Odpočívadlo Lukšinec na Lysé hoře v Moravskoslezských Beskydech

Odpočívadlo Lukšinec na Lysé hoře v Moravskoslezských Beskydech

Trasa z Ostravice na Lysou by se dala nazvat jako pěší magistrála pro turisty a nebál bych se říct, že jde o nejčastěji chozených osm kilometrů v celé české části Beskyd. Jak na takové trase vypadá odpočívadlo?

Hezké, s dostatkem odpadkových košů kolem. To samozřejmě nemyslím nějak špatně, ale o něčem to svědčí – je tu rušno. Odpočívadlo je situované do místa setkání tří turistických tras – červené, zelené a žluté. S výškou 953 metrů se u něj nacházíte zhruba v polovině výstupu na zmiňovanou Lysou, takže dřevěné lavičky přijdou vhod.

Přístup

Možná půl kilometru před Lukšincem budete křižovat studánku, ze které i v létě vytéká osvěžující horská voda. Touto cestou vede zmiňovaná červená značka z Ostravice, která je vzdálená asi  4,5 kilometru.

Z úplně jiného směru můžete přijít od Malenovic (4,5 km) či z Frýdlantu nad Ostravicí (6 km). Samozřejmě existuje spousta dalších variant skrz různá napojení.

Já, jakožto „nevyhledávač lidí“, pokud musím jít na Lysou přes Lukšinec, volím raději cestu z Mazáku / (5 km), bohužel je tato varianta také po asfaltu, vzhledem k cestě z Ostravice.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: