůstalo v noze 33 cm kovu a 14 šroubů. Ryan se po čase ku překvapení všech (a možná i sebe sama) dostal zpět na vrchol a účastní se nejvyšších soutěžích, v roce 2011 vyhrál titul z Art of Motion opět.

A tak se pojďme s tímto profíkem, co se jen tak nevzdává, proběhnout a proskočit na pět minut po Dubaji, bude to určitě nevšední zážitek!

Zdroj: redbull.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: